zamknij

Wiadomości

Tutaj podpowiadają co warto zwiedzić w Rybniku i regionie

2012-06-23, Autor: Redakcja
Po roku od otwarcia sprawdziliśmy, jak działa rybnicki Punkt Informacji Turystycznej i kto korzysta z jego usług.

Reklama

Rok temu uruchomienie Punktu Informacji Turystycznej na Placu Wolności wzbudziło niemało zamieszania z powodu godzin, w których miasto otwiera swoje podwoje dla turystów: od poniedziałku do piątku od 11.30 do 15.30. Okazuje się jednak, że chociaż godziny otwarcia punktu pozostaną na razie bez zmian pomysł się sprawdza, a z punktu korzystają nie tylko turyści, ale też rybniczanie, którzy mogą znaleźć tutaj informacje nie tylko o swoim mieście, ale też o atrakcjach miast ościennych i całego Śląska.

- Do punktu trafiają różne osoby. Przychodzą turyści, Anglicy, Niemcy, Czesi, ale najwięcej pojawia się mieszkańców regionu, którzy przyjeżdżają tutaj na zakupy lub do pracy, a przy okazji chcą coś pozwiedzać – mówi Lidia Wrzosek z Wydziału Promocji UM, która prowadzi rybnicki Punkt Informacji Turystycznej. – Przychodzą też oczywiście rybniczanie, często po to, aby zapytać, co ciekawego w naszym mieście mogliby pokazać odwiedzajacym ich znajomym – mówi Lidia Wrzosek.

 

Co więcej, w rybnickim Punkcie Informacji Turystycznej można zasiegnąć informacji nie tylko o naszym mieście, ale też o atrakcjach miast ościennych i całego Śląska. Podobnie zresztą w pozostałym kilkudziesięciu punktach na terenie naszego województwa można dowiedzieć się, co ciekawego można zwiedzić w Rybniku. - Taka była idea tego projektu, żeby miasta nawzajem się promowały. Dlatego w Rybniku można zdobyć informacje o innych miejscowościach, biorących udział w projekcie. I na odwrót – tłumaczy Lidia Wrzosek.

 

Na amatorów lokalnej turystyki w Punkcie Informacji Turystycznej czekają również bezpłatne informatory i przewodniki po Śląsku, plan miasta czy mapy ścieżek rowerowych.

 

A jakie wy macie pomysły na wycieczkę? Co ciekawego można odwiedzić w naszym regionie?

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~c182 2012-06-24 14:49:26

  "...miasto otwiera swoje podwoje dla turystów: od poniedziałku do piątku od 11.30 do 15.30" - dla jakich turystów?! większość normalnych ludzi w tych godzinach siedzi w pracy i nie ma czasu na turystykę. Dlaczego takie coś nie jest otwarte w weekendy/po południu? Powstała kolejna ciepła posadka, żeby się panie w tym punkcie nie przepracowały. Prowizorka, jak nasze nowe wspaniałe bilboardy-witacze za kilkaset tysięcy, które w piątek reklamowały jeszcze imprezę .... z przed tygodnia (Dni Rybnika).

  1 0
 • ~ 2012-06-24 20:10:31

  lekko glupi jakis jestes?, dla turystów, wez sobie urlop i idz i korzystaj to raz. a dwa, rybniczanie którzy chodzą i pytaja co maja pokazac w swoim miescie...ręce opadają

  0 0
 • ~c182 2012-06-24 22:07:13

  Też jesteś tam zatrudniony, że tak szczekasz? Jeżeli uważasz, że jest to normalne, że punkt informacji jest zamknięty w weekendy, to chyba w życiu du*y nie ruszyłeś, żeby po świecie pojeździć i zobaczyć jak to powinno funkcjonować.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2407