Wybierz organizację,
której możesz pomóc

O naszej inicjatywie

W serwisie Pomagamy.Rybnik.com.pl prezentujemy Wam organizacje i projekty dobroczynne z Rybnika i regionu. W ten sposób chcemy promować przedsięwzięcia, instytucje i osoby, które pomagają rozwiązywać problemy potrzebujących ludzi, motywują innych do działania i promują szlachetne idee wolontariatu. Chcesz pokazać działalność swojej organizacji? Potrzebujesz wsparcia swojego projektu? Zapraszamy do współpracy!

Monika walczy o każdy oddech. Prosi nas o pomoc

Monika Kus dopiero weszła w dorosłe życie, a już musi się mierzyć z problemami, których nie doświadczyło wielu z nas. Rybniczanka walczy z mukowiscydozą. Poza tym choruje na cukrzycę, kamicę nerkową, niedoczynność tarczycy, zapalenie stawów, osteoporozę starczą, hypowitaminozę witaminy D, rozstrzenie oskrzeli, zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki, przewlekłym zapaleniem zatok, przewlekłym zapaleniem oskrzeli, depresją z lękami, niskie ciśnienie oraz napięciowym bólem głowy. Przyjmuje 50 tabletek dziennie i dwie porcje insuliny. Prosi, byśmy pomogli jej w walce o każdy oddech.

Sprawdź artykuły na ten temat Monika walczy o każdy oddech. Prosi nas o pomoc

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Zbierają pieniądze na oczyszczacze dla szkoły

Akcja zbiórkowa jest prowadzona przez rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 28 w Kamieniu. Celem „zrzutki” jest zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich pomieszczeń klasowych, gdzie uczą się i przebywają dzieci. Oczyszczacze dzięki zaawansowanej technologii minimalizują skutki smogu, likwidują bakterie typowych wirusów np. wirus grypy, likwidują elementy organiczne i nieprzyjemne zapachy.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Szymon Bednorz walczy z białaczką. Potrzebna pomoc!

Siedemnastoletni Szymon Bednorz z Turzy Śląskiej zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Aktualnie przechodzi intensywną chemioterapię. Możemy pomóc Szymonowi i jego rodzicom w pokryciu sporych kosztów leczenia.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Fabian cierpi na nowotwór. Pomóżmy mu w leczeniu!

Fabian ma dopiero 7 lat. We wrześniu miał iść do szkoły, niestety – leży w szpitalu. Lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór złośliwy żołądka. Rodzina chłopca prosi nas o pomoc w leczeniu.    

Sprawdź artykuły na ten temat Fabian cierpi na nowotwór. Pomóżmy mu w leczeniu!

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

20-kilogramowy nowotwór w ciele Przemka. Ratujmy młodego ojca!

W 2011 roku Przemek wraz z żoną wyczekiwał narodzin córeczki Paulinki. W tym samym czasie po wykonaniu kilku badań usłyszał druzgoczącą diagnozę - nowotwór, dokładnie mięsak przestrzeni zaotrzewnej! Po dwóch trudnych operacjach Przemek nadal walczy o życie. W chwili obecnej guz w jego brzuchu waży tyle co jego córeczka - prawie 25kg. Lekarze w Polsce rozłożyli ręce. Nadzieję na kolejne lata życia dali lekarze ze Stanów Zjednoczonych! Jednak kwota operacji przekracza możliwości Przemka i jego najbliższych. Czasu zostało niewiele, zaledwie 10 dni, a kwota pozostała do zebrania to ponad 275000 zł.

Sprawdź artykuły na ten temat 20-kilogramowy nowotwór w ciele Przemka. Ratujmy młodego ojca!

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Nie pozwólmy, by Gabryś bał się ciszy!

Gabriel przyszedł na świat jako nasze ukochane, wyczekiwane dziecko. Miał urodzić się zdrowym chłopcem, ale nasz świat runął w chwili jego pojawienia się. Maluch urodził się z zespołem wad wrodzonych. Malec cierpi na przedwczesne skostnienie czołowego szwu czaszkowego (Tzw. Kraniostynozę), mikrocję prawego ucha z atrezją kanału słuchowego (szczątkowa małżowina uszna i brak kanału słuchowego), przykurcze stawów oraz deformację nóżki zwaną wrodzoną stopą płasko – koślawą. Obecnie naszym największym wyzwaniem jest operacja rekonstruująca ucho, przywracająca w miarę normalne słyszenie. Głęboko wierzymy, że ten zabieg sprawi, że jego rozwój będzie przebiegał bardziej harmonijnie i kiedyś w końcu usłyszymy najpiękniejsze słowa Mama i Tata. Operację tę możemy przeprowadzić w klinice Cedars - Sinai w Beverly Hills pod okiem wynalazcy metody rekonstrukcji Medpor, profesora Johna Reinisch'a. Kosz tejże sięga jednak zawrotnej i nieosiągalnej dla nas kwoty. Sama rekonstrukcja małżowiny usznej wyniesie $53 000. Kolejne $20 000 będzie kosztowało wszczepienie implantu słuchowego, jeśli zostanie do tego zakwalifikowany. Wymaga także kolejnych lat rehabilitacji i zakupu sprzętów potrzebnych do normalnego funkcjonowania.

Sprawdź artykuły na ten temat Nie pozwólmy, by Gabryś bał się ciszy!

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Zbierają na operację przyjaciela

JAKUB PALARCZYK - młody, trzydziestoletni mężczyzna z niesamowitym apetytem na życie, który zachorował i ma guza kąta kostno-móżdżkowego.Na tą chwilę potrzebuje pilnie operacji i nie bójmy się tego powiedzieć ratującą życie. Lekarz, który podjął się tejże operacji może to wykonać w Niemczech, w Hanower. W chwili obecnej Kuba już po konsultacji i pozostał. Czas gra tu niesamowitą rolę gdzie trzeba zebrać ok.300 tyś zł. Kuba mieszkający w Rybniku raz poznany pozostaje trwale w pamięci, niesamowita gaduła i dusza towarzystwa. Sam aktywnie pomocny dla innych. Absolwent Katowickiego AWF, zapalony rowerzysta, podróżnik i instruktor kajakarstwa. Wiecznie szukający wyzwań, czerpiący jak najwięcej z życia. Zajwkowicz szukający pomysłu na życie, prowadził też aqua fitness dla Pań. Od niedawna zaręczony planował z narzeczoną długoletnią przyszłość. Wszystko runęło z wiadomością o chorobie. Teraz najważniejszy cel to zebrać pieniądze na operację.

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Kabaryjton 2019. Możemy pomóc Tomaszowi Kabisowi

Tomasz Kabis to 29-letni iluzjonista, który od kilkunastu lat swoją pasją zaraża innych i wywołuje uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Finalista niezwykle popularnego w Polsce „Mam talent” od lat aktywnie wspiera wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, w tym przede wszystkim ciężko chore dzieci. Jako wolontariusz fundacji „Mam Marzenie” wielokrotnie bywa na oddziałach onkologicznych, pomagając spełnić dziecięce marzenia i pokazując, że niemożliwe może stać się możliwe. Niestety w wigilię dowiedział się, że jest chory. W jego organizmie od dłuższego czasu rozwijał się złośliwy nowotwór serca i opłucnej, a po serii badań wykryto również przerzuty do wątroby. Tomek nigdy nie odmawiał pomocy, dziś sam jej potrzebuje – ze względu na chorobę i planowane długotrwałe leczenie nie jest w stanie samodzielnie pokryć wszystkich kosztów z tym związanych. Dlatego przyjaciele postanowili zorganizować zbiórkę i wesprzeć go finansowo w leczeniu i minimalizowaniu skutków ubocznych chemioterapii, a także w ewentualnej rehabilitacji po powikłaniach.

Sprawdź artykuły na ten temat Kabaryjton 2019. Możemy pomóc Tomaszowi Kabisowi

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Potrzebna pomoc dla Karola z Książenic

Karol Wilk jest uczniem 1. klasy podstawowej w Książenicach, u którego wykryto złośliwy nowotwór. Został podopiecznym Fundacji Iskierka i teraz potrzebuje pomocy w walce z chorobą. W akcję zbierania środków włącza się też środowisko szkolne z Książenic. Karol jest energicznym, wesołym i pogodnym chłopcem, który uwielbia spędzać czas z rówieśnikami. W wolnych chwilach gra na pianinie, lubi wycieczki rowerowe i klocki lego, a także pasjonuje się składaniem konstrukcji pojazdów i maszyn. Jego chorobę - glejaka wielopostaciowego  IV kategorii - wykryto w lutym tego roku. Niemal od razu przeszedł skomplikowaną operację i obecnie nabiera sił na długotrwałe leczenie. Nie jest mu łatwo zaakceptować nagły brak kontaktu z kolegami. Szkoła Podstawowa w Książenicach pragnie z całego serca wesprzeć Karola za pomocą Fundacji Iskierka. Rozpowszechniane są plakaty z prośbą o wpłaty, a w przyszłym tygodniu zorganizowana zostanie na terenie szkoły specjalna zbiórka do puszek. Chłopiec ponadto na bieżąco dostaje pozdrowienia i ręcznie wykonane kartki ze słowami otuchy lub pozdrowieniami od rówieśników i swojej wychowaczyni.

Wesprzyj organizację 

„Oluś umierał, a my o tym nie wiedzieliśmy!”

Przed Olusiem jeszcze wiele miesięcy ciężkiego leczenia. Czeka go megachemioterapia, autoprzeszczep macierzystych komórek krwiotwórczych i radioterapia. Dla dopełnienia całego procesu leczenia Neuroblastomy w przypadku Olusia zalecane jest przejście immunoterapii przeciwciałami anty-GD2. Terapia ta może odbyć się w Krakowie, jednak na dzień dzisiejszy, jej koszt muszą ponieść rodzice. Kwota potrzebna na zabezpieczenie tej terapii to około 700 000 zł. Uzbierane około 250000 zł. Pomóżmy Olkowi i jego rodzicom!

Sprawdź artykuły na ten temat „Oluś umierał, a my o tym nie wiedzieliśmy!”

Wesprzyj organizację  Czytaj więcej na ten temat

Zgłoś organizację/projekt

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą.