Wyjazdowa porażka TS ROW Rybnik ze Skrą Częstochowa

2022-05-01, Autor:

W 18. kolejce I ligi piłkarki TS ROW Rybnik przegrały na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 1:2.

Mecz w Częstochowie znakomicie rozpoczęły gospodynie, które już w 4. minucie objęły prowadzenie. Po precyzyjnym strzale gola zdobyła Justyna Matusiak.

Do rybniczanek szczęście uśmiechnęło się w 29. minucie. Gola samobójczego strzeliła Stefania Wodarz.

Chwilę później TS ROW mógł objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystała Marta Predecka.

Druga połowa to ponownie świetne otwarcie Skry, dla której gola zdobyła Natalia Liczko. Jak się później okazało, jej trafienie dało gospodyniom 3 punkty. Więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

W następnej kolejce TS ROW będzie podejmował sąsiadującą w tabeli Ząbkovię Ząbki. Spotkanie odbędzie się 7 maja o godzinie 19:00.

Skra Częstochowa – TS ROW Rybnik 2:1 (1:1)

1:0 - Matusiak (4), 1:1 - Wodarz (29 – samobój), 2:1 - Liczko (50)

TS ROW Rybnik: Zagirna – Franzante (68' Sroka), Predecka, Stopka, Matla, Pluta, Zdechovanova, Parzych, Niesłańczyk, Kasperska, Bulavova

18. kolejka I ligi kobiet: Rolnik Biedrzychowice - Trójka Staszkówka/Jelna 5:3 Ząbkovia Ząbki - SWD Wodzisław Śląski 0:10 Skra Częstochowa - ROW Rybnik 2:1 Polonia Środa Wielkopolska - Stomilanki Olsztyn 1:3 Resovia - UKS SMS II Łódź 4:0 Pogoń Tczew - Sportowa Czwórka Radom 1:3