zamknij

Wiadomości

„Gramy dla Jurka Owsiaka”. Zmiana miejsca koncertu!

2019-01-25, Autor: bf

Uwaga! Organizatorzy koncertu „Gramy dla Jurka Owsiaka” zmienili miejsce imprezy. Odbędzie się ona w niedzielę na rybnickim kampusie. Start o godzinie 16.00. Jesteście ciekawi kto zagra?

Reklama

Początkowo koncert miał się odbyć na rynku w Rybniku. Jednak ze względów logistyczno-pogodowych organizatorzy byli zmuszeni zmienić to miejsce na kampus. Impreza zaczyna się o 16.00.

Przypomnijmy, Śląskie Perły postanowiły zorganizować koncert dla Jurka Owsiaka dziękując za lata wytężonej pracy, za stworzenie jedynej w świecie takiej orkiestry - Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Za to, że tyle dobra wydobył z nas, ludzi, za pomoc najsłabszym, za najpiękniejsze wartości. Chcemy, by ten wyjątkowy koncert niósł w świat przesłanie, że ludzi dobrej woli jest więcej i że chcemy stanąć po jasnej stronie mocy, w imię pokoju, miłości, tolerancji różnorodności, otwartości na ludzi i świat, w imię uniwersalnych wartości humanistycznych. Będziemy ich bronić - zło nazywając złem a pogardę pogardą – dodają.

Na scenie zobaczymy i usłyszymy zespoły:

Orkiestra KWK Knurów
Coincidence
Last Room
Bez Biletu
Insblake
The Farsk
MjusiQ
Zuzia Grodzka i Gabrysia Parma
Chronić nas będzie Grupa ''WOLF'' Sp. z o.o.

Uwaga! Na zakończenie planowane jest ekologiczne światełko do nieba. Miejcie ze sobą telefony z dobrze naładowanymi bateriami, latarki, czołówki itp. Balony (napełnione powietrzem, a nie helem) można ze sobą mieć, ale prosimy, żebyście potem je zutylizowali, nie wypuszczając na wolność. Taki balon to śmieć, a na dodatek może być niebezpieczny dla zwierząt. Sam się nie rozpuści – apelują Śląskie Perły.

Przyjdziecie w niedzielę na koncert?

Oceń publikację: + 1 + 109 - 1 - 111

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (28):
 • ~marys76 2019-01-25 12:06:55

  Zespoły normalnie z najwyższej półki !!! Pewnie będą tłumy !

 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-25 13:41:15

  ~marys76

  Nawet jak nikogo nie bedzie to sie nic nie stanie :)

  ale jak beda.. to Cie krew zaleje jak co roku Cie zalewa podczas finalu WOSP :-)

  Prawda? ^^

  58 97
 • ~Ancymon 2019-01-25 14:43:09

  "Za to, że tyle dobra wydobył z nas, ludzi, za pomoc najsłabszym, za najpiękniejsze wartości. Chcemy, by ten wyjątkowy koncert niósł w świat przesłanie, że ludzi dobrej woli jest więcej i że chcemy stanąć po jasnej stronie mocy, w imię pokoju, miłości, tolerancji różnorodności, otwartości na ludzi i świat, w imię uniwersalnych wartości humanistycznych. Będziemy ich bronić - zło nazywając złem a pogardę pogardą – dodają."
  Śląskie Perły od kiedy mordowanie dzieci nienarodzonych jest dobrem , jasną stroną mocy , a z tego co można wyczytać z waszej strony popieracie zabijanie dzieci tak samo jak pan Owsiak .
  cytat Owsiaka -Nasza załoga będzie brała udział w czarnym proteście i proszę nawet przez chwilę nie próbować obrzucać nas inwektywami”
  „Sam Owsiak promuje się tym, że dzięki jego działaniom ratuje się zagrożone życie. Pomijając liczne kontrowersje, byłaby to piękna inicjatywa – gdyby nie to, że sam organizator bardzo angażował się w promowanie czarnego protestu, a więc walczył o prawo do mordowania nienarodzonych dzieci. Często właśnie tych niepełnosprawnych, najbardziej zagrożonych zabiciem w łonie matki, którym ponoć tak chce pomóc. Gdzie tu logika?" cytat dziennikarki .

  77 54
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-25 15:47:46

  ~Ancymon

  widzisz.. logiki tam nie znajdziesz bo sa zle dobierane slowa w celu manipulacji ludzmi - ukazanie Jurka Owsiaka jako morderce nienarodzonych dzieci..

  ale tacy ludzie, ktorzy nie potrafia dobrze dobierac slow do opisania danej sytuacji.. dopiero taka sytuacje zrozumieja jak sami w niej sie znajda..

  mozesz sobie sprobowac wyobrazic sytuacje, w ktorej sie dowiadujesz, ze jestes rodzicem dziecka, u ktorego nie rozwinie sie poprawnie czaszka - mozg jest okryty jedynie skora, oczka dziecka nie beda osadzone w oczodolach, dziecko umrze w cierpieniach podczas porodu juz umrze w jeszcze wiekszych meczarniach w ciagu najblizszego tygodnia po porodzie..

  najpierw straci oczy, potem dzien po dniu bedzie ulegal uszkodzeniu mozg dziecka, beda sie wdawac straszne infekcje przez oczodoly, w ktorych nie bedzie oczu, a bedzie widac mozg.. cierpienia wieksze niz mial Jezus przybity tylko paroma gwozdzmi do krzyza..

  przemawia to do Ciebie? czy dopiero przemowi jak faktycznie sie w takiej sytuacji znajdziesz?

  32 66
 • ~Piotr Czaja 2019-01-25 17:24:59

  jestem calym sercem zatym co robi!!! alekocert dla niego to parodia

  39 13
 • ~tf2 2019-01-25 17:27:29

  Manipulacją jest stwierdzenie, że ułamek procenta "w sposób niezwykle istotny pomaga polskiej służbie zdrowia".
  A politycy marksistowscy na imprezie pod nazwą "przystanek" szkolący punków to forma rockowej atrakcji.

  29 17
 • ~ka22 2019-01-25 17:36:13

  Nie próbuj przekonać fanatyka. Prolajferzy to oszołomy, oni profesora Dębskiego zaszczuli, nazywając go mordercą, a na ołtarze wynoszą Chazana, który jak już sobie wyskrobał willę i spory mająteczek, to się na starość nawrócił i bohatersko odmówił aborcji dziecka z bezmózgowiem, które sobie potem umierało na oczach zrozpaczonych rodziców. Taka ich mentalność.
  Dębski był geniuszem, tylu kobietom pomógł, tyle płodów zoperował, dokonywał rzeczy niemożliwych dla innych a codziennie musiał patrzeć na te durne bannery z rozszarpanymi płodami. Ci debile z anti-choice nawet nie wiedzą, że terminacja od dziesiątek lat nie polega na rozszarpywaniu płodów i że jest to promil działalności szpitala Bielańskiego.
  Mało tego, do nich nawet nie przemawia, że to właśnie Dębski odmówił Alicji Tysiąc aborcji, bo uznał, że nie zagraża to jej życiu. I jak życie pokazało, miał rację

  28 25
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-25 17:48:01

  ~ka22

  Czasami sie zastanawiam dlaczego ludzie tak sie zachowuja..

  moja pierwsza teoria to taka, ze nigdy nie byli w takiej sytuacji, a ich empatia nie jest wystarczajaco dosc mocno rozwinieta, zeby sobie taka sytuacje wyobrazic..

  moja druga teoria to taka, ze chca byc lepsi od Boga, ktory poswiecil Jezusa - swojego syna na smierc w meczarniach... wiec oni tez tak chca poswiecic swoje dziecko.. ale zeby jeszcze bardziej cierpialo umierajac niz cierpial Jezus na krzyzu.. wtedy beda sobie mogli powiedziec "Jestem lepszy od Boga, poswiecilem moje dziecko na smierc w wiekszych meczarniach niz on swojego syna Jezusa"..

  nie potrafie znalesc innych argumentow.

  13 29
 • ~ 2019-01-25 17:56:57

  "Gramy dla Jurka Owsiaka". A co on mało ma??

  49 28
 • ~ka22 2019-01-25 18:14:18

  Pogromco
  To są ludzie, którzy nie są w stanie wyjść poza swój światopogląd. Mają tak ograniczone myślenie, że nie potrafią wczuć się w położenie innych ludzi. Narzucają innym swoją wiarę i wartościują ich życie według swoich reguł.
  I tak często jest, do nich dociera dopiero wtedy, gdy coś osobiście ich dotknie. Optyka im się zmienia o 180 stopni.
  Ale nie jestem w stanie oceniać matki, która decyduje się na urodzenie dziecka z wadami letalnymi. Tu nie ma dobrej decyzji. Jest zła i zła. I to kobieta powinna mieć możliwość podjęcia decyzji, jak sobie z tym poradzi. To dziecko i tak jest skazane na śmierć. Jedyne co można zrobić, to w miarę możliwości oszczędzić cierpienia matce. Bo prolajferzy widzą człowieka tylko w płodach, w kobiecie już nie.

  18 26
 • ~Ancymon 2019-01-25 18:17:54

  ~PogromcaSzkodnikow ".. cierpienia większe niż miał Jezus przybity tylko paroma gwoźdzmi do krzyża.." , piątek -różaniec tajemnica bolesna , męka Pana Jezusa -
  modlitwa w Ogrójcu (pocenie się krwawym potem ,biczowanie Pana Jezusa (ubiczowane całe ciało -całun turyński ) ,cierniem ukoronowanie (korona cierniowa na głowie z
  ogromnymi kolcami ),droga krzyżowa Pana Jezusa ( ciężki krzyż , 3 upadki ) ,ukrzyżowanie Pana Jezusa ( przybity do krzyża , włócznią przebity).
  Przemawia to do Ciebie? tak tylko z ludzkiego punktu widzenia .Przypadek który podałeś jest skrajny i oczywiście jeśli kogoś takie nieszczęście nie spotkało to łatwo
  o tym mówić , oceniać z przed klawiatury .Jedno wiem że jeśli ktoś nie ma wiary (nie wierzy w życie wieczne po śmierci -niebo i wieczne potępienie - piekło ),nie
  widzi sensu cierpienia a myśli tylko po ludzku to nie widzi sensu życia takiego dziecka .Współczuję kobietom (rodzinom ) które mają taką sytuację i nie potępiam ich
  nawet gdyby dokonały aborcję (pewnie nie chwalą się tym w mediach ,nie uważają że zrobiły coś dobrego ,coś co jest powodem do dumy , pewnie do śmierci będzie ich dręczyć sumienie) , ale nie godzę się by robić czarne marsze i promować aborcję na życzenie , by z ludzi którzy bez skrupułów mordują nie narodzone dzieci ( nie widząc nic złego z tego powodu) i popierają aborcję robić z nich autorytety .Ciekaw jestem czy widziałeś kiedyś jak wygląda taka aborcja ( zabieg ) , jak dzieci są rozrywane , jakie mają męczarnie .

  27 13
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-25 18:26:31

  ~Ancymon

  Jezus umieral w takich samych cierpieniach jak KAZDY skazany na taka kare w tamtych czasach :-)

  Przypadek, ktory podalem wczesniej wcale nie jest skrajny - aborcja w Polsce jest wlasnie przewidziana w takich przypadkach.

  12 28
 • ~bk2 2019-01-25 19:41:41

  To zaczyna być naprawdę żałosne i śmieszne...Jest tak wielu ludzi, którzy bardzo mocno pomagają innym, jednak wyróżniach ich jedna zasadnicza cecha...chcą być anonimowi...bo co to za pomoc innemu aby zyskać własną sławę...

  34 14
 • ~rosthost1 2019-01-25 20:20:44

  marys76 tak jak pisze PogromcaSzkodnikow koncert ma swój cel i choćby grał facet na grzebieniu to nie powód do krytyki. Jak lubisz Dodzie to pakuj się do stolicy. Akurat orkiestradowe na wstęp może to nieźle rozgrzać! !!! Powodzenia

  13 17
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-25 22:03:59

  ~bk2

  pomaganie anonimowe nie dziala na szeroka skale..

  bez dobrego marketingu nawet Jezus bylby nikim.. i nie bylo by Kosciola Katolickiego..

  niestety tak to juz dziala.

  11 29
 • ~pomdro 2019-01-26 06:52:06

  ludzie kochani , czy w tym nieszczęsnym kraju wszyscy wszystko muszą ciągle krytykować ?
  myślę że kiedyś jak Pan Jezus zejdzie z nieba to też go obrzucicie ........

  10 12
 • ~Barakuda 2019-01-26 06:58:22

  Trzeba być wybitnie prostym człowiekiem żeby dać się przekonać, że Owsiak to zły człowiek. Ta nagonka na niego jest obrzydliwa tak jak na śp. Pawła Adamowicza. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że im bardziej PiSowcy plują na niego jadem tym więcej pieniędzy ludzie wrzucają do puszek WOŚP. PiSowcy myślą, że wszyscy są głupi i kupują ich bełkot płynący z Woronicza...

  17 22
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-26 07:59:39

  ~Barakuda

  Lidzie zawsze tacy byli i zawsze tacy beda..
  Jezusa tez hejtowano, opluwano, klamano na jego temat, manipulowano jego przeciwnikami tak dlugo, az nienawisc do niego byla tak duza, ze go ukrzyzowano - a wszystko przez to, ze czynil dobro, a maly Herot czul przez to zagrozenie.

  Ukrzyzowali go ludzie gleboko wierzacy w Boga.

  9 14
 • ~Antyk 2019-01-26 08:03:18

  barakuda napisałeś:" bełkot płynący z Woronicza..."....proszę podaj różnicę między bełkotem z Woronicza za czasów koalicji PO-PSL, a obecnie "rzadzacymi"...., bo wg mnie od zawsze TVP była tubą propagandową aktualnie panujacej władzy.... za PO było "cacy", a teraz za PiS też jest "cacy" a jeszcze wcześniej za PZPR było jeszcze bardziej "cacy".....bo NIE BYŁO innych stacji telewizyjnych

  18 11
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-26 08:28:22

  Antyk,

  Za PO nadgorliwy Ziemiec robil im dobra propagande tak jak teraz robi ja PiS - jak mu wiatr powieje, tak rozwija skrzydla.

  Reszta dziennikarzy trzymala standard wolnych mediow.

  13 14
 • ~Barakuda 2019-01-26 10:56:55

  Kolego Antyk, PiSuar pierwsze co zrobił po objęciu władzy to na stanowisko prezesa TVP powołał polityka ze swojego obozu, który poszedł na to stanowisko prosto z Sejmu. Tego wcześniej nigdy nie było. Następnym krokiem było zwolnienie wszystkich niezależnych dziennikarzy na masową skalę i przyjęcie ludzi z TV Republika itp. Tego też wcześniej nie było. A przekaż płynący z tamtąd jest wyłącznie pozytywny dla rządu i PiSuaru i wyłącznie negatywny dla opozycji. Tego też nigdy nie było wcześniej obojętne kto był u władzy. Nigdy nie szczuto ludzi i nie klamano na taką skalę. U mnie w domu jest zakaz oglądania tego chłamu. Polecam każdemu...

  16 15
 • ~rekin59 2019-01-26 11:07:27

  PIS nie może przeboleć, że nie ma ani jednego pozytywnego bohatera, ani jednego autorytetu, mimo lansowania na siłę różnych miernot. Musi więc koncentrować się na opluwaniu ludzi pozytywnych, przyzwoitych, inteligentnych, którzy coś autentycznie osiągnęli.

  15 21
 • ~tf2 2019-01-26 13:17:55

  Pogromca twoja wiedza na temat religii jest niesamowita. Nie myślałeś o karierze rabina?

  Lansowanie miernot, to dokładnie się teraz dzieje w mediach pod płaszczykiem koncertów i charytatywnych imprez i na grobie jednego z wielu, którzy w ostatnim czasie zginęli.

  15 8
 • ~Kwinto 2019-01-26 14:37:50

  Ach można by powiedzieć że mózg człowieka pracuje non stop 24/h przez całe życie, dopóki nie wstąpi się do PIS-u. To jest szczyt braku problemów - narzekać bo gdzieś jest jakiś koncert.

  10 14
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-26 15:51:46

  ~tf2

  widziales juz Katolika Rabina?

  4 4
 • ~tf2 2019-01-26 16:34:09

  W Polsce? Widziałem nawet "ateistów" w jarmułkach, obchodzących Chanukę. Na przykład sławny Robert z Słupska.

  14 9
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-01-26 18:02:37

  ~tf2

  Boze, jaki Ty jestes glupi :)

  8 12
 • ~tf2 2019-01-27 01:31:44

  Zmieniam zdanie, nawet na rabina się nie nadajesz. Nieładnie tak zwracać się do Boga.

  8 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 896