zamknij

Wiadomości

Mylą trasy, nie reagują na STOP i apele. Pasażer: są problemy z kierowcami autobusów

2021-07-07, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Cierpliwość pasażerów ma swoje granice. Pan Bogdan – nasz Czytelnik – już nie wytrzymał. Opisał szereg nieprawidłowości, jakie popełniają kierowcy autobusów. Czy ZTZ w Rybniku otrzymuje zgłoszenia od zdenerwowanych pasażerów? Jak reaguje w takich przypadkach?

Reklama

Pan Bogdan dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kierowców autobusów. Nie są one pozytywne.

- Wielokrotnie kierowcy autobusów mylą wyznaczone trasy, jadąc zupełnie w innym kierunku. Często ma to miejsce na linii nr 27 i 31. Dodatkowo nagminnym nawykiem kierowców jest niezatrzymanie się na przystankach pomimo wyciśniętego guzika STOP – pisze.

Do tej pory przymykał jeszcze na to oko. Jego cierpliwość skończyła się w momencie, gdy na Placu Wolności kierowca linii nr 30 miał na wyświetlaczu cyfrę 7, przez co pasażerowie nie wsiadali do owego autobusu.

- Kiedy jednak autobus zaczął odjeżdżać, okazało się, że na tylnym wyświetlaczu ma prawidłową liczbę 30. Pomimo nawoływań pasażerów którzy biegli za odjeżdżającym autobusem, kierowca nie zareagował – dodaje Czytelnik.

Sprawę błędnych oznaczeń linii zgłosił do ZTZ jako reklamację. Osoba kontaktowa obiecała zająć się problemem.

Jak do powyższych zarzutów odnosi się Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku? Czy ZTZ w Rybniku również dostaje tego typu zgłoszenia? Jaka była reakcja?

Łukasz Kosobucki, dyrektor tej jednostki miejskiej potwierdza, że do ZTZ-u wpływają skargi na róże nieprawidłowości.

- Są to typowe skargi - jak w całej Polsce. Każda skarga jest wyjaśniania z przewoźnikiem, a firmy ustosunkowują się do nich. My również staramy się w miarę możliwości sami przeprowadzać kontrole. W przypadku, gdy skarga jest zasadna lub my sami wykazaliśmy nieprawidłowość, nakładana jest na przewoźnika kara zgodnie z umową przewozową – wyjaśnia Łukasz Kosobucki.

Czy mieliście jakieś ostatnio „przygody” z kierowcami komunikacji miejskiej działającej w Rybniku?

Oceń publikację: + 1 + 95 - 1 - 21

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
  • ~Fischer 2021-07-07 08:36:52

    Częstym przypadkiem jest rozpoczynanie kursu przed czasem. Mam takie doświadczenia z linią 24. Inny przypadek to omijanie przystanku przy Urszulankach. Po zgłoszeniu reklamacji otrzymałem wyjaśnienie, że w zatoce przystankowej nie było miejsca. :)

    107 3
  • ~Kurt_Wallander 2021-07-07 09:18:29

    ...a potem płacz i lament, że ludzie wolą samochód :o)

    133 3
  • ~panoczek 2021-07-07 09:31:20

    Wiecie co sie zmieni? Zupelnie nic! Takie te miasto jest.

    107 6
  • ~rzyt 2021-07-07 09:42:13

    Jakieś nieporozumienie... Przecież mamy centra przesiadkowe i stanowiska rowerów miejskich, które umożliwiają ewentualne dogonienie autobusu na następnym przystanku ;)
    A może ci kierowcy dają szansę ludziom na spacer? Może lekarstwem na ból rybnickiego "zrównoważonego transportu" będą popularne marszrutki znane z krajów, gdzie słońce wcześniej wschodzi? Dodam, że tam nie ma wozokilometrów, ZTZ i innych dewiacji uszczęśliwiających pasażerów.

    Pozdrawiam avatarowe autobusy.

    73 13
  • ~ 2021-07-07 10:11:13

    @rzyt,
    @Kurt_Wallander,

    you've made my day :D

    30 7
  • ~hexon 2021-07-07 14:00:34

    Dodam coś od siebie:
    - Przyśpieszanie do ok. 80 w terenie miejskim i nagłe hamowanie. Już 3 razy frunąłem w autobusie, całe szczęście jeszcze nic nie złamałem.
    - Przedłużany postój na przystanku, bo kierowca musiał coś koniecznie żonie/kochance/kochankowi przez telefon powiedzieć.
    - Jeden kierowca ma hobby z dokarmianiem gołębi na przystankach więc jak się komuś śpieszy to .. poczeka.
    - Podczas "pandemii" był opis w autobusach że nie przyciskać "STOPu" bo kierowca zatrzyma się na każdym przystanku i otworzy drzwi.. No i było kilku takich co uwierzyło :P
    - Wulgarne odzywki do pasażerów, którzy kupując bilet prowadzili rozmowę przez telefon.

    29 5
  • ~Onyx01 2021-07-07 14:04:32

    Ot i ci nowość. A jak było za czasów biletów papierowych? Masz tu młody bilet za złotówkę skasowany jak dojedziesz na miejsce to mi go oddaj. Nie włączali klimatyzacji, jeździli po kolegów zbaczając z trasy. Czy coś się zmieniło? Oprócz braku biletów papierowych absolutnie nic.

    36 2
  • ~Pjani33 2021-07-07 14:24:05

    Pasażerowie mają jak zawszę pretensję jeżdżę autobusem i widzę np autobus mija przystanek to dopiero naciskają przycisk stop, autobus zatrzyma się na przystanku otworzy dzwi to dopiero podnoszą cztery litery i chcą wysiąść, albo zapatrzeni w tel mijają swoję przystanki a później pretensje masakra

    29 34
  • ~Kamil 12 2021-07-07 16:33:18

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    1 20
  • ~bartezz 2021-07-07 16:34:03

    Nie znam problemu gdyż autobusem ostatni raz jechałem około 5 lat temu...
    Nie ma to jak swój własny transport :))) nie ważne jaki ale WŁASNY.

    26 3
  • ~Kamil 12 2021-07-07 16:54:52

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    5 16
  • ~Dintojra 2021-07-07 20:57:53

    Kamilku, rozumiem że 12 to twój wiek... ale czy nie za szybko zaczynasz z hejtowaniem ? rodzice wiedzą ?

    12 1
  • ~Fischer 2021-07-07 22:11:35

    Pjani33 i Kamil12 jesteście kierowcami autobusów? Dintojra to nie wiek ale IQ. ;)

    8 3
  • ~Kamil 12 2021-07-07 23:09:29

    Zajmijcie się problemami z pasażerami. Lepiej wozić zwierzęta...

    1 3
  • ~Arteks 2021-07-07 23:22:32

    @Kurt_Wallander @bartezz - gdyby tak było cukierkowo jak na reklamach koncernów motoryzacyjnych - nikt by nie narzekał, a przecież w dyskusjach internetowych ciągle jedni kierowcy narzekają jak nie na drogi, zepsute światła to na korki... Swoją drogą śmiertelny wypadek samochodowy - to nawet w Rybniku, coś dość powszedniego. Tymczasem w całej historii ZTZ nie kojarzę ani jednego wypadku autobusu w którym zginąłby pasażer, a odnośnie kolei - w ogóle nie znam takiego przypadku w naszym regionie w okresie powojennym. Czasami można ponarzekać na spóźniony autobus lub kierowcę - ale warto też czasami mierzyć transport kwestiami bezpieczeństwa. I nie narzekać! Bo jeśli potem stoi się w korkach z nadmiaru aut - nie narzekajcie na nikogo, tylko na siebie. ;)

    8 12
  • ~Marco2 2021-07-09 14:32:12

    ... kierowca to chłop na stanowisku

    2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?





Oddanych głosów: 767