Wybierz organizację,
której możesz pomóc

O naszej inicjatywie

W serwisie Pomagamy.Rybnik.com.pl prezentujemy Wam organizacje i projekty dobroczynne z Rybnika i regionu. W ten sposób chcemy promować przedsięwzięcia, instytucje i osoby, które pomagają rozwiązywać problemy potrzebujących ludzi, motywują innych do działania i promują szlachetne idee wolontariatu. Chcesz pokazać działalność swojej organizacji? Potrzebujesz wsparcia swojego projektu? Zapraszamy do współpracy!

Zbiórka na zakup automatu na butelki PET i puszki ALU w Jastrzębiu-Zdroju

Wspaniała inicjatywa mieszkańców Jastrzębia-Zdroju! W naszym mieście trwa zbiórka pieniędzy na zakup automatu do zbierania butelek PET i puszek ALU. Każdy może wesprzeć akcję. Ten mały gest z naszej kieszeni może być wielkim krokiem w kierunku ekologii.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Pomóżmy Krzyśkowi odbudować dom. Zbiórka na remont po pożarze!

Krzysztof mieszkał sam w domu po rodzicach, a dom niestety nie był ubezpieczony. Krzysztof został bez dachu nad głową, najprawdopodobniej dostanie mieszkanie zastępcze, ale jest ono przyznawane tymczasowo. Szukamy więc rąk do pomocy i materiałów budowlanych. Szkody wyceniono na ponad 100tyś złotych. Wierzę, że razem uda nam się odbudować to co spłonęło, a na twarzy Krzysia znowu zagości uśmiech! Razem możemy wiele, ale on sam nie da rady...Więc od początku. We wtorek 28 maja 2019 roku Krzysztof wyszedł do pracy, w czasie której dostał telefon, że płonie jego dom...Po oględzinach i ekspertyzie okazało się, że doszło do włamania z podpaleniem.W tym momencie stracił wszystko... Nie jest w stanie finansowo sam sobie poradzić, to wręcz nierealne. W Nas siła! Kogo potrzebujemy ? RĄK DO PRACY, FACHOWCÓW !- Elektryk- ślusarz- spawacz- budowlańcówAle też innych ludzi którzy są w stanie cokolwiek pomóc ... Potrzebujemy pieniędzy oraz materiałów budowlanych:- kable do instalacji elektrycznej (dom ma około 150m2)- drewno na schody- belki stropowe- papa- lepik- panele na podłogę lub cokolwiek innego- gładzie- karton-gips- gniazdka do prądu- farby- pędzle- oknaoraz kontenery na gruz i śmieci.

Sprawdź artykuły na ten temat Pomóżmy Krzyśkowi odbudować dom. Zbiórka na remont po pożarze!

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Zbiórka na opracowanie kontrekspertyzy ws. kopalni "Paruszowiec"

Mają jasny cel – powstrzymać inwestycję, która ich zdaniem nie tylko spowoduje straty materialne, ale również przyczyni się do wzrostu zanieczyszczeń w powietrzu. Przedstawiciele 5 rybnickich rad dzielnic spotkali się wczoraj, by omówić plan działania w sprawie kopalni „Paruszowiec”. Uruchomili też zbiórkę pieniędzy na kontrekspertyzę.

Sprawdź artykuły na ten temat Zbiórka na opracowanie kontrekspertyzy ws. kopalni "Paruszowiec"

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Zgłoś organizację/projekt

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.