Wyraźne zmęczenie

2008-02-28, Autor:
W zaległym meczu Ford Germaz Ekstraklasy UTEX ROW Rybnik przegrał z CCC Polkowice 67:74. W sobotę starcie z Mistrzem Polski – Wisłą Can Pack Kraków.

Na zdjęciu: Joanna Górzyńska-

Szymczak i Minja Siljegović.

Mecz z Polkowicami rozpoczął się po myśli gospodyń. W hali MOSiR-u w Boguszowicach rybniczanki szybko objęły prowadzenie i długo je utrzymywały, prowadząc w niektórych momentach nawet siedmioma punktami. Niestety załamanie formy przyszło po przerwie. Trzecia kwarta to zdecydowane zwycięstwo drużyny gości, która po objęciu prowadzenia nie oddała go do samego końca. Ostatecznie CCC pokonało UTEX ROW 74:67. Najwięcej punktów dla Rybnika zdobyła Marquetta Dickens.

Wśród podopiecznych Mirosława Orczyka można zauważyć wyraźne

Marquetta Dickens zdobyła

dla UTEX-u ROW 17 punktów.

zmęczenie. Ostatnie dni rybnickie koszykarki mają bardzo aktywne. Wpierw mecz z Lotosem, potem wyjazd na dwa mecze Final Four CEWL do Bańskiej Bystrzycy, teraz ważne spotkanie z CCC. Niestety we wszystkich tych potyczkach rybniczanki notowały porażki. Z coraz większymi obawami kibice czekają na mecz z Wisła Can Pack Kraków, który już za dwa dni. W sobotę 1 marca rybnickie koszykarki będą musiały zostawić dużo zdrowia na parkiecie, żeby pokonać aktualne mistrzynie Polski. Początek meczu o godzinie 15:15. Tak szybka pora meczu spowodowana jest wymogami telewizyjnymi. Mecz z Rybnika transmitować będzie TVP Sport.

UTEX ROWRybnik - CCC Polkowice 67:74 (21:16, 17:20, 10:22, 19:16)

Utex ROW: Marquetta Dickens 17, Nikita Bell 15, Minja Siljegović 15, Hollie Merideth 13, Magdalena Skorek 5, Olena Proszczenko 2, Joanna Górzyńska-Szymczak 0, Edyta Błaszczak 0.

CCC: Ndeye Ndiaye 24, Veronika Bortelova 16, Olga Masilione 14, Petra Stampalija 6, Jennifer Lacy 6, Ilona Jasnowska 3, Anna Szyćko 3, Justyna Jeziorna 2.