Zmylony Skrocki

2008-10-07, Autor:
Po dwóch efektownych wygranych w Katowicach i Kotórzu Małym Energetyk ROW zremisował z Walką Zabrze 1:1.

Krzysztof Kruczek i Piotr

Pacholski w ubiegłym sezonie

grali w jednej drużynie...

Faworytem sobotniego spotkania Energetyka ROW Rybnik z Walką Zabrze byli piłkarze Franciszka Krótkiego. W ostatnich dwóch meczach strzelili rywalom aż osiem goli, tracąc tylko jednego. Przeciwnik z Zabrza nie grał do tej pory tak skutecznie i w siedmiu meczach strzelił zaledwie pięć bramek. Na boisku przy ulicy Gliwickiej nie było jednak widać różnicy kilku miejsc w tabeli III ligi. W pierwszej połowie kibice oglądali dużo sytuacji podbramkowych, ale gole padły dopiero w drugiej połowie.

Prowadzenie rybniczanom w 66. minucie dał syn trenera – Paweł Krótki. Wykorzystał on precyzyjne podanie Wojciecha Sałka. Mminutę później było już 1:1. Na strzał z dystansu zdecydował się były piłkarz Energetyka ROW – Krzysztof Kruczek. Piłka odbiła się jeszcze od Piotra Pacholskiego i zmyliła bezradnego Andrzeja Skrockiego. Na tych bramkach się skończyło i ROW zremisował z Walką 1:1.

W meczu na szczycie III ligi Ruch Radzionków wygrał w Leśnicy 1:0. Trzeci w tabeli – BKS Bielsko, zremisował w Zdzieszowicach z Ruchem 1:1. Energetyk ROW nadal zajmuje 4. miejsce.

Energetyk ROW Rybnik - Walka Zabrze 1:1 (0:0)

Bramki: 66 min. Krótki - 1:0, 67 min. Kruczek - 1:1.

ROW: Skrocki - Procek, Reclik, Pacholski, Mitura (69' Jaśkiewicz) - Żyrkowski, Sałek, Jary, Janik (69' Kasprzak) - Krótki (84' Kuś), Buchała (75' Dzięgielowski).

IX kolejka - 4-5 października

Rajfel Krasiejów - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1

Energetyk ROW Rybnik - Walka Makoszowy (Zabrze) 1:1

TOR Dobrzeń Wielki - Silesius Kotórz Mały 0:2

Beskid Skoczów - Orzeł Babienica/Psary 1:2