Żeglarski Puchar Rybnika

2008-10-23, Autor:
W ubiegły weekend na wodach Jeziora Rybnickiego odbyły się międzynarodowe regaty o Puchar Rybnika - Interpuchar 2008 w klasach: Optimist, Cadet, Laser 4.7, Laser Radial i Europa.

Organizatorem imprezy było Towarzystwo Sportowe Kuźnia Rybnik. Regaty wliczane były jako czwarta i ostatnia edycja Interpucharu. Wcześniejsze odbywały się w Czechach (Żermanice), Słowacji (Orawa), Tresnej (J. Żywieckie). Regaty w Rybniku to także rywalizacja w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Laserze 4.7 do lat 14-stu, a z kolei dla klasy Europa to zawody Pucharu Polski.

Na starcie zameldowała się liczna grupa zawodników z Polski, a także Czech, Słowacji i Białorusi. Pogoda dopisała dzięki czemu udało się przeprowadzić 7 wyścigów. Warte podkreślenia są wyniki zawodników TS Kuźnia Rybnik w klasie Optimist. Trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Dubiel, a wśród chłopców trzeci był Igor Fojcik. W klasie Cadet pierwsze miejsce wywalczyła załoga Mateusz KozłowskiMichał Kochański, drugie Bartłomiej Chrupek – Marcin Kozubowicz, a trzecie Rafał Winecki – Krzysztof Nowak. Srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w klasie Laser 4.7 wywalczyła Julia Stefaniak.