zamknij

Wiadomości

Rybnik: „miszczowie” parkowania znów w akcji (zdjęcia)

2021-04-21, Autor: bf

Straż Miejska w Rybniku powraca z akcją Ja tylko na chwilę". Prezentuje kolejne zdjęcia samochodów, których kierowcy mają problemy ze zrozumieniem zasad prawidłowego parkowania. Zobaczcie zdjęcia.

Reklama

Straż miejska po raz kolejny przedstawia dokonania naszych kierowców, zgodnie z prowadzoną akcją: „Ja tylko na chwilę”. Jak parkowali w minionym tygodniu kierowcy w naszym mieście? Zobaczcie sami.

- Jak najczęściej tłumaczą się sprawcy wykroczeń drogowych? „…przecież ja tylko na chwilę…”, „…nie wiedziałem…”, „…nikomu przecież nie przeszkadzam…” Nim zaparkujemy swój pojazd jak najbliżej miejsca, do którego chcemy dotrzeć, zrobić zakupy, załatwić inne sprawy, zastanówmy się, czy warto. Pamiętajmy, że nasze postępowanie może narazić kogoś na niebezpieczeństwo – przypomina Dawid Błatoń, rzecznik SM w Rybniku.

Naruszenie warunków dopuszczalności postoju pojazdem na chodniku, pozostawienie pojazdu w miejscu do tego niewyznaczonym w strefie zamieszkania, niszczenie zieleni, czy niestosowanie się do znaków poziomych i pionowych - to najczęstsze wykroczenia ujawniane przez strażników miejskich w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~norton 2021-04-21 09:49:08

  Kiedy straż miejska odwiedzi Paruszowiec i okolicę piekarni na Przemysłowej? Armageddon to mało powiedziane. I oczywiście wszyscy na chwileczkę. Pozastawiane chodniki, zasłonięte przejście dla pieszych - a parking 100 metrów dalej.

  37 18
 • ~Arteks 2021-04-21 10:05:15

  @norton - to jest tym bardziej dziwne w mieście w których parkingi są dosłownie na każdym kroku, nawet w środku parku...

  19 34
 • ~kulfoniasty 2021-04-21 11:06:26

  Nie muszą chodzić aż tak daleko. Wystarczy że odwiedzą ulice Zajezdna, Świerklańska, Wyglendy

  Tyle że przez ostatnie kilka lat żadnej ich interwencji tam nie widziałem.

  14 8
 • ~Kśek 2021-04-21 11:20:52

  Zróbcie wreszcie porządek na ul.Orzeszkowej.
  Samochody na całej długości stoją na ścieżce rowerowej!!!

  18 8
 • ~Maciek Radziejewski 2021-04-21 11:24:17

  Polecam przejechać się na Nowiny i pospacerować między blokami. Wzdłuż wszystkich dróg w strefach zamieszkania są poustawiane auta. Gdyby Straż Miejska miała ochotę, to codziennie po kilkaset mandatów mają za darmo. Tylko pozostaje pytanie - gdzie te auta mają stać, jeżeli nie wzdłuż dróg? Już dawno brakuje miejsc parkingowych na osiedlach. Łatwiej stawiać mandaty, trudniej zorganizować miejsce, gdzie mieszkańcy mogliby stawiać swoje samochody legalnie.

  39 11
 • ~obserwator00 2021-04-21 11:39:37

  ~Maciek Radziejewski
  Kupiłeś mieszkanie w bloku czy prywatne oznaczone miejsce parkingowe przed? Spec komisja ma powstać do stworzenia miejsc postojowych? Nie ma gdzie to nie parkuję - proste.

  14 36
 • ~Arteks 2021-04-21 12:07:47

  @MarekRadziejewski @obserwator00 - parkowanie w Śródmieściu, w którym są płatne parkingi, a w innych dzielnicach to trochę różnica. W Śródmieściu takie akcje są potrzebne bo uderzają w darmusów i bardzo często gości, którzy mając do woli płatnych miejsc parkingowych - wolą miejsca gdzie nie wolno parkować ze względu na swoje skąpstwo. Obaj macie swoje racje. Z jednej strony jeśli chodzi o osiedla - skoro RSM nie wprowadza opłat za parkowanie abonamentowe (a uważam, że powinny takie być bo wtedy pozbyto by się z osiedli aut-złomów które są już niezdatne do ruchu i tylko zabierają miejsce) to nikt nie może mówić, że kupując mieszkanie, kupuje także miejsce parkingowe... Za to akurat na Nowinach istnieje kilka komercyjnych parkingów i zespołów garażów gdzie za opłatą można zaparkować swoje auto. Fajna opcja dla osób które np. wracają z pracy późno i mieliby problem z szukaniem miejsca. Jeśli auto stoi na chodniku lub trawniku - nie powinno być usprawiedliwienia, że "nie mam gdzie parkować". Tak samo jak nie ma usprawiedliwienia dla palących śmieci czy wyrzucających śmieci do lasu, że "nie wiedziałem". Twoje auto - twój problem. Twój piec - twój problem.

  8 33
 • ~chudej73 2021-04-21 17:21:04

  Sami pseudo ekolodzy. Najlepiej zrobić same ścieżki rowerowe , tylko kto wam te wszystkie dobra dowiezie , a w zasadzie czym może na osiołki się przesiądżmy, a przepraszam zaraz się odezwą obrońcy osiołków.

  12 6
 • ~Arteks 2021-04-21 18:58:21

  @chudej73 - w pokazanych zdjęciach raczej nie chodzi o ekologię ale brak szacunku ze strony kierowców do innych użytkowników dróg czy chodników. Nie lubimy jako kierowcy jak pieszy wchodzi na jezdnię nie po pasach. A popatrz na zdjęcia nr 2 lub 3. Jak pieszy ma nie wejść na drogę skoro auto zabrało mu chodnik? Nie trzeba przesiadać się na osiołki. Wystarczy, że kierowcy nie będą parkować jak moto-osiołki. ;)

  8 9
 • ~semaforek 2021-04-22 00:06:58

  Każdy cywilizowany przenosi koszty parkingów na właścicieli samochodów. W Japonii żeby zarejestrować samochód trzeba udowodnić że ma się go gdzie zaparkować. W Szwajcarii każdy wykupuje miejsce dla siebie, chyba że ma swój dom. Tam darmowe parkowanie nie istnieje. Tylko w bantustanicznych krajach praktykuje się dzikie parkowanie i krzyki "kupiłem drugie ałto, muszę gdzieś zaparkować".

  4 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 239