Wybierz organizację,
której możesz pomóc

O naszej inicjatywie

W serwisie Pomagamy.Rybnik.com.pl prezentujemy Wam organizacje i projekty dobroczynne z Rybnika i regionu. W ten sposób chcemy promować przedsięwzięcia, instytucje i osoby, które pomagają rozwiązywać problemy potrzebujących ludzi, motywują innych do działania i promują szlachetne idee wolontariatu. Chcesz pokazać działalność swojej organizacji? Potrzebujesz wsparcia swojego projektu? Zapraszamy do współpracy!

11 Schodów - #NaprawimyTO

11 Schodów - #NaprawimyTO to rybnicka inicjatywa pomocowa, realizowana w ramach cyklicznej - mamy nadzieję - akcji #NaprawimyTO. Idea jest prosta: za każdym razem pomagamy jednej osobie (rodzinie) w pokonaniu niewielkiej trudności, z którą osoba ta zmaga się od wielu lat, a która - wydawać mogłoby się - nie powinna być w ogóle trudnością. My wiemy, że poprzez Nasze zaangażowanie możemy to naprawić, bo niegościnną rzeczywistość można i trzeba naprawiać, stąd nazwa - #NaprawimyTO. 11 Schodów to akcja, w której koncentrujemy się na życiu Filipa, który od 12 lat walczy z 11 schodami.

Sprawdź artykuły na ten temat 11 Schodów - #NaprawimyTO

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Fundacja Oddaj Fanty „Pomoc dla Adriana u jego rodziny"

Tego małżeństwa mieszkającego w Rybniku los nigdy nie oszczędzał i nadal rzuca kłody pod nogi. U pana Adriana wykryto guz mózgu. Potrzebna jest nasza pomoc, dająca płomień nadziei na lepsze jutro.

Sprawdź artykuły na ten temat Fundacja Oddaj Fanty „Pomoc dla Adriana u jego rodziny"

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Fundacja „mAli wspaniali”: wspierają i proszą o wsparcie

O Fundacji na Rzecz Rybnickiej Pediatrii „mAli wspaniali” pisaliśmy już niejednokrotnie. Organizacja prężnie działa i wspiera wszystkich małych pacjentów oddziału pediatrycznego. Potrzebna jest jednak i nasza pomoc.

Sprawdź artykuły na ten temat Fundacja „mAli wspaniali”: wspierają i proszą o wsparcie

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Działaj Lokalnie 2019

Celem CRIS jest dążenie do stanu, w którym aktywne społeczności samodzielnie rozwiązują swoje problemy. Odbiorcami działań CRIS są organizacje pozarządowe, liderzy społeczni, młodzież, grupy nieformalne, samorządy terytorialne i ich instytucje, podmioty ekonomii społecznej, przedsiębiorcy. "Działaj Lokalnie" to jeden z kilkunastu naszych projektów, co roku przekazujemy, ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz własnych, 29 700,00 zł na granty dla społeczności z małych miejscowości w powiatach raciborskim i wodzisławskim. Granty te wspierają i aktywizują lokalne społeczności, służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego. 

Wesprzyj organizację 

Zgłoś organizację/projekt

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.