zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Krajewskim w Focus Park Rybnik

2024-05-08, Autor: 

9 maja Marek Krajewski odwiedzi Focus Park i spotka się z czytelnikami. Mistrza polskiego kryminału będzie można poznać osobiście – początek spotkania w czwartek o godz. 18 na pierwszym piętrze centrum handlowego.

To Marek Krajewski stworzył postać policjanta Eberharda Mocka, który walczy z własnymi słabościami i przestępczością w przedwojennym Breslau. W Lwowie umieścił z kolei historię komisarza Edwarda Popielskiego, bohatera kolejnej serii jego kryminałów, którego drogi z Mockiem w pewnym momencie literackiej drogi Krajewskiego się przecinają.

Krajewski to geniusz polskiego kryminału, którego książki zostały przetłumaczone na 19 języków - angielski, chorwacki, czeski, duński, estoński, francuski, grecki, hebrajski, hiszpański, holenderski, litewski, niemiecki, norweski, rosyjski, szwedzki, słowacki, ukraiński, węgierski i włoski.

Laureat „Paszportu Polityki” i wielu innych nagród branżowych. Dość powiedzieć, że każda książka Krajewskiego ląduje na szczytach list sprzedaży i długo się na nich utrzymuje.

Od dłuższego czasu współpracujemy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Konstantego Prusa w Rybniku, która organizuje spotkania autorskie z twórcami kultury. Stąd pomysł, żeby biblioteka wyszła w miasto - my się dołączyliśmy i Focusujemy się na kulturę! Nie ostatni raz na pewno, bo przecież jesteśmy obecni w kulturalnym życiu miasta od dawna – mówi Olga Rutowicz, marketing manager galerii handlowej.

Czwartkowe spotkanie będzie nie tylko okazją do wysłuchania tego co o swojej twórczości ma do powiedzenia Marek Krajewski, poznania kulisów powstawania jego książek, inspiracji autora ale także bezpośredniego spotkania z pisarzem. Będą autografy, możliwość zrobienia zdjęcia i zadania trudnego pytania. Choćby takiego: – Czy Eberhard Mock jeszcze powróci?

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcecie powrotu Kabaryjtonu na stadion miejski w Rybniku?
Oddanych głosów: 519