Wybierz organizację,
której możesz pomóc

O naszej inicjatywie

W serwisie Pomagamy.Rybnik.com.pl prezentujemy Wam organizacje i projekty dobroczynne z Rybnika i regionu. W ten sposób chcemy promować przedsięwzięcia, instytucje i osoby, które pomagają rozwiązywać problemy potrzebujących ludzi, motywują innych do działania i promują szlachetne idee wolontariatu. Chcesz pokazać działalność swojej organizacji? Potrzebujesz wsparcia swojego projektu? Zapraszamy do współpracy!

Fundacja Niosę Pomoc: Pomoc dla pani Eweliny

Fundacja Niosę Pomoc: Pomoc dla pani Eweliny

Pani Ewelina, żona i mama dwójki dzieci - Seweryna i Miłosza. 12 maja był dniem, który zmienił życie całej rodziny... Wyprawiając synów do szkoły, przeszła nagły udar niedokrwienny mózgu, w wyniku czego została sparaliżowana, ma niedowład prawej strony ciała i nie mówi. Do chwili wypadku opiekowała się synem Miłoszem, który wymaga 24-godzinnej opieki. Jest chłopcem ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością intelektualną. W tym momencie wszystkie obowiązki sprawuje pan Tomasz- mąż pani Eweliny. Przejął opiekę nad dziećmi, walczy o powrót do zdrowia żony, jednocześnie chodząc do pracy. Pani Ewelina straciła świadczenie opiekuńcze, tym samym jej mąż został jedynym żywicielem rodziny.Pani Ewelina zdaje sobie sprawę, że czeka ja walka o swoje zdrowie dla siebie ale i rodziny, która bardzo jej potrzebuje. Rehabilitacja jest najważniejsza, ale i bardzo kosztowna na którą rodziny nie stać.Każda pomoc jest światełkiem nadziei, że jeszcze będzie pięknie. Z góry wszystkim bardzo dziękujemy za serce.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Żorzanin oszukany na 50 tys. zł. potrzebuje naszej pomocy

Żorzanin oszukany na 50 tys. zł. potrzebuje naszej pomocy

Skromny żorzanin, Piotr Kamycki padł niedawno ofiarą oszustwa, które mocno wpłynęło na jego życie. 33-latka naciągnięto na pokaźną sumę pieniędzy co spowodowało zadłużenie finansowe na 50 tysięcy złotych. To co spotkało Piotra wydaje się być historią prosto z serialu kryminalnego, jednak rzeczywistość jest inna. Mieszkaniec Żor pragnął tylko znaleźć pracę i nie spodziewał się, że zamiast zarobić pieniądze, straci je i dodatkowo będzie zmuszony dopłacić. Piotr na co dzień jest niesamowicie pomocną osobą i można nawet stwierdzić, że żyje po to by pomagać ludziom. Działa w Stowarzyszeniu Exodus, za sprawą którego pomaga ludziom bezdomnym i wykluczonym. Nie raz bywało tak, że spędzał kilka godzin na poszukiwanianiach, żeby odwieźć ich do ośrodka, zadbać o ich potrzeby i dodać zapału by zaczęły nowy start. Oprócz tego Piotr jest także ministrantem, lektorem i kantorem. Po śmierci rodziców musiał zacząć radzić sobie sam. Piotr padł ofiarą oszustwa o kryminalnym zabarwieniu co spowodowało  zadłużenie na 50 tysięcy złotych. Piotr jest osobą, która całe życie poświęca pomocy innym. By utrzymać jego pozytywny zapał do pomocy, zachęcamy do wsparcia akcji.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Pomóżmy Marcinowi i jego mamie odzyskać dom!

Pomóżmy Marcinowi i jego mamie odzyskać dom!

Pod koniec marca w jednym z bloków przy ul. Małopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju  doszło do pożaru w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Właściciel  i jego mama, tamtej nocy stracili wszystko. - Mieszkanie naszego serdecznego kolegi uległo kompletnemu zniszczeniu w wyniku pożaru. On i jego mama stracili wszystko. Koszt przywrócenia mieszkania do stanu pozwalającego na ponowne zamieszkanie w nim znacznie przekracza możliwości Marcina - apelują sąsiedzi. Człowiek, który w przeszłości nigdy nie odmówił nam pomocy, dziś sam jej potrzebuje. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie powrotu Marcina i jego mamy do normalności.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

11 Schodów - #NaprawimyTO

11 Schodów - #NaprawimyTO

11 Schodów - #NaprawimyTO to rybnicka inicjatywa pomocowa, realizowana w ramach cyklicznej - mamy nadzieję - akcji #NaprawimyTO. Idea jest prosta: za każdym razem pomagamy jednej osobie (rodzinie) w pokonaniu niewielkiej trudności, z którą osoba ta zmaga się od wielu lat, a która - wydawać mogłoby się - nie powinna być w ogóle trudnością. My wiemy, że poprzez Nasze zaangażowanie możemy to naprawić, bo niegościnną rzeczywistość można i trzeba naprawiać, stąd nazwa - #NaprawimyTO. 11 Schodów to akcja, w której koncentrujemy się na życiu Filipa, który od 12 lat walczy z 11 schodami.

Sprawdź artykuły na ten temat 11 Schodów - #NaprawimyTO

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Fundacja Oddaj Fanty „Pomoc dla Adriana u jego rodziny"

Fundacja Oddaj Fanty „Pomoc dla Adriana u jego rodziny"

Tego małżeństwa mieszkającego w Rybniku los nigdy nie oszczędzał i nadal rzuca kłody pod nogi. U pana Adriana wykryto guz mózgu. Potrzebna jest nasza pomoc, dająca płomień nadziei na lepsze jutro.

Sprawdź artykuły na ten temat Fundacja Oddaj Fanty „Pomoc dla Adriana u jego rodziny"

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Fundacja „mAli wspaniali”: wspierają i proszą o wsparcie

Fundacja „mAli wspaniali”: wspierają i proszą o wsparcie

O Fundacji na Rzecz Rybnickiej Pediatrii „mAli wspaniali” pisaliśmy już niejednokrotnie. Organizacja prężnie działa i wspiera wszystkich małych pacjentów oddziału pediatrycznego. Potrzebna jest jednak i nasza pomoc.

Sprawdź artykuły na ten temat Fundacja „mAli wspaniali”: wspierają i proszą o wsparcie

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Działaj Lokalnie 2019

Działaj Lokalnie 2019

Celem CRIS jest dążenie do stanu, w którym aktywne społeczności samodzielnie rozwiązują swoje problemy. Odbiorcami działań CRIS są organizacje pozarządowe, liderzy społeczni, młodzież, grupy nieformalne, samorządy terytorialne i ich instytucje, podmioty ekonomii społecznej, przedsiębiorcy. "Działaj Lokalnie" to jeden z kilkunastu naszych projektów, co roku przekazujemy, ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz własnych, 29 700,00 zł na granty dla społeczności z małych miejscowości w powiatach raciborskim i wodzisławskim. Granty te wspierają i aktywizują lokalne społeczności, służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. 

Wesprzyj organizację 

Zgłoś organizację/projekt

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.