Zmagania siatkarzy

2006-10-24, Autor:
Za nami kolejna seria rywalizacji w rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Wyniki na dzień  20.10.2006 r.  -  5 termin

grupa A

17.10      wtorek 19.00

Leon Internet Radlin 3:1 Strzelec Gorzyczki

Derby powiatu wodzisławskiego przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Leon zagrał słaby mecz, szczególnie w odbiorze i polu. Zwyciężył 3:1 w setach do 14, 15, -23 i 16. Drużyna przeciwna wykorzystała gorszy dzień Leona oraz błędne decyzje coacha w zakresie zmian wygrywając trzeciego seta. Sędzia Wojciech Kutkowski ocena 5 (AS)

17.10      wtorek 19.30

Albion Team Rybnik    3:1 Team Golejów

Albion zagrał najgorszy mecz w tym sezonie. Słabe przyjęcie, leniwy atak i powolny blok. Młoda ekipa Golejowa nie potrafiła jednak wykorzystać słabej dyspozycji gospodarzy. W pierwszym secie miała miejsce kuriozalna sytuacja: Albion spokojnie prowadzi grę i prowadzi 18:12, potem 23:17 ale przegrywa seta 27:25. Albionshow w całej okazałości... Kolejne sety to dalej słaba gra faworytów ale bezpieczna przewaga wywalczona w połowie każdego seta wystarcza do zakończenia meczu. (-25, 22, 17, 20) Albion na szczęście ma libero, który wobec słabej postawy atakujących punktuje atakami "z dołu"! Drużyna z Golejowa pokazała wolę walki i determinację, szczególnie imponował atak weterana zespołu. Albion przed potyczką z Mistrzem ALS nie imponuje formą. Sędzia Andrzej Szruba ocena 4 (DP)

18.10   środa 18.00

Salus International 0:3 Domel Rybnik

W pierwszym i drugim secie pociąg IC Domel niestety trafił na trasę Rybnik - Katowice , a wszyscy wiemy z jaką prędkością jeżdżą tam pociągi. Chociaż nie ma wśród nas pracowników kolei udało nam się przystopować trochę ten IC i w pierwszym secie tylko doświadczenie zawodników Domela pozwoliło wygrać im seta do 23, a mogło być zaskoczenie. Drugi set, powtórka z pierwszego tzn. walka punkt za punkt i końcowe zwycięstwo Domela do 22. Trzeci set to już niestety trasa Katowice - Warszawa czyli IC przyśpieszyło i niestety set tylko do 19 ale wynik i tak nie pokazuje całości tego meczu bo mogliśmy ugrać dwa sety ze słabiej grającym w tym dniu Domelem. No ale trudno może kiedyś się uda... Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6 (P)

Beer Team Rybnik 3:0 Fox Pszów

Początek meczu to mocne uderzenie gości i prowadzenie 6:2, później jednak do głosu dochodzi Beer Team… W drużynie z Pszowa szwankowało rozegranie i nawet zmiana wystawiacza nie poprawiła sytuacji... W setach do 19, 14, i 16. Sędzia Jacek Matczak ocena 5 (A)

17.10   wtorek 19.00

Artus Żory 3:0 Young Team

W setach do 16, 17 i 14. Sędzia Tomasz Zarzyna ocena 5 (A)

19.10   czwartek 19.00

Artus Żory 3:1 AZS Rydułtowy

Drugi raz w tym tygodniu Artus wygrywa za trzy punkty. Sędzia Tomasz Zarzyna ocena 5 (A)

20.10      piątek 18.00

Young Team 0:3 Kamień Rzędówka

Pierwsza akcja meczu i Young Team traci swój filar... Najpewniejszy punkt zespołu musiał opuścić parkiet i udać się do szpitala... Obie drużyny grały zadziwiająco wyrównane spotkanie, lecz Kamień Rzędówka okazali się odporniejsi psychicznie i potrafili ze stanu 19:15 odrobić stratę i wygrać seta... W setach do 15, 15 i 19. Sędzia Mirosław Garbaciak ocena 3 (BB)

Power Team Wilcza 3:0 LKS Zabełków Dream Team

Po powrocie do gry podstawowego rozgrywającego (kontuzja), zespół z Wilczy już nie jest dla przeciwników taki gościnny jak poprzednio. Doświadczony wystawiający dobrze ustawił i uspokoił grę. Mecz na dobrym poziomie i pewna wygrana Power Team 3:0, w setach do 22, 17 i ponownie do 22. Jedynie w 3 secie od początku i dosyć długo prowadził Zabełków, przewaga sięgała nawet 6 pkt. Jednak po kryzysie Wilcza systematycznie odrabiała stratę dzięki skutecznej zagrywce i grze z kontry. Pod koniec Power Team wychodzi na prowadzenie 21:20 i wygrywa także 3-go seta oraz cały mecz w dobrym stylu. Sędzia Gerard Ogierman ocena 5 (TS)

17.10      wtorek 20.00

ANT Szkoła Języków Obcych 0:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Zwycięstwo faworyta, nie tylko meczu, ale i całej grupy. Goście nie pozwolili wiele zrobić gospodarzom. Żywiec zaprezentował skuteczną i dobrą zagrywkę, z którą ANT miał wiele problemów w przyjęciu w wyniku czego nie było dobrego rozegrania. W pierwszym secie, "Mrówki" próbowały ambitnie walczyć, ale ambicji starczyło tylko do połowy seta, później na parkiecie rządził już tylko wicemistrz RALS z zeszłego sezonu. W setach do 20, 16 i 15. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5 (GW)

Top Ten Rybnik 3:2 Beer Team II Rybnik

Beer Team nie potrafił wykorzystać w czwartym secie dwóch piłek meczowych... Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5 (A)

17.10      wtorek 18.00

Jedynka Jankowice 0:3 TKKF Mors Jastrzębie

TKKF MORS dalej bez straty seta! Tym razem zawodnikom z Jastrzębia udało się wygrać mecz wyjazdowy w Jankowicach. Pierwsze dwa sety bez większego oporu Jedynki do 15. W trzecim na początku gospodarze wygrywali 7:2, ale jak mówi stara prawda "prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym jak zaczynają, ale jak kończą", tak też goście zwyciężyli tą partię do 20. Niestety w trakcie meczu 2 zawodników Jedynki zostało kontuzjowanych. Poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 4 (ŁS)

Rafbol Żernica 3:1 Żernica II Team

Jak na derby przystało - mecz zacięty… W setach do  -17, 15, 17 i 23. Sędzia Agata Łaz ocena 6 (A)