zamknij

Wiadomości

Za tydzień wybieramy Prezydenta RP. Na kogo oddacie głos?

2020-06-21, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Już za tydzień ważny dzień. W niedzielę (28 czerwca) będziemy wybierali Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O fotel głowy państwa ubiega się 11 kandydatów. Wiecie już, na kogo zagłosujecie?

Reklama

Początkowo wybory prezydenckie miały się odbyć 10 maja. Nie wdając się już w szczegóły – okazało się to niemożliwe. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła więc nową datę – 28 czerwca.

Do ciszy wyborczej będziemy jeszcze zapewne bombardowani spotami i wystąpieniami publicznymi kandydatów. Zaczyna się ona na 24 godziny przed wyborami i trwa aż do zamknięcia lokali wyborczych.

Te wybory będą inne niż dotychczas. Sejm dopuścił bowiem możliwość wyłącznego głosowania korespondencyjnego w niektórych polskich gminach, gdzie występuje największe zagrożenie epidemiczne. Zdaniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego wybory korespondencyjne powinny zostać przeprowadzone w gminie Marklowice w powiecie wodzisławskim. Państwowa Komisja Wyborcza zaakceptowała taką rekomendację.

Przypomnijmy, jeżeli chodzi o Rybnik, taką formę głosowania wybrało prawie 900 osób.

Jeżeli chodzi o komisje wyborcze, te tak jak zawsze będą otwarte w niedzielę od godziny 7.00 do 21.00. Na terenie Rybnika znajdziemy 70 obwodowych komisji wyborczych. >>Sprawdźcie, do której należycie i w którym miejscu będzie można oddawać głosy<<

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą maseczek. Pamiętajcie też, by zachowywać odstępy. Więcej dowiecie się z poniższego filmiku:

Jak zagłosować korespondencyjnie na kwarantannie lub w izolacji:

Co zrobić, by zagłosować:

 

Więcej filmików instruktażowych znajdziecie na stronie PKW.

Na koniec najważniejsze – kandydaci na Prezydenta RP. O fotel głowy państwa ubiega się 11 kandydatów. Oto lista wg numeru na karcie do głosowania:

1. Robert Biedroń
2. Krzysztof Bosak
3. Andrzej Duda
4. Szymon Hołownia
5. Marek Jakubiak
6. Władysław Kosiniak-Kamysz
7. Mirosław Piotrowski
8. Paweł Tanajno
9. Rafał Trzaskowski
10. Waldemar Witkowski
11. Stanisław Żółtek

Wiecie już, na kogo oddacie głos? Weźcie udział w naszej sondzie!

Oceń publikację: + 1 + 54 - 1 - 78

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (69):
 • ~master4k 2020-06-21 20:12:31

  Jeszcze nie wiem na kogo będę głosował. Natomiast już wiem, na kogo na pewno nie zagłosuję.

 • ~Franek7 2020-06-21 20:14:24

  Na każdego byle nie na Dudę. Andrzej Duda to najgorszy prezydent w historii tego kraju. Marionetka Kaczyńskiego...

 • ~Tadeusz Kiełkowski 2020-06-21 20:39:27

  Ja zagłosuję na Andrzeja Dudę bo to gwarancja, że w najblższych latach nie będzie:
  - wysprzedaży i rozdawnictwa majątku narodowego,
  - umów śmieciowych,
  - dwudziestoprocentowego bezrobocia,
  - pensji najniższej w całej Unii Europejskiej,
  - najniższej krajowej poniżej 750 zł/ na miesiąc,
  - wieku emerytalnego oscylującego w okolicy życia ludzkiego.
  - zmuszania dzieci do nauki w wieku 6 lat bez konsultacji z rodzicami,
  - bezcelowego podziału szkoły podstawowej na części,
  - wypędzania młodzieży za granicę za robotą i chlebem,
  - nazywania Polski państwem teoretycznym,
  - określenia polski jako h..., d.... i kamieni kupa.
  - rządów przez ministrów w większości pochodzenia żydowskiego,
  - miliardowych przekrętów na podatku VAT.

 • ~O-T-U-A 2020-06-21 20:46:10

  Duda marionetka ? a trzachu z mikrofonem w uchu , bo sufler buda się już skompromitował.

 • ~DobryK 2020-06-21 21:02:04

  @Tadeusz Kiełkowski
  No jasne, a wydanie twoich i wszystkich obywateli pieniędzy na maseczki bez certyfikatów i respiratory których nie ma nawet połowy to się nie liczy przecież xD co tam zabieranie ludziom praw obywatelskich pod przykrywką walki z covidem, prezydent nawołujący do nienawiści, obsadzanie spółek państwowych znajomymi znajomych i rodzinami, łamanie konstytucji, 100 afer PiS, przecież za peło to były ośmiorniczki. Pensja najniższa w UE? Tak jakbyśmy teraz mieli najwiekszaxD Wszystko o czym napisałeś to nic innego jak czysta kiełbasa wyborcza, niech żyje socjalizm i gospodarka centralnie sterowana! xD Ten naród jest naprawdę głupi że nazywanie rzeczy po imieniu typu "Państwo Polskie istnieje teoretycznie" jest tu skandalem, tylko że skoro wtedy istniało teoretycznie to teraz tego państwa już w ogóle nie ma. Wszyscy spuszczają się nad socjalnymi obietnicami wyborczymi, miliony poszły na niezrealizowane programy typu auto elektryczne czy mieszkanie+. To jest najgorszy rząd od 89, ale tacy jak ty wciąż myślą że pieniądze spadają z nieba. Nie stać nas na niski wiek emerytalny. Gdyby PiS stworzył ustawę pozwalającą rozstrzeliwać polaków to duda podpisałby ją bez zająknięcia, a wy jeszcze byście przyklasnęli.

 • ~Mael 2020-06-21 21:12:07

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  6 2
 • ~bikerek 2020-06-21 21:14:31

  Miłość w Rybniku do #Dublera z amnezją jest wielka. Płoty obwieszone plakatami z kandydatem, witryny sklepów, jubilerów i fryzjerów również, bardzo ciekawe ile byście dostali z tarczy od rządów PO-KO.
  PO potrafi poprzeć 500 zł na wakacje które zaproponował PAD, byle przepchnąć leniwego Rafaua do Pałacu.
  A Rafau nie pamięta że był posłem i głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego, gdy pojawiła się pandemia zaniemógł i poszedł na chorobowe. To już taki człowiek który w cztery tygodnie chce sobie zapracować na 5 lat wakacji w Pałacu Prezydenckim.
  Nie dajcie się nabrać, przypomnijcie sobie 8 lat rządów PO-PSL, ile z obiecanych obietnic spełniono i teraz będzie to samo.
  Przemyślcie dobrze na kogo oddajecie swój głos.

 • ~ 2020-06-21 21:51:00

  Bojąc się hejtu i nienawiści dużo osób nie przyznaje się , że zagłosuje na P. Dudę . Nie zdziwię się jeśli wygra w pierwszej turze.

 • ~x.treme 2020-06-21 21:55:25

  Niestety slabowykształcony ciemny naród będzie głosował na Dude. Siedzcie w domu lepiej przed tv z browarem,a nie róbcie szkód! Aaa sorry... dużo Wam obiecał 'piniendzy' to pojdziecie niestety:/

 • ~Franek7 2020-06-21 22:03:27

  Tadeusz Kiełkowski a ja nie glosuję na Dudę bo nie chcę już:

  Polski zacofanej i na kolanach i przepytywania prezydenta RP na antenie tv Trwam przez Rydzyka

  Partyjnego prezydenta,

  Kompromitacji urzędu prezydenta mojego kraju jak wtedy kiedy nie dali mu krzesła na spotkaniu z Trumpem i wielu innych sytuacjach,

  Niespełnionych obietnic jak pomoc frankowiczom czy podwyższenie kwoty wolnej od podatku,

  Ordynarnego łamania prawa, konstytucji RP i podpisywania niekonstytucyjnych ustawa po nocach...

  Stanisława Piotrowicza- komucha i prokuratora stanu wojennego jako sędziego Trybunału Konstytucyjnego ( zaprzysiężonego przez Dudę w nocy ),

  Najwyższego budżetu w historii na utrzymanie kancelarii prezydenta ( a miało być tanie państwo),

  Nie reagowania przez prezydenta RP na wszystkie afery PiSu,

  Izolacji Polski przez Unię Europejską,

  Dewastacji systemu sądownictwa ( wyrzucenie Polskiego KRS z Europejskiej Rady Sądownictwa),

  Macierewicza jako Ministra Obrony Narodowej z Misiewiczem zwalniającym generałów z armii,

  I wielu, wielu innych patologii na jakie pozwalał Duda...

 • ~Franek7 2020-06-21 22:07:57

  Zak- nie przyznają się bo to obciach.

 • ~ 2020-06-21 22:32:11

  @Franek7 - i tu się mylisz , boją się określeń np. takich jak użył x. treme ... "ciemny naród" kto dał mu prawo do takich określeń ? w czym on się czuje lepszy ? wykształceniem , bogactwem ? będą głosować na PAD bo mają taką wolę i nikt im tego nie może zakazać .

 • ~ 2020-06-21 22:39:51

  Moim zdaniem ta sonda nie jest w żadnej mierze miarodajna . Wiadomo , że przewagę czytających Rybnik com. ma opcja KO . Dlatego według sondy kandydat opozycji (HOłownia + Trzaskowski ) ma ponad dwukrotną przewagę nad PAD ale może i wygra ten z Warszawy . Ma taką sklerozę ( nie pamietał , że był posłem i jak głosował ) jak niektórzy wyborcy .

 • ~polskijop 2020-06-22 00:20:23

  Obrońcy Dudy są zaślepieni 500+ i innymi dodatkami pieniężnymi,a że ceny poszly w górę to już nikt nie zauważa.
  Fajnie, że jestem zwolniony z podatku do 26 roku życia, ale np osobiście wolałbym, żeby chleb kosztował tak jak kiedyś ok. 3.5zł zamiast tego.

  97 65
 • ~Onyx01 2020-06-22 00:47:29

  Kłócicie się na forum, w pracy, w gronie rodzinnym. Wyzywacie jeden drugiego od idiotów a oni się z was śmieją. Od 30lat co kadencję wychodzą do "plebsu", udają zatroskanych i karmią was kiełbasą wyborczą a żaden z nich nie dotrzymuje obietnic wyborczych. Z roku na rok coraz gorzej. Służba zdrowia kuleje, szkolnictwo kuleje, sport kuleje. Małe przedsiębiorstwa są dożynane, emigracja na wysokim poziomie. Za każdym z kandydatów stoją ludzie którzy mają w tym interes, finansują kampanię i pociągają za sznurki aby im żyło się lepiej :)

  68 21
 • ~truman20 2020-06-22 05:25:55

  Po co taka sonda, w której można oddać nieskończenie wiele głosów na kandydatów? Mi wczoraj udało się oddać kilkanaście głosów, dzisiaj rano włączam komputer i znowu mogę głosować, znowu kilka głosów oddałem. Z każdej komórki można ponownie oddać wiele głosów, więc jak ktoś ma kilka komórek w domu, to mocno zafałszuje wynik.

  62 10
 • ~Lateks 2020-06-22 07:07:29

  A ja zagłosuję na Bosaka, z prostego względu że sam prezydent zbytnio nic nie może, za to by nie było jedności w podpisywaniu nocą ustaw.
  Duda to według mnie najlepszy prezydent od 90 roku. Jak na funkcję reprezentacyjną to nie trzeba słuchać głupot, czy wstydzić się za pijactwo. I potrafi pisać po Polsku w przeciwieństwie do Komorowskiego. Jedyny jego minus to że należy do PIS-u i nigdy nie zaszkodzi interesowi swojej partii.
  P.s. a wiedzieliście że Trzaskowski i Hołownia mają tego samego prowadzącego ich profile na fb ?

 • ~Mateus4 2020-06-22 08:17:43

  Latek - chesz głosować na Bosaka? Czyli na kibola, radykalnego prawicowca i faszyste, którego wsadzili w garniak i kazali ładnie mówić.? Zastanów sie jeszcze raz, bardzo Cie proszę,

  38 38
 • ~Franz Kawka 2020-06-22 08:17:59

  Ja nie będę głosował na bosaka bo ciągle mam jeszcze buty.

 • ~rob78 2020-06-22 08:28:38

  Oby Duda przegrał, potem jeszcze zostanie developer z Żoliborza ochraniany z naszych pieniędzy kwotą ok. 1,8 mln. zł. rocznie. Swoją drogą czego sie boi taki zwykły poseł?

 • ~Damian Drops 2020-06-22 08:29:17

  Franek7:jakieś argumenty. Na jakiej podstawie oskarżasz go ze był najgorszym. W czym bolek, komorowski czy pijak kwasniewski był lepszy co ci dał? Powtarzasz za innymi. Nie jestem za jakąś konkretną partią polityczną ale bez przesady. Taki trzaskowski,nawet nie pamięta ze był posłem kłamie w żywe oczy jak całe te po. Chcecie znowu się obudzić z ręką w nocniku? Holowania komik, waszym wzorem jest Ukraina? Na nich się wzorujecie? To tam się wyprowadzić. Zauważyłem Polacy lubią sobie robić na złość, a później lament. Macie prezydenta w mieście z po i co jest tak cudownie? To jest najgorszy prezydent jakiego pamiętam. Tyle napadało że mogli deszczówkę zbierać i wlac do fontann. Bo mu szkoda ich uruchomić. Takie duże koszty. Niech dwie donice z Kościuszki sprzeda i będzie, a tyle ich tam jest ze nikt nie zauważy

 • ~Franz Kawka 2020-06-22 08:36:28

  ~Damian Drops podpisując ustawy o tzw. transferach społecznych w rodzaju menel+, Maliniak zmarnował ponad 400 miliardów złotych, które mogły być przeznaczone na inwestycje. 500+ to jest największa porażka tego rządu bo nie zwiększył dzietności nawet o 1%. Jedyny skutek rozdawnictwa to zniechęcenie ludzi do pracy.

 • ~Damian Drops 2020-06-22 08:54:27

  Franz Kawka tak jak pisałem gdzieś coś usłyszałeś to będziesz powtarzać. Dostaje 500 +i nie uważam się za menela. Nie wiem jak ty. Każdy robi to co lubi. Ja wolę wolny czas spędzać z rodziną, ty zbierać kiepy pod nocnym. Pozdrawiam.

 • ~Damian Drops 2020-06-22 08:56:04

  Argumenty w postaci minusów też tak myślałem, jaki portal tacy.... :)

 • ~ 2020-06-22 09:07:14

  A mnie się chce śmiać z tego , że zawsze rano zaczyna się minusowanie zwolenników PISu . Nie wiem ilu w UM urzedników pracuje , ale rano zaraz wchodzą na ten portal :) jest ich dobrze ponad setka .

 • ~Lahcim 2020-06-22 09:10:57

  ~Damian Drops "W czym bolek, komorowski czy pijak kwasniewski był lepszy co ci dał?" ot cała logika, dostać coś za darmo i nic więcej się nie liczy.
  Programy socjalne PISu są nastawione tylko i wyłącznie na kupowanie głosów i to jest w tym najgorsze. Zamiast obniżyć podatki najmniej zarabiającym, przestać opodatkowywać emerytury, dofinansować służbę zdrowia żeby nie trzeba było chodzić do specjalistów prywatnie, zrobić darmowe i powszechnie dostępne przedszkola itp. rozdaje się pieniądze do ręki. I to pieniądze, które sami oddajemy w podatkach. Przy tym zdejmują z siebie odpowiedzialność za polepszenie warunków życia wszystkich w tym kraju, bo przecież daliśmy wam pieniądze wiec sami sobie radźcie ze słabą służbą zdrowia czy to wasz problem co zrobić z dziećmi jak jesteście w pracy.

  Nie mam nic przeciwko pomaganiu osobom uboższym, nawet byłbym w stanie płacić wyższe podatki bo zarabiam bardzo dobrze. Ale musiałbym widzieć, że te pieniądze wydawane są z głową.

 • ~rob78 2020-06-22 09:18:38

  ~Damian Drops, pała z polskiego. Nazwiska piszemy z dużej litery.

 • ~Damian Drops 2020-06-22 09:29:29

  Lahcim:nie do końca mi o to chodziło, ale masz rację mogło to tak zabrzmieć. Uważam że los ludzi jednak bardziej leży mu na sercu. Ale to moje zdanie bo przecież można wziąć kredyt lub wyjechać na szparagi za niewolnika jak jeden doradzał. A z tym 500+yo też nie tylko chodziło o poprawę dzietności, ale i pomoc tym którzy ją potrzebują. Przecież bogaci nie muszą pobierać a to robią, to też są menelami? Nawet UE dało raport że Polska dobrze sobie radzi z poprawą ubustwa w kraju. A chyba od tego jest państwo by pomagać obywatelom. Mogła dać oczywiście na służbę zdrowia. Ale czy by nam się poprawiło. Dalej będziemy chodzić prywatnie po lekarzach bo większość pieniędzy przeznaczanych na służbę zdrowia idzie na pensje lekarzy. A ja jeszxze nie widziałem biednego lekarza, oni raczej nie głodują a są ludzie którzy głodują. Wiem każdy ma to na co zasłuży lub na co zapracował. Ale mimo wszystko pomagać trzeba.

 • ~Damian Drops 2020-06-22 09:37:35

  rob78 zrobiłem To celowo z braku szacunku do nich.

 • ~rob78 2020-06-22 09:39:42

  ~Damian Drops, bardzo niegrzecznie z Twojej strony.

 • ~Lahcim 2020-06-22 09:42:33

  ~Damian Drops dlatego napisałem, że nie mam nic przeciwko pomocy najuboższym, ale można to zrobić z głową. Obecnie to wygląda tak:
  wybory do sejmu, obiecują 500zł na dziecko, dają tyko na drugie
  kolejne wybory, obiecują 500zł na każde dziecko
  wybory do europarlamentu obiecują 13/14 emeryturę
  wybory na prezydenta obiecują 500 na każde dziecko na wakacje

  Za każdym razem obiecują/dają tylko po to żeby wygrać wybory. Wydaje mi się, że w totalnej dudzie mają dobro obywateli bo liczy się tylko władza.
  I to też pokazuje,że nie myślą perspektywicznie o tym kraju (z resztą jak każda władza). Nie myśli się, że może nas na to nie stać, albo że są rzeczy ważniejsze, które w dłuższej perspektywie będą lepsze dla rozwoju.
  A tego bym oczekiwał od rządzących.

 • ~Damian Drops 2020-06-22 09:43:33

  Żak :mnie to nie rusza, każdy ma swój rozum. Rybnik zawsze popierał po, taki kuczera się lansował na meczach Rowu, Mrozkowi odpalał kasę, to ten go wychwala. Na takim meczu średnio ponad 10 k ludzi, i potencjalnych wyborców.

 • ~Abisall 2020-06-22 09:47:14

  Tak dla przypomnienia
  https://www.youtube.com/watch?v=ufam-Uoc4sk

  3 3
 • ~Abisall 2020-06-22 09:50:22

  I jeszcze jedno przypomnienie:
  https://youtu.be/Hfkxx7lz1i4?t=17

  3 3
 • ~Damian Drops 2020-06-22 09:51:39

  Tak obiecują i spełniają te obietnice, chyba gorzej było jak ci obiecali nie wiadomo co, i guzik dali, ba nawet pozabierali, (VAT, wiek emerytalny itd). W każdym państwie obywatele dostają na dzieci, pomoc w kredytach mieszkaniowych w takiej Norwegi mają nawet obywatele korzyści że sprzedanych surowców jakie tam wydobywają. Czemu państwo ma się nie dzielić z obywatelami, jeśli ma z czego dać? Wiem że przedsiębiorcy mogą narzekać bo ludzie nie chcą pracować za 10 zł ale chcieliście zachód to płaćcie jak na zachodzie.

 • ~Arteks 2020-06-22 10:03:07

  Duda to wyśmienity kandydat dla kolekcjonerów długopisów i fanów teatrzyków kukiełkowych oraz dla osób które boją się podejmować decyzje i są niesamodzielne.

 • ~ 2020-06-22 10:21:34

  @ Arteks - aż do takiego poziomu już zszedłeś ? wstydż się , przekaz nie dotarł ?

  20 98
 • ~bikerek 2020-06-22 10:29:02

  ~Arteks
  Stosowanie weta ustawodawczego w Polsce
  Lech Wałęsa (1990-1995) - 27 razy
  Aleksander Kwaśniewski (1995-2005) - 35 razy
  Lech Kaczyński (2005-2010) - 18 razy
  Bronisław Komorowski (2010-2015) - 4 razy (Bronisław Komorowski, przez pięć lat zawetował tylko cztery ustawy - o Akademii Lotniczej w Dęblinie, o nasiennictwie, o okręgach sądowych sądów powszechnych i o ochronie gruntów rolnych i leśnych.}
  Andrzej Duda (od 2015) - 9 razy

  22 87
 • ~bikerek 2020-06-22 10:39:41

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  10 5
 • ~bikerek 2020-06-22 10:43:31

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  8 5
 • ~Arteks 2020-06-22 11:19:34

  @bikerek - różne rzeczy można zarzucać Wałęsie, Komorowskiemu czy Kwaśniewskiemu ale na pewno nie to, że byli niesamodzielni, zależni czy bawili się w notariuszy. Duda to rezydent a nie prezydent. I dlatego tobie to może nie przeszkadzać ale inni wyborcy muszą o jednym pamiętać - głosując na Dudę, wybierają Kaczyńskiego. W czasach Komorowskiego nikt nie naruszał fundamentów państwa więc być może nie było potrzeby takiego wetowania. W czasach Dudy demontowano Trybunał Konstytucyjny, KRS, sądy, armię... A on milczał, za jednym wyjątkiem kiedy zawetował ustawę o sądach (aby uspokoić zbulwersowaną opinię publiczną) by podpisać prawie taką samą kilka miesięcy później. Ostatnio krzyczał, że sędziowie mają rodowód PZPR (taki sędzia Tuleya - to gość który studia prawnicze skończył w latach 90., przewodnicząca SN Gersdorf którą chciał odwołać to działaczka Solidarności). Za to sam powołał do TK - Piotrowicza, prokuratora z czasów PRL. Hipokryzja czy spełnianie czyichś życzeń?

  94 20
 • ~rob78 2020-06-22 11:34:29

  Nie ma sie co wysilać, do wyznawców nic nie dotrze:) Kupieni za własne pieniądze:)

  73 20
 • ~sympatykrybnika 2020-06-22 11:34:45

  To nie tylko sonda na rybnik.com.pl, w której RT z głosami 26,71% wyprzedza AD z głosami 18,25%, pokazuje tendencje i nastawienie, ale z ostatniej chwili:
  Gdyby II tura wyborów prezydenckich odbyła się w ostatnią niedzielę, Andrzej Duda nie mógłby być pewny reelekcji. W sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski wygrywa z Trzaskowskim o 0,1 pkt. proc. Większość wyborców partii opozycyjnych oddałaby głos na Trzaskowskiego. Gdyby w drugiej turze znaleźli się Duda i Trzaskowski, na kandydata Zjednoczonej Prawicy zagłosowałoby 45,6 proc. ankietowanych. Na Trzaskowskiego - 45,5 proc.

  62 15
 • ~ 2020-06-22 12:09:57

  No chłopaki , jeszcze tylko 3 tygodnie nadziei dla was , ze wygra Trzaskowski . Piszcie i pocieszajcie się dalej :)

  17 75
 • ~ 2020-06-22 12:12:56

  @ Arteks - ty naprawdę masz ludzi za idiotów , pisząc , że Wałęsa , Kwaśniewski i Komorowski byli niezależni . Wałesa był zależny od SB podobnie jak Kwaśniewski a Komorowski od Tuska . Bez ich pozwolenia tylko sami pić mogli .

  22 76
 • ~sympatykrybnika 2020-06-22 13:15:41

  Co AD na
  list otwarty górników do Andrzeja Dudy, w którym mowa o licznych apelach prezydenta, rządu i spółek Skarbu Państwa o patriotyzm gospodarczy i kupowanie polskich produktów, co nijak się ma do rzeczywistości, zważywszy, że państwowe spółki uczestniczą w procederze importu obcego węgla oraz gotowej energii elektrycznej do Polski na masową skalę, bijąc niechlubne rekordy.

  https://www.facebook.com/permalink.php?id=1143640495694478&story_fbid=3183629415028899

  Te wybory mogą być dla AD trudniejsze niż poprzednie. Startuje, a przynajmniej do niedawna startował w nich jako zdecydowany faworyt. Dzisiaj sytuacja mocno się zmieniła. Tymczasem AD jako prezydent był wielokrotnie oskarżany o łamanie konstytucji, także przez krakowskie środowiska prawnicze, podczas swojej prezydentury nie zdołał zbudować wokół siebie silnego obozu politycznego, więc jego polityczna przyszłość po ewentualnej porażce wcale nie wygląda różowo.

  41 12
 • ~sympatykrybnika 2020-06-22 13:40:51

  Rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Bielan pocieszając się i jednocześnie trochę strasząc podkreślił, że
  „Nasze wyniki badań są NIECO lepsze dla pana prezydenta Andrzeja Dudy niż te prezentowane w mediach. My do sondaży podchodzimy z bardzo dużym dystansem. Przypomnę, że pięć lat temu żaden sondaż nie dawał zwycięstwa panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Sondaże w ostatnich latach bardzo często się myliły. O skali poparcia dowiemy się w trakcie wyborów”, ale jednocześnie dodał
  „Jeśli Platforma dojdzie do władzy, natychmiast zabierze wszystkie programy społeczne, co uzasadni kryzysem po koronawirusie”.
  Czyżby Adaś zapomniał, o tym, żeby cokolwiek zrobić z programami społecznymi trzeba mieć większość sejmową i pozmieniać ustawy w Sejmie.

  41 12
 • ~sympatykrybnika 2020-06-22 13:43:50

  Pozew komitetu wyborczego Andrzeja Dudy przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu ZOSTAŁ OBALONY.
  Sąd zdecydował, że kandydat Koalicji Obywatelskiej nie musi prostować swojej wypowiedzi o milionie bezrobotnych Polaków.

  41 15
 • ~artefaks 2020-06-22 14:58:36

  ~zak 2020-06-22 12:12:56

  @ Arteks - ty naprawdę masz ludzi za idiotów , pisząc , że Wałęsa , Kwaśniewski i Komorowski byli niezależni . Wałesa był zależny od SB podobnie jak Kwaśniewski a Komorowski od Tuska . Bez ich pozwolenia tylko sami pić mogli .
  @Zak. Twoja demagogia sięga rynsztoka. Wszyscy Ci Prezydenci których wymieniłeś byli wybitnymi mężami stanu. Czasami zakłócił to tylko jakiś drobny incydent typu choroba filipińska. Co dodawało im tylko uroku
  Ale tak o całe lata świetlne wyprzedzali oni 2 pozostałych, których nie wymieniłeś. Tylko z litości nie będę się tu nad nimi znęcał.
  Myślisz że jak kogoś gnojem obrzucasz , to inni też lubią się tak babrać ?
  Szanowna Redakcjo. W celu poprawy kultury dyskusji. Wnoszę o urlopowanie kolegi @Zak. W swoim poście w sposób chamski dopuścił się bezpodstawnych i bezzasadnych pomówień szanowanych osób publicznych. Większość jego wypowiedzi nosi cechy manipulacji.

  36 11
 • ~trzynasty 2020-06-22 15:11:19

  Krótkie podsumowanie ostatnich lat (również czas panowania tak zwanego prezydenta):

  4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy
  5.000.000 wyniosła w reklamówce sekretarka z CBA
  5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa
  7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza
  10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek
  10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego
  12.000.000 na zabawę na lotnisku w "lądowanie Antonowa"
  17.000.000 na testy które "uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu
  20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne
  25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła
  27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie
  30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg
  40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę”
  50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry
  65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK
  70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych
  111.000.000 na jachty, niedziałające strony internetowe i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej,
  115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego
  140.000.000 na biznes brata i żonki ministra $zumowskiego
  165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy
  200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), respiratorów nie dostarczono
  500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada
  1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka
  1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack
  1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże
  1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów
  2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP,
  5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK
  90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020)
  112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa
  1.071.900.000.000 (JEDEN BILION, 71 MILIARDÓW, 900 MILIONÓW ZŁOTYCH) zadłużenie skarbu państwa na koniec kwietnia 2020

  50.000 koperty Kaczyńskiego dla księdza to już drobne nie warte splunięcia…

  Gdyby zwolennikom PiS mieszały się ziobra w oczach i nie ogarniali tego rozumkami to te wszystkie liczby przewinęły się w publikacjach.

  46 10
 • ~ 2020-06-22 15:18:37

  @ trzynasty - ja się tylko zastanawiam skąd ten biedny rząd PISu miał na to wszystko pieniądze i na 500+ i tarczę antykryzysową starczyło. Wniosek : dobrze rządzą :)

  12 48
 • ~ 2020-06-22 15:28:56

  Jak to skąd? Pan płaci, pani płaci, my wszyscy płacimy. A za parę lat przyjdzie niezależny audyt i pewnie wszyscy się zesra.... :D

  43 10
 • ~Damian Drops 2020-06-22 15:30:03

  Ty masz jakieś upośledzenie? Albo straszny fetysz na punkcie Andrzeja Dudy. Opanuj Dawna

  10 43
 • ~artefaks 2020-06-22 15:35:01

  ~zak 2020-06-22 15:18:37

  ja się tylko zastanawiam skąd ten biedny rząd PISu miał na to wszystko

  @ Odpowiedź jest tu prostsza niż myślisz.PiS przejął Polskę po poprzednikach w doskonałej kondycji finansowej. Zostało zbudowanych całą masę autostrad ,wiaduktów itp. Co zostało kłamliwie skwitowane jako ,, państwo w ruinie" po państwie .Po państwie pis zostanie ugór po planowanym centralnym porcie lotniczym i nie skończony przekop mierzei.

  40 11
 • ~ 2020-06-22 15:39:13

  @ Arteks - no, teraz to mnie już totalnie rozwaliłeś :) ty tak naprawdę na poważnie ? nie wierzę , no nie wierzę :))))

  10 40
 • ~artefaks 2020-06-22 15:39:27

  ~Damian Drops 2020-06-22 15:30:03

  Ty masz jakieś upośledzenie? Albo straszny fetysz na punkcie Andrzeja Dudy. Opanuj Dawna

  @Jak powiedział klasyk ,, takiego chamstwa i hołoty to jeszcze nie było"
  Mowa nienawiści i pogarda ludzi chorych. Typowy objaw ,, kultury " zwolenników partii rządzącej

  37 10
 • ~Damian Drops 2020-06-22 15:39:52

  sympatyk Rybnika mój komentarz tyczył ciebie. Nie skopiowało się :)

  8 38
 • ~artefaks 2020-06-22 15:41:59

  ~zak 2020-06-22 15:39:13

  @ Arteks - no, teraz to mnie już totalnie rozwaliłeś :)

  Ty sobie kolego rób co chcesz. Na tym paśmie mi nie stroi

  34 8
 • ~ 2020-06-22 15:43:42

  @ Arteks -dziękuję ci z ten wpis o tym ile zostało kasy , po rządach PO i PSL. Mam zapewniony humor do końca dnia , bo naprawdę nie wierzę , że ty to napisałeś :)))) no rozwaliło mnie :)))

  9 42
 • ~artefaks 2020-06-22 15:46:24

  ~Damian Drops 2020-06-22 15:39:52

  sympatyk Rybnika mój komentarz tyczył ciebie.

  Drogi kolego. Z czym do ludzi ?Zainwestuj w słownik ortograficzny.

  36 6
 • ~artefaks 2020-06-22 15:49:09

  ~zak 2020-06-22 15:43:42

  @ Arteks -dziękuję ci z ten wpis o tym ile zostało kasy , po rządach PO i PSL. Mam zapewniony humor do końca dnia , bo naprawdę nie wierzę , że ty to napisałeś :)))) no rozwaliło mnie :)))

  Jak rozwaliło. To zmień ubranie i otwórz okno.....

  37 7
 • ~ 2020-06-22 15:55:15

  @Artefaks - takie brzydkie skojarzenia , to do ciebie niepodobne , no dobra niech ci będzie , nie rozwaliło , ale rozśmieszyło i ciągle trzyma :)))))

  7 40
 • ~ 2020-06-22 15:57:51

  Faktycznie, głupia wypowiedź, bo rozwiązanie jest prostsze i wynika głównie z fantastycznej koniunktury gospodarczej na światowym rynku. Także wszystkie te programy socjalne, którymi rząd się chwali wypracowaliśmy my sami, głównie dzięki rozpędzającej się po kryzysie Europie. Myślenie o gospodarce tylko w kontekście izolacyjnym bez patrzenia na sytuacje światową jest głupie. Mówienie, że rząd coś dał jest bez sensu, bo rząd nie daje, a obraca pieniędzmi powierzonymi przez obywateli. Szkoda tylko, że te pieniądze zostały przejedzone, a nie zainwestowane, bo PIS myśli głownie o swoim doraźnym interesie politycznym, a nie społecznym (np. dlaczego ostatecznie zrezygnowano z bonu turystycznego dla wszystkim, a pieniążki poszły na beneficjentów 500+ - chociaż z założenia temu miał głownie służyć 500+ :D) . W każdym razie teraz będziemy za to płacić, w momencie jak wyjdzie na jaw, że kasa świeci pustkami... Fakt, faktem za PO wszyscy zaciskaliśmy pasa, kadry mieli tylko trochę mniej amatorskie od obecnego rządu, ale przynajmniej nie ściemniali tak bardzo, jak było spie... to przyznawali się, że spie...

  40 7
 • ~artefaks 2020-06-22 16:01:30

  Narodowy Bank Polski opublikował dane o podaży pieniądza. Tylko w marcu i w kwietniu bieżącego roku w obiegu przybyło ponad 46 mld złotych pustego pieniądza – informuje serwis Bankier.pl.

  W Polsce w obiegu jest około 280 mld. Złotych.
  Oficjalna zaniżona szacowana inflacja wynosi ok. 4 %.
  Stopy dyskontowe NBP wynoszą 0,1.
  Czyli kartonowe państwo z dykty pożyczyło na wieczne nie oddanie z kieszeni Polaków ok. 11 mld.

  38 7
 • ~artefaks 2020-06-22 16:06:58

  ~robena5
  Rząd ,, daje " do bonu pieniądze których nie ma. Wpierw to 1000 dla każdego . Teraz 500 na dziecko. Ważne jest aby się na okrągło gadało.
  Ktoś zawsze w to uwierzy. A jak się będzie gadało. To nie będzie się mówiło o prawdziwych problemach.Szczególnie przed wyborami

  A na końcu jak zawsze będzie ,,pult"

  38 9
 • ~artefaks 2020-06-22 16:13:59

  ~zak 2020-06-22 15:55:15

  @Artefaks - takie brzydkie skojarzenia , to do ciebie niepodobne , no dobra niech ci będzie , nie rozwaliło , ale rozśmieszyło i ciągle trzyma :)))))

  Punkt siedzenia. Zasadniczo zmienia punkt widzenia.
  Nie chcę wchodzić tu w polemikę. Ale widzę podstawę sadystyczną. Jak cię bawi krzywda innych ludzi.

  34 8
 • ~Damian Drops 2020-06-22 16:37:47

  artefaks:kopiuj, wklej :) żałosny typek z ciebie. Wynurz mordke z przed komputera i ochłoń.

  6 42
 • ~artefaks 2020-06-22 18:43:59

  ~Damian Drops 2020-06-22 16:37:47

  artefaks:kopiuj, wklej :) żałosny typek z ciebie. Wynurz mordke z przed komputera i ochłoń.

  Masz rację . Kopiuję i wklejam zawsze Twój nick żeby tu pomyłki nie było. Było by mi wtedy niezmiernie przykro...

  3 6
 • ~palaczzasypowy 2020-06-23 21:43:14

  trzaskowski,kandydat bez programu,ponoć za 2 dni ogłosi,budka nie śpi po nocach i pisze :)

  7 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1078