Wyniki na dzień 18 kwietnia 2008 - koniec I rundy play-off

Lasel - Beer Team Rybnik 2:0 Jar - Trans Fox Pszów

2 para

Artus Żory 0:2 Soraya - Tomex Brenna

16.04   środa 18.30
Soraya - Tomex Brenna 3:2 Artus Żory

Po zaciętym meczu derby Żor wygrywa SORAYA 3-2 więc w następnej rundzie spotykamy się z BEEREM... Sędzia Zdzisław Siwiec ocena 4. (JK)

3 para

Świerklany Żywiec Zdrój 2:0 Pizzeria Kiler

4 para

Albion Team 1:2 Karczma Sękata Rybnik

18.04   piątek 18.00
Karczma Sękata Rybnik 3:1 Albion Team

Niespodzianki nie było. Sękacze zwarli szeregi i ograli Albion w 4 setach. Pierwszy i 3 set-b.podobne, Sękata szybko wychodzi na prowadzenie i Albion nie jest w stanie dogonić rywala. Albion wygrywa 2 seta, prowadząc od początku, chwilami 5-6 punktami. Czwarty set stale pod presją Sękaczy. Albion wyrównał wynik na 16-16, ale końcówka dla Gospodarzy i koniec meczu. Podsumowując-Albion zagrał o wiele słabiej niż w ostatnim meczu, a przede wszystkim nie stanowił monolitu i dlatego przegrał z o wiele bardziej zwartymi szeregami Sękaczy. Szkoda szansy... Sędzia Andrzej Steciuk ocena 5. (AC)

o miejsca 9 – 16

5 para
Top Ten Rybnik 2:1 Jedynka Jankowice

14.04            poniedziałek 18.30
Top Ten Rybnik 3:1 Jedynka Jankowice

Niespodzianka była blisko ale jednak doświadczenie ekipy Top Ten okazało się ważniejsze niż ambicja Jedynki… Sędzia Agnieszka Marchel ocena 4. (a)

6 para

Leon Internet Radlin 2:1 Geomost Wodzisław

15.04   wtorek 18.20
Leon Internet Radlin 3:1 Geomost Wodzisław

Naszpikowana gwiazdami z Radlina ekipa Leona, sprężyła się i wyszła zwycięsko z rywalizacji z beniaminkiem z Wodzisławia...  Sędzia Andrzej Steciuk ocena 6.(a)

Strzelec Gorzyczki 0:3 Baterex Nędza

Zwycięstwo Baterexu to jednak jest niespodzianka, beniaminek detronizuje zdecydowanie bardziej ograną drużynę z Gorzyczek… W setach 38-40, 23-25 i 21-25..  Sędzia Stanisław Wujec ocena 5. (a)

10 para

Rafbol Żernica 1:2 Impacto LKS Chałupki

16.04   środa 18.00
Rafbol Żernica 2:3 Impacto LKS Chałupki

Młoda, ambitna i do końca walcząca drużyna z Chałupek (mająca liczne grono kibiców!) wygrywa 15 setową wojnę nerwów… W setach do 15, 16, -19, -20 i -12.  Sędzia Robert Plaskuda ocena 5. (RW)

11 para

Dwunastka Rybnik 2:0 Wiarus Rydułtowy

12 para

Power Team Wilcza 2:1 Kamień Rzędówka

14.04            poniedziałek 18.00
Power Team Wilcza 3:1 Kamień Rzędówka

W trzecim starciu, najciekawszy mecz, pierwsza odsłona zdecydowanie dla Kamienia, w następnych partiach wolno rozkręca się Power Team i w końcówce już rządzi i dzieli grając różne kombinacje przede wszystkim z 2 lini. Sędzia Gerard Ogerman ocena 4. (DS)

21 kwietnia 2008 rusza druga runda play-off,  w której również gra toczy się do dwóch zwycięstw. W tym etapie nie grają drużyny, które zajęły 7 miejsca w II ligach

o miejsca 1 - 4

13 para (wygrany z 1 pary - wygrany z 2 pary)