Zaskakująca porażka ROW-u

2009-03-29, Autor:
Energetyk ROW Rybnik przegrał na wyjeździe ze Skalnikiem Gracze 1:3.

Przed meczem wydawało się, że rybniczanie przywiozą z Opolszczyzny pewne trzy punkty. W końcu ich rywalem była przedostatnia drużyna w tabeli III ligi. Skalnik Gracze postawił jednak wysoko poprzeczkę. Już w 2. minucie objął prowadzenie. Piłkarze Franciszka Krótkiego szybko wyrównali. Kolejną bramkę głową zdobył obrońca Rafał Mitura. Koledzy z napadu nie dostosowali się do jego formy strzeleckiej i w tym meczu ROW nie zdobył już gola. Stracił za to dwa. Na początku drugiej połowy własnego bramkarza pokonał Adam Procek, a tuż przed końcem rybniczan dobił Ireneusz Gortowski, dla którego było to drugie trafienie tego dnia.

Chcąc realnie myśleć o wywalczeniu drugiego miejsca dającego prawo gry w barażach o II ligę, Energetyk ROW nie może sobie pozwalać na porażki z dużo niżej notowanymi rywalami. Co prawda cenne punkty w meczu z Ruchem Zdzieszowice stracił również trzeci w tabeli LZS Leśnica, ale kolejne trzy punkty wywalczył BKS. Tym samym piłkarze z Bielska umocnili się na drugiej pozycji i mają już 8 punktów przewagi nad rybniczanami.

Kolejny mecz Energetyk ROW rozegra na swoim stadionie w sobotę 4 kwietnia z Victorią Chróścice. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Skalnik Gracze - Energetyk ROW Rybnik 3:1 (1:1)

Bramki: 2 min. Gortowski - 1:0, 13 min. Mitura (głową) - 1:1, 49 min. Procek (samobójcza) - 2:1, 88 min. Gortowski - 3:1.

Energetyk ROW: Skrocki - Procek (80' Kuś), Pacholski, Krzysztoporski, Mitura - Dzięgielowski, Reclik, Żyrkowski, Janik (60' Dudek) - Krótki (60' Piełka), Buchała.

XVIII kolejka III ligi (grupa opolsko – śląska)

Victoria Chróścice - LZS Fa Rajfel Krasiejów 3:2
Skalnik Gracze - ROW Rybnik 3:1
GKS Pniówek Pawłowice - Orzeł Babienica 2:0
Koszarawa Żywiec - Beskid Skoczów 0:3
LZS Leśnica - Ruch Zdzieszowice 1:1
BKS Stal Bielsko - Biała - LKS Silesius 5:1
Ruch Radzionków - Walka Makoszowy 4:0