zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Narażają zdrowie i życie. Pomóżmy lekarzom z Raciborza!

2020-03-16, Autor: bf

W związku z zagrożeniem epidemicznym wirusem SARS - CoV-2 Szpital Rejonowy im. dr Józefa Rostka w Raciborzu został przekształcony czasowo w placówkę zakaźną. To oznacza, że personel medyczny tam pracujący ratuje zdrowie i życie pacjentów z Raciborza, Rybnika, Żor, Wodzisławia Śląskiego i Jastrzębia – Zdroju. Możemy im pomóc!

Reklama

Akcję zapoczątkował poseł Maciej Kopiec.

- Wraz z lokalnymi patriotami postanowiliśmy zorganizować zbiórkę środków finansowych, które mają być przeznaczone zgodnie z potrzebami personelu medycznego na wszystko, co będzie im potrzebne w ciężkiej i niebezpiecznej pracy, jaka ich czeka – tłumaczy parlamentarzysta.

W tym celu Maciej Kopiec porozumiał się z właścicielami firm, lokalnymi działaczami, mieszkańcami regionu, a wieloletnim samorządowcem Tadeuszem Wojnarem.

- Zwracamy się z prośbą o wpłaty do każdego, kto ma taką możliwość. Pamiętajcie, że ludzie, którym chcemy pomoc narażają w tytanicznej pracy własne zdrowie i życie, aby uchronić nas przed fatalnymi konsekwencjami epidemii – dodaje nasz rozmówca.

Wpłaty możemy przekazać poprzez portal zrzutka.pl lub poprzez naszą platformę pomagamy.rybnik.com.pl.

Oceń publikację: + 1 + 107 - 1 - 88

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~monian78 2020-03-16 15:04:52

  No to teraz te 2 mld zł na TVP odbije się czkawką tym naszym posłom. My mamy dawać pieniądze, a TVP daje z tych pieniędzy wysokie odprawy Kurskiemu. Proponuję dalej cisnąć w kieszenie swoim, a my zwykli obywatele będziemy dawać tam gdzie to jest najbardziej potrzebne. Zamiast sięgać do naszych portfeli to Rząd powinien sam pomyśleć i wspomóc takie szpitale.
  A WOŚP? Zbiórka z naszych kieszeni. Rząd odwrócił się plecami do WOŚP, a teraz oczywiście będą liczyć na sprzęt zakupiony z tej zbiórki.
  Ja podziwiam tych wszystkich pracowników szpitali (lekarzy, pielęgniarki, salowe itp.). Oni wszyscy narażają się, a Nasze Państwo co robi? NIC! Liczy, że każda taka placówka będzie samowystarczalna.
  Dlaczego taki poseł Maciej Kopiec zamiast w Sejmie to u ludzi szuka pieniędzy. Porażka, jak zwykle!!!

 • ~Krus 2020-03-16 15:21:07

  ... na co będą przeznaczone środki pieniężne ... ale tak konkretnie?... jedzenie, środki ochrony, czy coś innego... Populizm i sposób zdobycia głosów wyborczych przez tego Pana nie zna granic przyzwoitości ...

 • ~MTWWD 2020-03-16 16:13:24

  Mi sie wydowo że szykujom nos na coś winkszego co nadejdzie na poczontku kwietnio.

  12 26
 • ~darekrybnik 2020-03-16 16:16:43

  Cokolwiek jeden z drugim posłem senatorem opozycji chciałby zrobić coś dobrego , jego przeciwnicy i tak odpowiednio to skomentują . Ma się wrażenie ze teraz to wyłącznie dobry czas dla działania polityków partii rządzącej . Przecież wystarczy włączyć TVP info . Tam się nie narzeka na bałagan ,tam jest wszystko super , wiec 2 mld poszło m.in na propagandę jak to nasi rządzący radzą sobie wspaniale z sytuacją. Czas zweryfikuje czy sobie poradzili

  44 42
 • ~ 2020-03-16 16:51:40

  do darka - przeczytaj proszę do końca. PO, TVN, GW to fabryki polskich kompleksów. To instytucje realizujące obce interesy. Im dłużej im ufasz tym dłużej jesteś mentalnym niewolnikiem. Uwolnij się i zacznij żyć! Zacznij doceniać ludzi z którymi przebywasz i ziemię którą zamieszkujesz. Oni Ci tego nie powiedzą Oni powiedzą Ci, że Twoi sąsiedzi to najbardziej zacofani ludzie a Polska to pas ziemi między Rosją a Niemcami. Dla nich liczy się tylko to co obce, to co polskie jest gorsze. Czy chcesz oglądać tv w której wszystko co polskie jest złe? Wieczne szydzenie z wszystkiego co związane z religią , z historią z tradycją. Ludzie, zacznijcie żyć swoim własnym życiem, polskim życiem i nie dajcie sobie wmówić że jesteście gorsi od innych. PiS wbrew pomyjom i fali hejtu to jedyna realna siła która uświadamia Polakom ze jesteśmy równie wartościowi jak inni europejczycy, że można walczyć o swoje interesy i to nie jest powód do wstydu jak stara się to przedstawić PO. Pod rządami PiS wykuwana jest prawdziwa Polska suwerenność, odrzucane są kompleksy które na siłę stara się wpędzić PO i TVN. Ich czasy się już skończyły. Polacy poczuli smak wolności i własnej wartości.

  67 55
 • ~donia96 2020-03-16 17:09:18

  Każdy apeluje żeby z domu nie wychodzić i ograniczać spotkania z ludźmi . A nam jako pracownik obsługi szkół kazano pracować normalnie!!My jesteśmy inni ludzie od nauczycieli bo ci zostali w domach a my możemy ten wirus łapać .

  21 36
 • ~donia96 2020-03-16 17:16:33

  Do Trop leminga święte słowa aby wiecej na tej stronce takich ludzi tu było jak ty gratulacje jeszcze raz

  31 32
 • ~adamczykhenryk1 2020-03-16 17:18:56

  Każdy wójt ma pozyskać lub wyznaczyć we własnej gminie 5 hektarów pola . Pytanie ? na namioty szpitalne lub cmentarz .

  5 32
 • ~mr_zibi 2020-03-16 17:25:33

  Jako naród jesteśmy strasznie dobroduszni a jednocześnie strasznie głupi. Próba naciągania społeczeństwa na datki na służbę zdrowia jest wredna. Rząd lekką ręką na partyjną propagandę daje 2 miliardy, Unia na walkę z koronkiem daje ponad 1,2 mld Euro (proszę samemu przeliczyć na złotówki), i ktoś ma czelność brać społeczeństwo na litość? To już jest szczyt szczytów naciagactwa i bezczelności. Przypominam że w maju są wybory, i kto podpisał dotację dla TVP.

  54 28
 • ~ 2020-03-16 17:48:19

  do zibi - Pamiętamy jak było za PO, cytat z klasyka Arłukowicza - Chłopie zamknij 4 szpitale i przyjdź po 200 baniek a nie po miliard. Bogu dziękujmy, że w tym trudnym czasie nie rządzi PO. Oni dalej w tej katastrofie epidemiologicznej myślą tylko o KORYCIE!

  57 37
 • ~Piotr Czaja 2020-03-16 20:03:36

  Polska chce być suwerenna,to niech nie bierze 8mld.EURO.Niech oleje UE i radzi sobie sama.O to ci chodzi tropusiu!

  8 22
 • ~Piotr Czaja 2020-03-16 20:13:56

  Pan K i drugi K z Rybnika.Zajmijcie się sprawami nowo powstałego kościoła który będzie udzielał ślubów parom jednopłciowym.Sużbę zdrowia zostawcie rządowi który daje sobie radę bez waszego wsparcia.

  20 11
 • ~ka22 2020-03-17 07:05:14

  Szanowny panie Kopiec, to jest rola rządu i czas mu powiedzieć - sprawdzam. Mieli szansę wyjść z twarzą z konfliktu o kasę na onkologię i przeznaczyć ją na walkę z koronawirusem, woleli dać na szczujnię i już  widać, że sypnęli kasą, bo się pisowskie trole i boty uaktywniły (tylko coś im się myli i wklejają przekazy dnia w złych wątkach )
  Jak na razie,ten co mu nikt nie będzie w obcych językach mówil co ma robić, jeździ po kraju i robi sobie kampanię wyborczą za pieniądze, za które można by kupić respiratory. Strach się bać, co zrobią z pieniędzmi, które dostaną od tej znienawidzonej szmaty, czyli UE.

  11 11
 • ~Roman Romanowski 2020-03-17 20:24:35

  Czy w Rybniku dezynfekują ulice ,przystanki ?. Tak robią w innych miastach

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za złą sytuację rybnickiego szpitala?


Oddanych głosów: 1535