zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

#zostańwdomu, a spółdzielnia maluje klatki

2020-03-18, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Od czasu wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego instytucje, media, internauci nawołują do zostania w domu i niekuszenia losu. Tymczasem Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa wysyła pracowników do malowania klatek schodowych. Dlaczego akurat teraz?

Reklama

#zostańwdomu a na klatce malowanie

O tej sytuacji dała nam znać jedna z lokatorek budynku przy ul. Saint Vallier.

- Wiele państwo piszecie, by zostać w domu na czas szerzenia się koronawirusa, a tymczasem RSM wysyła pracowników do malowania klatek schodowych. Dlaczego akurat teraz? Czy nie można tego przesunąć na późniejszy termin. Żal nam tych pracowników, bo muszą narażać się na zarażenie koronawirusem. Dotykają przecież różnych powierzchni – klamek, poręczy, itp. – mówi nam Czytelniczka.

„Życie musi jakoś funkcjonować”

Marek Newe, wiceprezes Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej rozumie obawy lokatorów w związku z malowaniem, ale też uspokaja.

- Budynek przy Saint Vallier to nie jedyne miejsce, gdzie teraz wykonywane są prace malarskie. Pracownicy nie wchodzą przecież do mieszkań, nie naruszają spokoju i bezpieczeństwa mieszkańców. Jakieś życie musi przecież się toczyć. Jakoś trzeba funkcjonować, a ludzie muszą zarabiać, a malowanie klatki schodowej to rodzaj pracy, którą można bezpiecznie i spokojnie wykonywać – przekonuje Marek Newe.

Jak dodaje, w miejscach gdzie malowane są klatki panują obecnie jeszcze lepsze warunki higieniczno-sanitarne.

- Pracownicy przecież sprzątają i myją po sobie elementy klatki. Farby też są elementem oczyszczającym, w żaden sposób nie zagraża to zdrowiu – słyszymy.

Co z dezynfekcją pozostałych budynków należących do spółdzielni? Nasz rozmówca zapewnia, że RSM zlecił firmom sprzątającym zintensyfikowanie działań mających na celu utrzymanie czystości. Myte dokładnie są m.in. klamki, klatki domofonowe, windy, poręcze i oparcia.

- To są miejsca, które ze szczególną troską mają firmy czyścić. A malarze dublują robotę – mówi na koniec wiceprezes RSM.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAM! »

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 67

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~myshorek1 2020-03-18 13:47:11

  Mam wrażenie, że niektórzy do hasztaga "zostańwdomu" powinni dodać "zajmijsięswoimżyciem" "wyłączinternet" albo "jakcisięnudzitoczytajzamiastdonosić"

  108 7
 • ~jaro_t 2020-03-18 13:49:44

  A co ma piernik do wiatraka? Czy mamy wstrzymać wszystkie budowy w Polsce? Stacje benzynowe też mają być puste? Przecież powinniśmy siedzieć w domu a nie pracować... Nie popadajmy w paranoję.

 • ~inletspzoo 2020-03-18 14:05:21

  O ile się nie mylę, rozporządzenie wyłączające połowę Polski nie obejmuje prac budowlanych. Jak rozumiem część ludzi wyobraża sobie, że cała Polska ma się zatrzymać. Tak? Nasza gospodarka i tak już to odczuje wystarczająco. To lepiej jeszcze dołożyć do pieca?

 • ~Stasek 2020-03-18 15:26:01

  To tem sam typ ludzi, ktorzy RODO przykładają do wszystkiego...

  52 3
 • ~ufo23 2020-03-18 15:59:30

  Tutaj źle że malują, gdzie indziej źle że nie sprzątają..

  59 3
 • ~Jaro Brzoza 2020-03-18 16:24:26

  ...a na kopalni fedrują. Niestety za darmo pieniędzy nikt nie dostanie, tym bardziej, że nie da się wszystkiego zamknąć, a do garnka trzeba coś włożyć i mieć za co to kupić... Btw. wg. GUS w 2018 zmarło 414tys ludzi, co daje ok. 1134 zgony dziennie. Jesli zastosowane środki ochrony społeczeństwa będą zdawać egzamin i służba zdrowia nie zostanie przeciążona nie możemy wpadać w panikę tylko żyć spokojnie i przeczekać to cholerstwo.

  62 0
 • ~kukulka123 2020-03-18 16:35:51

  jakoś nie rozumiem hasła zostań w domu ,przecież większość ludzi pracuje poza domem i kto im da wolne?Wszystkie zakłady pracują normalnie poza sklepami w galeriach

  50 3
 • ~jurempus 2020-03-18 17:10:02

  To ja proponuje wstrzymać prace załóg śmieciarek...Ciekawe czy ludzie byli by zadowoleni gdyby nikt by po śmieci nie przyjechał

  71 2
 • ~Franek7 2020-03-18 20:25:31

  Za chwile to oddychać zakażą przez koronawirusa. Nie popadajmy w paranoję. Niech sobie malują...

  28 6
 • ~1floyd 2020-03-18 20:26:00

  Jedni robią problemy, inni bez nich nie mogą żyć. Czemu spółdzielnia, ma rezygnować z zaplanowanych prac? Firmy które dane usługi wykonują, mają zaplanowany front robót. Czy mają je przerwać? Mogą. Ale wrócą do nich np. po roku, bo mają kolejne terminy już zaklepane. Kary za ich nie dotrzymanie też ustalone. Ciekaw jestem reakcji mieszkańców, gdyby chodzili przez kilka miesięcy po połowicznie wyremontowanej klatce.

  33 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 5840