zamknij

Wiadomości

Wojciech Piecha kandydatem PiS na prezydenta Rybnika? Pytamy byłego senatora

2023-11-23, Autor: 

W samym Rybniku zdobył w ostatnich wyborach do Senatu 25,5 tys. głosów. Jego twarz była widoczna w wielu miejscach okręgu wyborczego. Czy PiS wykorzysta ten potencjał w nadchodzących wyborach samorządowych? Czy Wojciech Piecha będzie ubiegał się o fotel prezydenta Rybnika? O to pytamy byłego senatora.

Reklama

Pierwsza karta w przyszłorocznych wyborach do samorządu została odkryta. Z początkiem tego tygodnia na łamach Rybnik.com.pl poinformowaliśmy Was, że Piotr Kuczera zamierza kontynuować swoją pracę jako prezydent naszego »Pierwsza karta odkryta. Piotr Kuczera chce dalej być prezydentem Rybnika!«

„Giełda” nazwisk kolejnych kandydatów dopiero ruszy, choć trzeba pamiętać, że czasu tak naprawdę jest niewiele, by zaistnieć w świadomości rybniczan. Wybory samorządowe muszą się bowiem w kwietniu 2024 roku.

Dyskutowaliśmy w redakcji o kontrkandydatach Piotra Kuczery i o tym, kogo może wystawić PiS. Patrząc na obecny układ Sejmu, przedstawiciele tej opcji politycznej praktycznie stracili szanse do dalszego rządzenia w Polsce – mimo największej ilości uzyskanych mandatów. Pytanie, czy Prawo i Sprawiedliwość zamierza aktywnie uczestniczyć w walce o samorządy? Jeżeli tak, to na pewno pochylą się nad kandydatami z największym potencjałem wyborczym.

Tu pojawia się osoba Wojciecha Piechy, którego wielu wysłało już na polityczną emeryturę. Były senator walczył do końca z Piotrem Masłowskim (pakt senacki) o mandat. Przegrał z blisko 7 tys. głosów różnicy. Mówimy tu o całym okręgu wyborczym nr 72. W samym Rybniku zabrakło mu 3 508 głosów.

Biorąc pod uwagę wynik w niedawnych wyborach oraz znajomość polityka wśród wyborców, wydaje się, że Wojciech Piecha powinien być naturalnym kandydatem PiS-u na urząd prezydenta Rybnika. Co na to sam zainteresowany? O dziwo, były senator nie był zaskoczony naszym pytaniem i nie zaprzeczył temu pomysłowi.

Nie zaprzeczam, że takie rozmowy są prowadzone. Nie wiem jednak jakie będą rozstrzygnięcia. Na razie nie dyskutowaliśmy wewnątrz ugrupowania na temat kandydata na stanowisko prezydenta miasta – wyjaśnia Wojciech Piecha.

Nasz rozmówca zaznacza, że dyskusja o wyborach samorządowych rozpocznie się już wkrótce, bo na początku grudnia.

Na pewno będziemy podchodzili do sprawy bardzo poważnie i wyłonimy kandydata, który stanie w szranki z prezydentem Kuczerą – dodaje.

Do tematu będziemy więc wracać. Co Wy na to? Czy widzicie Wojciecha Piechę w fotelu prezydenta Rybnika?

Oceń publikację: + 1 + 256 - 1 - 385

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~tuptyś 2023-11-23
  14:55:43

  64 14

  oj nie prędkodo tej prezydentury

 • ~Fischer 2023-11-23
  15:10:27

  58 8

  Akcja nosi kryptonim Golden parachute?

 • ~Franek 7 2023-11-23
  15:27:21

  66 20

  Biuuuuuuuuuuahahahahahaha. Aż się usmarkalem. Widać nie chcą wygrać.

 • ~kurier 2023-11-23
  15:55:27

  67 13

  PIS naprawdę ma w Rybniku z kogo wybierać. Rodzina Piechow, ex dyrektor szpitala Fica, Grzegorz J.

 • ~Lepszyrybnik.pl 2023-11-23
  16:28:30

  83 18

  W Rybniku potrzeba nam skutecznego gospodarza, a nie kolejnego polityka. Przez polityków miasto się nie rozwija, a inwestorzy omijają nas szerokim łukiem. Potrzeba skutecznego Rybniczanina, który potrafi rozwinąć to miasto. Obecnie Żory pokazują jak być skutecznym, a w Rybniku „nie da się”, albo buduje się kolejne muzea czy remontuje kamienice z 10 mieszkaniami socjalnymi za 16 mln zł. PiS i Piechowie są współodpowiedzialni za stan szpitala wojewódzkiego, więc to już ich dyskwalifikuje. Czas na niezależnego kandydata.

 • ~Arteks 2023-11-23
  16:52:00

  26 87

  @Lepszyrybnik.pl - my mamy skutecznego gospodarza, bardzo odpowiedzialnego i nowoczesnego. Stawianie za przykład bardzo zadłużonego miasta jakim są Żory z miejscami pracy w kilku montowniach jest bardzo niepoważne w porównaniu do bardzo różnorodnego i prężnego przemysłu jaki mamy u nas. W Rybniku produkuje się prąd, gazy medyczne, barwniki, wagony, garnitury, maszyny do produkcji lodów, grafikę dla Blika, grzejniki, specjalistyczne maszyny dla górnictwa i co tam jeszcze. Ba... jest firma który oferuje robotyzację produkcji!!! A ty się zachwycasz jakimiś montowniami w których wytwarza się złączki i wycieraczki... Porównaj sobie sytuację budżetową Rybnika czy Żor, porównaj sobie zadłużenie, porównaj sobie jaką słabą obwodnicę wybudowano w Żorach i jaką drogę ekspresową buduje się w Rybniku. W Rybniku jest 1 muzeum i 107 klubów sportowych. Dlaczego mimo to przeszkadza ci możliwość tworzenia nowych muzeów zamiast ograniczania kasy na kluby? We wszystkich twoich wypowiedziach widać malkontentyzm, niechęć do Rybnika, niewiedzę lub... celową tendencję.

 • ~Arteks 2023-11-23
  16:53:30

  31 58

  @Lepszyrybnik.pl - uczciwie ci powiem, że nawet gdyby Piecha kandydował to w przeciwieństwie do ciebie, z pewnością nie będzie antyrybnicki. W lepszymrybniku dosłownie czuć, niechęcią do... Rybnika.

 • ~Kwinto 2023-11-23
  17:32:33

  97 9

  Prezydent ma mieć 40-50 lat, po co dawać władzę komuś kto ma mentalność poprzedniej epoki?. Wystarczy spojrzeć na nowy sejm, młode osoby mają chęć coś zmieniać na lepsze, a stare zrzędliwe capy z pisu siedzą teraz markotne bo nie udało się przywrócić średniowiecza w Polsce. Długo jeszcze nazwisko Piecha będzie prześladować rybniczan? idźcie na emeryturę wnuki bawić.

 • ~mariusz mewa 2023-11-23
  19:05:57

  72 9

  Na żadnego kandydata z PiS bym nie zagłosował, ale na tego pana tym bardziej. Jeżeli pojawi się jakiś sensowny kandydat to chętnie zagłosuję przeciw obecnemu prezydentowi, ale jeśli mamy do wyboru takie "gwiazdy" to podziękuję.

 • ~inteligencja58 2023-11-23
  19:52:39

  56 9

  Arteks
  przestań już wychwalać tego swojego prezydenta gdyż ten pan nie ma szacunku dla ludzi którzy mają 55+ większości tych jak już są na jakimś stanowisku w mieście to im dziękuje za współpracę, dla mnie gospodarz Rybnika jest tym co dla pana Milera pan Ziobro. Mam nadzieje że od maja będzie nowy prezydent

 • ~ 2023-11-23
  20:21:01

  4 24

  Widać nie jesteście na to przygotowani ? chcecie by ŁepGumin wziął tą sprawę w swoje ręce i doprowadził do zwycięstwa tak jak w wyborach parlamentarnych ?
  NaPISzcie

 • ~Arteks 2023-11-23
  22:08:20

  9 47

  @inteligencja58 - to jest demokracja, że możemy głosować na kogo chcemy. Każdy z nas wybiera tego kogo lubi albo w którym widzi potencjał. Nie zauważyłem aby Kuczera kiedykolwiek zachowywał się pogardliwie do starszych osób. Seniorzy chwalą sobie to, że zadbał o miejsca do których oni mają ogromny sentyment np. kompleks Juliusz, Kopalnię Ignacy, parki w kilku miejscach miasta. Budynki ZGM w których mieszka tak dużo seniorów są kompleksowo ocieplane. Prezydent często spotyka się z seniorami działającymi w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Współpracuje z radnymi którzy są dużo starsi od niego.

 • ~inteligencja58 2023-11-23
  22:47:35

  33 4

  Arteks
  Ja nie piszę o emerytach tylko o osobach które jeszcze są przed emeryturą a za rok lub za dwa lata będą w wieku ochronnym i te osoby zwalnia . Nie będę wymieniać nazwiskami jest RODO.

 • ~nutytyty 2023-11-24
  07:10:05

  29 4

  Najgorzej odejsc od koryta.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4156