zamknij

Wiadomości

Sprzątali dom, śmieci zostawili w lesie. Pomogła Straż Leśna z Rybnika

2021-09-18, Autor: bf

Trzech mężczyzn, którzy według ustaleń policji, wyrzucili śmieci do lasu, stanie wkrótce przed sądem. Mieszkańcy powiatu gliwickiego po posprzątaniu jednego z domów, część odpadów zawieźli do punktów selektywnej zbiórki, resztę zaś postanowili zostawić między drzewami. W ustaleniu tożsamości pomogli Strażnicy Leśni z Rybnika.

Reklama

Do zdarzenia doszło 22 lipca. Policjanci z orzeskiej patrolówki zostali zaalarmowani o 30 workach z odpadami gospodarczymi, które ktoś wyrzucił na terenie lasów państwowych w Orzeszu. Wśród nich były stare opony, plastikowe kubły, szkolne zeszyty i podręczniki.

- W mikołowskiej komendzie natychmiast wszczęto czynności wyjaśniające w tej sprawie. Po kilkunastu tygodniach żmudnej i wnikliwej pracy, mundurowym z Referatu ds. Wykroczeń, przy współpracy ze Strażą Leśną z Rybnika, udało się dotrzeć do osób, które według zebranego materiału dowodowego, odpowiadają za proceder – dowiadujemy się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Okazuje się, że trzech mieszkańców Gliwic w wieku 31, 34 i 35 lat wykonywało usługę sprzątania jednego z domów jednorodzinnych w Orzeszu. Część śmieci, zwłaszcza tych wielkogabarytowych trafiła do punktu selektywnej zbiórki odpadów, pozostałe zaś zostały wyrzucone do miejscowego lasu. Dwóch z nich już usłyszało zarzuty. W związku z zanieczyszczeniem lasu cała trójka stanie przed sądem. Grozi im wysoka grzywna.

Oceń publikację: + 1 + 97 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~polk 2021-09-18
  15:46:31

  106 4

  Pisząc wysoka mam nadzieję, że kwota będzie pięciocyfrowa.
  Dodatkowo powinni sprzątać lasy a na plecach powinni mieć napis:
  "Jestem ostatnim ch...m (nie chamem) i śmiecę w lesie".

 • ~romcost 2021-09-18
  16:07:41

  A ja się wcale nie dziwię, cała ustawa śmieciową do tego sprzyja, ludzie płacą nie mało i ciągle coraz więcej za odpady, a okazuje się i tak, że za większość odpadów trzeba dodatkowo płacić, a ceny naprawdę mogą powalić z nóg... Jak by ustawodawca nie próbował doić ludzi na wszystkim, a rozwiązania ustawy śmieciowej było zgodne z pierwotnymi założeniami, czyli " ty płacisz, my odbieramy", to by tego problemu nie było... A to za śmiesi płać, ale panele wymieniłeś, to płać za to, drzwi wymieniłeś, chola chola, to nie wielki gabaryt, zawieź i płać. O ktoś dach remontuje i papę chce wyrzucić raz na 25 lat, to go trzeba wydoić i skasować więcej, niż za nową papę zapłacił...

 • ~Marco Darko 2021-09-18
  16:08:57

  45 5

  Pewnie po 500 zł dostali , ja bym im dodatkowo dołożył sprzątanie lasu

 • ~kosc88 2021-09-18
  17:31:28

  30 3

  Śmiecie wyrzucają śmieci

 • ~Dador 2021-09-18
  22:16:11

  50 5

  ~romcost 2021-09-18 16:07:41
  Każde gospodarstwo domowe w gminie ma prawo do darmowego wywozu odpadów do wagi 500kg/ rok. W to wchodzą stare meble, panele, gruz, stolarka okienna i drzwiowa oraz inne. Ja to rozumiem, jak ktoś w małym mieszkanku remontuje od podstaw łazienkę lub kuchnię, to mu limitu wystarczy. Jednak generalka domu, lub chociaż piętra w domu, generuje już zazwyczaj spory koszt, najgorzej z gruzem. Najbardziej "podoba" mi się podejście Rybnika do kompostowni. W ciągu dnia można przywieźć 100kg zielonego, powyżej tej kwoty stawka liczona wg taryfikatora. Dodam tylko, że z mojego zielonego, za który każą sobie płacić, robią kompost, który jest produktem i który mogą sprzedawać. Zatem mieszkaniec, za dostarczanie surowca, jest obciążany opłatą. Lepszego biznesu wymyślić nie można.

 • ~dzideq 2021-09-18
  22:16:25

  16 9

  A może tam był ~Franek 7 , bo wciąż zaśmieca ten portal

 • ~exx 2021-09-18
  22:34:54

  9 9

  Dla takich i im podobnych powinien być prowadzony odstrzał w lesie. Do czarnego wora i po problemie.

 • ~Franca77 2021-09-18
  23:11:31

  44 15

  Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy je skopiować od Szwajcarii. Tam każde gospodarstwo domowe kupuje specjalnie oznakowane worki na śmieci. W cenie worka jest już wliczony koszt wywózki odpadów. Każdy płaci dokładnie tyle ile powinien. To wszystko. Żadnej biurokracji. Ale u nas to nie przejdzie, bo trzeba by zlikwidować tysiące stołków urzędackich. A dla nich przecież Tusk przepchnął segregowanie śmieci. Odkąd zaczęliśmy je segregować, płacimy więcej. FIrmy mogą sobie wpisywać na fakturach dowolną ilość ton. Nikt tego nie sprawdza, bo nie ma jak... I tym sposobem nas okradają
  By żyło się lepiej hej:)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 817