zamknij

Wiadomości

Taka przygoda zdarza się tylko raz w roku. Dołączycie do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej?

2017-04-05, Autor: bf

Już po raz trzeci w naszym regionie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa Rudy - Rybnik - Rudy. Podobnie jak w zeszłym roku i tym razem uczestnicy będą mieli do przejścia 40 kilometrów nocnej wędrówki w milczeniu i samotności po lasach wokół Rud i Rybnika. Trwają zapisy na EDK!

Reklama

Przypomnijmy, że Ekstremalna Droga Krzyżowa to inicjatywa księdza Jacka Stryczka (pomysłodawcy m. in. Szlachetnej Paczki) oraz Męskiej Strony Rzeczywistości. Polega ona na rozważaniu Misterium Drogi Krzyżowej podczas długiej i wyczerpującej, nocnej wędrówki. EDK odbywa się według tych samych standardów równolegle w wielu miejscach w Polsce oraz poza jej granicami.

Całość tak jak poprzednio zaczyna się w najbliższy piątek (7 kwietnia) o 21.00 od mszy świętej w Rudach. Następnie uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ruszają w ciszy i samotności (ewentualnie w małych, maksymalnie kilkuosobowych grupkach). Każdy idzie niezależnie własnym tempem.

Trasa - podobnie jak w zeszłym roku - będzie prowadziła z Rud do Ochojca i dalej wokół Golejowa, Wielopola, Zalewu Rybnickiego z powrotem do Rud. 40-sto kilometrowa trasa biegnie głównie lasami, a zatem należy się przygotować na nierówności, błoto i głębokie koleiny (dobre, sprawdzone w boju buty i latarka - to podstawa).

Oprócz tego przyda nam się:

- oświetlenie (typu latarka-czołówka);

- zapasowe baterie;

- elementy odblaskowe;

- kompas - tak na wszelki wypadek;

- prowiant, termos z napojem.

Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową prowadzone są do czwartku włącznie. Swój udział można zgłosić TUTAJ. Tam też znajdziecie szczegółową mapę trasy Rudy – Rybnik.

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2017-04-05 09:49:41

  Mamy się czym cieszyć za nie długo powstanie w Rybniku pierwszy Meczet . Unia Europejska szykuje na jesień Polakom niespodziankę .
  I droga Krzyżowa będzie tylko w asyście kiboli bezpieczna .

  23 70
 • ~siarzewski 2017-04-05 10:47:49

  ~adamczykhenryk

  ekstremiści katoliccy (kibole & narodowcy) mentalnie niczym się nie różnią od ekstremistów muzłumańskich.

  80 56
 • ~ 2017-04-05 15:09:22

  @adamczykhenryk, wolałbym Polexit i prędzej tak się stanie.

  11 48
 • ~MArudzia 2017-04-05 15:26:01

  Ciemnogród - Tylko małych dzieci nie bierzcie ze sobą ,bo pod osłoną ciemności i leśnych zakamarków,pleban może zacząć nawracać małe owieczki ;-)))

  60 51
 • ~hub381 2017-04-05 16:49:57

  Nie chciałem zabrać głos ale : Henryku,czy ty znasz sens życia ?
  Na tą ekstremalną DROGĘ KRZYŻOWĄ nikt nikogo ani nie zmusza,lecz są mlodzi ludzie,którzy się poświęcają jakiemuś celowi.
  Ty potrafisz tylko krytykować i obrażać !
  Są tacy co biegają w jakimś tam celu itd...
  Życzę tobie Henryku abyś nie musiał kogoś lub samemu o coś prosić !
  O ile wiem,to żaden meczet w naszej okolicy nie powstnie,lecz zaczyna brakować miejsc w psychiatryku i to jest b.smutne....

  Pozdrawiam Humberto

  40 7
 • ~ 2017-04-05 19:06:37

  hub381
  Witam ja nie krytykuje udowodni :)
  psychiatryk też wymiera pamiętam w 80 r gdy próbował być sam wystarczalny ba wojsko się odrabiało .
  hub widziałeś zdjęcia przed sztuczną wojną w Syrii ogrody baseny .
  Pewnie też nie wierzyli w wojnę tym bardziej że znaleźli w swoim morzu duże zasoby ropy .

  5 13
 • ~sceptyk2017 2017-04-06 08:34:45

  To chora demagogia, bo bardzo wielu ludziom, którym zdrowie, bądź wiek, czy po prostu codzienne obowiązki wynikające z pracy, czy właśnie opieki nad drugim człowiekiem nie pozwalają na udział w takim wydarzeniu. Jestem w tym miejscu daleki od oceny kogokolwiek, ale prócz uczestników, którzy biorą udział w tej Drodze Krzyżowej, bo rzeczywiście wkładają w ten wysiłek serce i Wiarę jest niestety też wielu takich, którzy mówiąc kolokwialnie odwalają pokazówkę i Ich pobudki są czysto szpanerskie i snobistyczne. Natomiast prawdziwie ekstremalna Droga Krzyżowa jest udziałem właśnie ludzi zaawansowanych wiekiem, steranych codziennym zmaganiem się z chorobą, nierzadko nawet kalectwem, to Oni kroczą tą ekstremalną Drogą Krzyżową nocą i dniem, cały, okrągły rok. Podobnie jak wszystkie osoby gorącego serca, które dniem i nocą służą pomocą i wsparciem dla ludzi chorych i zmęczonych wiekiem; dlaczego?? Bo często te osoby są ranione niczym cierniami gorzkim słowem ze strony podopiecznego, ale pokornie biorą na ramię krzyż tych gorzkich i cierpkich słów, bo wiedzą, że słowa te są wynikiem cierpienia....Być może dla niektórych to tylko przygoda

  5 1
 • ~Jadzia1959 2018-03-21 23:35:57

  WOLĘ DŁUBAĆ W NOSIE. MNIEJ SZKODLIWE. Nie chcę młodzieży obrażać. Księża katoliccy już mnie nie interesują. Odsyłam zainteresowanych do innych moich komentarzy, które w pierwszy dzień wiosny umieściłam na tym portalu. Polecam szczególnie komentarze dotyczące rybnickiej policji i śmierci w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 999