zamknij

Sport i rekreacja

Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego: specjalne podziękowania dla Szumskiej i Wowry

2015-02-03, Autor: Adam Doliba
Prezes PZJJ wręczył Pauline Szumskiej i trenerowi Mariuszowi Wowrze podziękowania od Ministra Sportu i Turystyki za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2014 roku oraz proces szkoleniowy.

Reklama

W Mysłowicach odbył się Puchar Polski Młodzieżowców i Juniorów w ju jitsu w odmianie walki fighting system. W imprezie nie mogło zabraknąć reprezentacji Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego, który reprezentowało 15 osób.


W tej odmianie walki Puchar Polski był ostatnią eliminacją do mistrzostw świata, które odbędą się w Atenach w marcu tego roku.

Wszyscy zawodnicy RKJJS stanęli na wysokości zadania. Wśród nich na najwyższym stopniu podium stanęli Paulina Szumska i Rafał Szymura.

Równolegle do Pucharu Polski w Mysłowicach odbył się również Otwarty Turniej Kwalifikacyjny Kadetów. W nim dwukrotnie pierwsze miejsce zajął Rafał Szymura.

Warto dodać, że w Mysłowicach doszło do miłej uroczystości, w której prezes PZJJ wręczył Pauline Szumskiej i trenerowi Mariuszowi Wowrze podziękowania od Ministra Sportu i Turystyki za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2014 roku oraz proces szkoleniowy.

Za tydzień zawodnicy RKJJS wezmą udział w Pucharze Polski Młodzieżowców i Juniorów w Ne Waza (BJJ), który jest także ostatnią eliminacją do Mistrzostw Świata Młodzieżowców i Juniorów w Ne Waza (BJJ). – Liczymy, że nasza zawodniczka Paulina Szumska, która jest aktualną mistrzynią Europy i Polski w Ne Waza w kategorii wagowej do 52 kg, dostanie powołanie na mistrzostwa świata – powiedział trener Mariusz Wowra.

Wyniki Pucharu Polski:

Junior Fighting
Szumska Paulina - 52 kg I miejsce
Szymura Rafał - 50kg I miejsce
Szymura Piotr - 50 kg II miejsce
Śleboda Patryk - 46 kg II miejsce
Wycisk Szymon - 66 kg II miejsce
Sobaszek Kamil - 46 kg III miejsce
Ryszka Sandra - 57 kg IV miejsce
Chowaniec Klaudia - 57 kg V miejsce
Fizia Paweł - 66 kg VII miejsce
Walkowicz Szymon - 60 kg IX miejsce

Młodzieżowiec Fighting
Magdalena Kalbarz - 55 kg III miejsce
Jakub Urbański - 69 kg III miejsce
Magdalena Albrecht - 70 kg IV miejsce

Otwarty Turniej Kwalifikacyjny Kadetów:

Kadet Fighting
Szymura Rafał - 50 kg I miejsce
Kuczera Julia - 48 kg II miejsce
Sobaszek Kamil - 41 kg III miejsce

Kadet Ne Waza
Szymura Rafał - 50 kg I miejsce
Kuczera Julia - 48 kg I miejsce

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~wojtussr 2015-02-04 00:33:40

    Ciekaw jestem co na to inni wielcy Prezesi klubów sportowych naszego miasta, którzy są tak bardzo dotowani przez Magistrat, ciekaw jestem czym mogą się pochwalić i jak się teraz czują widząc takie wyniki innego klubu który w porównaniu do ich dotacji otrzymuje "jałmużnę" od magistratu na swoją działalność

    30 0
  • ~katlech 2015-02-04 11:11:04

    Gratulacje dla trenerów i zawodników!!!!!

    18 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 3005