zamknij

Wiadomości

PiS w Rybniku skłócone? „Nikt nikogo w partii nie trzyma na siłę”

2015-07-20, Autor: bf
W rybnickich strukturach Prawa i Sprawiedliwości nadal panuje niezgoda, a winę za to ponosi senator tej partii – Izabela Kloc oraz rybniccy posłowie – piszą w liście otwartym do prezesa Jarosława Kaczyńskiego członkowie Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Rybniku. Ich zdaniem partia jest źle zarządzana. Co na to Izabela Kloc i parlamentarzyści z PiS?

Reklama

- Po raz kolejny z wielką determinacją informujemy, że w Komitecie Terenowym PiS w Rybniku trwa nadal rozłam, do którego doszło już w 2014 r. Przyczyną jego powstania było ignorowanie szeregowych członków partii oraz niezgodne z postanowieniami Statutu PiS postępowanie senator Izabeli Kloc, która poparcie w swych działaniach znalazła w osobach posłów Grzegorza Janika i Czesława Sobierajskiego oraz posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechy. Podjęte z naszej strony próby doprowadzenia do porozumienia spełzły na niczym. Pani senator Izabela Kloc i rybniccy posłowie nie wykazali się chęcią naprawienia zaistniałej sytuacji – czytamy w liście otwartym skierowanym do prezesa PiS – Jarosława Kaczyńskiego.

To nie pierwsze pismo zaadresowane do szefa największej partii opozycyjnej. Jak dotąd żadne z nich nie doczekało się odpowiedzi. - Wśród sygnatariuszy listu dało się słyszeć, że pisma kierowane na Nowogrodzką nie docierają do Prezesa, gdyż wcześniej znajdują się w niszczarkach. My jednak z nadzieją, że w końcu dotrzemy do Pana, wysyłaliśmy kolejne pisma. Ostatnie było wysłane z datą 11.06.2015 r. Kopie pism wysyłaliśmy również do wielu prominentnych osób zasiadających we władzach naczelnych PiS. Nie było żadnej odpowiedzi. Stwierdzamy, że przepływ informacji z dołów partyjnych do władz naczelnych PiS jest zablokowany – dowiadujemy się z listu.

Ich zdaniem brak reakcji władz partii „zmotywował” senator Izabelę Kloc do ignorowania apeli członków Komitetu Terenowego. - Ma władzę absolutną [..] W swych niedemokratycznych i niezgodnych ze Statutem działaniach pełnomocnik Izabela Kloc znalazła wsparcie w osobie Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego posła Joachima Brudzińskiego, który na podstawie artykułu 19. ust. 2 Statutu, ma nieograniczoną władzę nad strukturami terenowymi. Pełnomocnicy okręgowi to namiestnicy posła Brudzińskiego w terenie, a ich długotrwałe rządzenie niewiele ma wspólnego z demokratycznym zarządzaniem i funkcjonowaniem partii – piszą bez ogródek przedstawiciele Komitetu, którzy nie zgadzają się na to, „aby w terenie partią zarządzały osoby, które zamiast łączyć, dzielą”.

Sygnatariusze listu podkreślili, że zwycięstwo Platformy Obywatelskiej w Rybniku świadczy o braku kompetencji senator Izabeli Kloc i posłów, a ponadto sojusznik PiS – Blok Samorządowy Rybnik tworzy dzisiaj koalicję z PO. Jak podkreślili dalej, zależy im na zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach, ale musi się zmienić sposób działania partii oparty na demokratycznych mechanizmach. - W przeciwnym razie wyborcy nie uwierzą, że ewentualny rząd wyłoniony przez Prawo i Sprawiedliwość, ustrzeże się od stosowania niedemokratycznych metod w całym kraju – czytamy.

Pod listem podpisali się m.in. Tadeusz Gruszka, Tadeusz Dłużyński, Alfred Widenka, Czesław Zagodzki, Anna Gruszka (rybnicka radna), Henryk Cebula (sympatyk PiS, rybnicki radny) czy Ginter Zaik. Pismo podpisały łącznie 22 osoby.

Jak do stawianych powyżej zarzutów ustosunkowali się bohaterowie listu? - Nie ma żadnego rozłamu. Prawo i Sprawiedliwość działa, ma kierownictwo, ma wybrane władze zgodnie ze statutem. Kto pracuje, ten ma miejsce w PiS. Komu się nie chce pracować, to niestety – nie ma miejsca w naszych strukturach – odparła Izabela Kloc. - Jak ktoś nie chce pracować to musi szukać innego miejsca, nie u nas – dodał poseł Czesław Sobierajski.

Zdaniem senator, oprócz pracy w PiS liczy się wiarygodność i lojalność. - Myślę, że te warunki działalności w partii politycznej spełniamy. Nikt nikogo w partii nie trzyma na siłę. Z kolei poseł Grzegorz Matusiak wypowiedział się na ten temat w innym tonie. - Mamy jednak nadzieję, że się zreflektują i zrobią coś dla Polski.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~halupczok1 2015-07-20 08:11:44

  "W rybnickich strukturach Prawa i Sprawiedliwości nadal panuje niezgoda"- tak jak w całej organizacji Nic nowego.Jak wygrają wybory( oby nie) to tak będzie w całym kraju.

  39 6
 • ~unlimited 2015-07-20 08:25:15

  Nie umiem na nią patrzeć. Na tego z prawej zresztą też mi trudno. Z drugiej strony nazwiska pod listem otwartym to w części osoby o urażonej ambicji.. Korytko się skończyło i trzeba mieszać.

  40 3
 • ~ 2015-07-20 08:40:36

  Róbcie sobie tak dalej rybnickie PISiorki, a przerżniecie wygrane wybory. Po tym, jak Platforma nie daje już złudzeń, że jest partią KOLABORANTÓW którzy kolaborują z innymi państwami przeciwko własnemu narodowi (co udowodniła chociażby pani Kopacz w słynnej wypowiedzi o Biedronkach czy też podpisanie przez PO pakietu klimatycznego doprowadzającego polskie górnictwo do ruiny, żeby nie powiedzieć likwidacji, a to dopiero wierzchołek góry lodowej), powinniście spokojnie zwinąć 60% mandatów przypadających na nasz okręg wyborczy. No ale jeżeli wolicie się kłócić i walczyć między sobą o stołki a nie skupiać się na dobru Ojczyzny, to jeszcze może być tak, że po raz kolejny przegracie wygrane wybory a wówczas jedyne co wam pozostaje to znalezienie sobie innej roboty. Opamiętajcie się ludzie, zanim jeszcze macie jakieś szanse na wygraną. No ale wybór należy do Was, czy wybierzecie Ojczyznę, czy prywatę.

  7 20
 • ~piotrekdec 2015-07-20 10:00:04

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  12 1
 • ~raffo85 2015-07-20 10:11:57

  JOWy by załatwiły takie problemy :)

  5 1
 • ~mariusz64 2015-07-20 10:20:17

  mama Dalton i jej 3 synowie z Lucki Luck'a, a czwarty siedzi albo będzie siedział!

  20 2
 • ~markrotka 2015-07-20 10:24:08

  Rybnicki PiS to tykająca bomba bo są tam ludzie chorzy na władzę. ~raffo85 - JOWy nic nie pomogą bo znajdą się tam zaraz wieczni politycy. Przykład - układ - Kukiz bierze do siebie Dominika Kolorza. Antysystemowy z systemowym się dogadują a ludzie w Polsce dalej wierzą że ktoś o nich dba. Gówno prawda.

  24 1
 • ~auralfloat 2015-07-20 18:27:04

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 1
 • ~templariusz 2015-07-20 20:25:40

  „Nikt nikogo w partii nie trzyma na siłę” - to się powinno odnosić do was ze zdjęcia ! Nie doszło to do was co? Jesteście wypaleni. Nikt na takich nie będzie już głosował. Duda wygrał wybory prezydenckie. Jest szanasa na wygranie parlamentarnych. A wy co robicie. Kłócicie się. Bo jesteście ważniejsi. Tak się wam tylko wydaje. Pani senator: czy to pani córka jest radnym wojewódzkim? Jakim cudem znalazła się na listach do sejmiku? Na pewno nie przez wiedzę i doświadczenie. Do sygnatariuszy litu - napiszcie wprost do Andrzeja Dudy, przedstawcie mu swoją sytuację, zaproście go. Jemu w PiS się traz nikt nie przeciwstawi.

  22 1
 • ~Kajzer 2015-07-27 14:18:20

  Niech się PiS kłoci !! Zyska Polska.. Co prawdo PO odsuną od władzy i wygrają wybory!! Ale po wyborach do dwóch lat pożrą o stołki i apanaże..!!

  2 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2669