zamknij

Wiadomości

Kabaret Młodych Panów zachęca: „przekaż 1% podatku”

2015-03-01, Autor: bf, źródło: UM Rybnik
Trwa okres rozliczeń podatkowych. Przypominamy, że to doskonała okazja do przekazania 1% podatku dochodowego organizacjom posiadającym status OPP, działającym na terenie Rybnika. Do wzięcia udziału w akcji zachęca Kabaret Młodych Panów.

Reklama

Do zakończenia okresu rozliczeń podatkowych pozostało jeszcze sporo czasu - termin oddawania PIT-ów upływa z końcem kwietnia. Przypomnijmy, że przygotowując roczne rozliczenie podatkowe, możemy wesprzeć jedną z 24 rybnickich organizacji pożytku publicznego >>Sprawdź komu w Rybniku możesz przekazać 1% podatku<<

Do akcji przyłączył się też Kabaret Młodych Panów, który zachęca, aby wspomagać rybnickie organizacje.

Z kolei magistrat opublikował pełny wykaz Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2014. Znajduje się on na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Natomiast informacje i zasady przekazywania 1% swojego podatku znajdziemy m.in. na stronach portalu organizacji pozarządowych NGO.pl.

Czy wiecie już komu przekażecie swój 1 procent?

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~akacja 1 2015-03-01 16:50:25

  J a chciałam tylko przypomnieć,że w Rybniku mieszkają też niepełnosprawni,którzy mają subkonta w fundacja i stworzyszeniach z innych miast,dla nich to wielka szansa na rozwój i rehabilitacje.

  13 0
 • ~Marcin74 2015-03-01 21:05:21

  Dla jasności. Jestem absolutnym zwolennikiem 1% oddanego komuś kto potrzebuje. Zawsze to 1% wyrwany z pazernych rąk urzędników, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za źle wydane nasze piniądze ale… W OPP wrzucone są organizacje o tak różnych profilach działalności jak „Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym”czy Akogo Ewy Błaszczyk vs. Ludowy Klub Sportowy "Buk" lub Zakładowy Klub Sportowy "Stal" Rzeszów. Zupełnie nie rozumiem kogoś kto przez chwilę wahał by się czy wesprzeć 1.Człowieka w szansie do powrotu do zdrowia, kupieniu leków, zapłaceniu operacji dającej szansę przeżyć czy 2. Klubu piłkarskiego lub Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego w Raciborzu. Przecież to jakaś kompletna paranoja namawiać do wspierania wszystkich OPP! Wspierajmy w pierwszej kolejności te osoby, rodziny, organizacje, które ratują życie ludzkie! Małe dzieci umierają bo polski nie stać na ich leczenie! Oddanie w tym wypadku pieniędzy na np.: Towarzystwo Miłośników Rydułtów w Rydułtowach (to też OPP) jest po prostu kretynizmem! (nic nie mam do Rydułtów. To tylko przykład).

  14 1
 • ~jedrek_1_1 2015-03-02 07:40:32

  Marcin, a ja uważam dokładnie odwrotnie. Ja tego 1% mam ze 100 złotych. I nie stać mnie na wsparcie potrzebującego stówką? Oczywiście, że tak. To ode mnie zależy czy to robię, czy nie. 1% miał służyć wzmacnianiu organizacji. Bo z czego ta mniejszość niemiecka ma mieć środki, da im ktoś datek od serca? W Polsce jak zawsze wychodzi z tego paranoja poza społeczną kontrola. ps. jak dajesz na Akogo- jest ok, jak dajesz na konkretne subkonto pozbawiasz się kontroli nad tym groszem i jeszcze wspierasz żyjących z haraczy od subkont.

  1 3
 • ~justi 2015-03-03 15:34:53

  Do ~jedrek_1_1
  To co piszesz to głupoty , nie życzę Ci chorego dziecka bo tego nawet wrogowi nie życzę. Gdy moje dziecko sie pochorowało i okazało się ze będzie niepełnosprawne założyliśmy jej subkonto z Zdazyc z pomocą bo to duża fundacja, znana i można sprawdzić czy dziecko faktycznie do niej należy na stronie internetowej. Nie chciałam być posądzana o oszustwo bo te pieniązki sa naprawde dla niej bardzo ważne ceny rehabilitacji i sprzętu są kosmiczne a nasze państwo dokłada grosze. Jeśli państwo zapewni to co na zachodzie jest norma to % nie bedzie potrzebny, ale na dzien dzisiejszy zwykłej rodzinie z własnej kieszeni ciężko jest dać 5 tyś. na turnus reh. lub 12 tyś na specjalistyczny wózek no chyba że Ciebie stać...

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 217