Kolejną seria spotkań rozegrali uczestnicy Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Wyniki na dzień 13. 01. 2006 r. - 13 termin

I Liga

ARTUS Żory - ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany 1:3

Wynik już kolejny raz nie oddaje sytuacji na boisku. Pierwszy set dla Dwójki do 19-tu chociaż do stanu 15-15 żadna z drużyn nie była w stanie "odskoczyć" na więcej niż punkt. Drugi set to seria dobrych zagrywek gospodarzy wymuszająca błędy u gości ( przy dużej pomocy konstrukcji stalowej - belek - sufitu sali ) i szybko się zrobiło 7-1. Takiej przewagi "stary" Mistrz nie dał już sobie odebrać i wygrał do14-tu. Kluczową rolę odegrał set trzeci którego Dwójka po bardzo wyrównanej i porywającej grze wygrała do 23. Ostatni set też dla Dwójki choć łatwo nie było. Bardzo dobry poziom widowiska ale to chyba nikogo nie dziwi, w końcu grali Mistrzowie ( byli i obecni ). (sędzia Marcin Kazimierczak - ocena 5)

TOP TEN Rybnik - ANT Szkoła Języków Obcych 3:1

Nie takiego początku chyba spodziewali się gospodarze pojedynku pomiędzy drużynami Top Ten i ANT. W początkowej fazie dużo chaosu szczególnie w poczynaniach przyjezdnych, lecz mimo tego w zaciętej końcówce wygrana ANTów. Zdziwieni nieco przebiegiem meczu gospodarze dali sobie „odjechać” na 8 punktów na początku i wszystko wskazywało że 2 set również padnie łupem beniaminka ligi. Lecz Top Ten pokazał klasę i zdołał ze stanu 19:24 doprowadzić do wyrównania i później bezwzględnie wykorzystać niefrasobliwość przyjezdnych, wygrywając tego seta 26:24. Trzeci set to waleczna gra z obu stron, zakończona w końcówce nieznaczną przewagą bardziej doświadczonego zespołu Top Ten. Na początku czwartego seta ANT poderwał się jeszcze do walki ale było to zbyt mało aby przeciwstawić się zespołowi z tyloma rutyniarzami w składzie. Podsumowując spotkanie mogło się podobać, nie brakowało wielu ciekawych i wyczerpujących wymian, a atmosfera jak najbardziej fair play. (sędzia Zygmunt Barylak - ocena 5)

DISCO ŻĄDŁO - HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski 2:3

Mecz bardzo zacięty, dopiero w piątym secie wyraźna przewaga gości. W setach 25:23, 14:25, 25:27, 25:20 i 12:15 (sędzia Jan Kasprowicz - ocena 5) Szczególne podziękowania dla Pana Janka, który uratował Żądło przed kompromitacją i zamiast obserwować sobie spokojnie mecz zastąpił nieobecnego sędziego!

DOMEL Rybnik - BEER TEAM Rybnik 3:0

Piękny mecz w wykonaniu Domelu… Grają naprawdę ładną siatkówkę: dużo środka i walka w polu o każdą piłkę! W setach do 21, 20 i 19. (sędzia Agnieszka Marchel - ocena 5)

DWUNASTKA Rybnik - STRZELEC Gorzyczki 3:1

Dwunastka podejmowała u siebie drużynę Strzelec Gorzyczki, która przyjechała w niepełnym składzie (5 zawodników). Pierwszy set dla gości, którzy popełnili mniej błędów i wygrywają go do 23.Drugi i trzeci set to już lepsza gra gospodarzy. Wygrana do 19, i 20.W czwartym secie gospodarze prowadzą już 14:6 i nie wiadomo co się dzieje w drużynie Dwunastki. Goście odrabiają stratę, od tego momentu zaczyna się walka punkt za punkt do stanu 20:19 dla gości. Gospodarze psują parę prostych piłek. Wynik na tablicy jest następujący 21:23 dla Strzelca, ale popsuta zagrywka gości i dobra gra gospodarzy w bloku daje zwycięstwo Dwunastce. Na pochwałę zasługuje dobra gra w obronie Strzelca, który mimo gry w osłabieniu nie oddawał pola rywalowi. (sędzia Wojciech Borysewicz - ocena 6)

DREAM TEAM LKS Zabełków - ALUMAST Żernica 3:2

Spotkały się drużyny z antypodów ligi, ponad 50 km trzeba było przejechać z jednej hali na drugą by rozegrać ten mecz! Skoro droga jest taka daleka to warto już zagrać pięć setów… W setach 25:23, 25:19, 18:25, 19:25 i 15:11. (sędzia Grzegórzek Michał - ocena 5)

SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL - AZS Rydułtowy 1:3

Mecz w spokojnej atmosferze, dwa pierwsze sety zdecydowanie dla AZS-u, trzeci łatwo dla gospodarzy ale w czwartym znowu przewaga gości... (sędzia Aleksandra Wasyl - ocena 5)

AKS GROM Rybnik - UKS ANTENKA Leszczyny 3:2

Mecz miał dwa oblicza pierwsze to bezwzględna dominacja Antenki w pierwszych dwóch setach i wygrane do 10 co najwyraźniej wprowadziło duże rozluźnienie w szeregach drużyny gości i można powiedzieć niedocenienie rywala. Następnie drugie oblicze całkiem odmienne, w którym swoją szansę wygrania poszczególnych setów zwietrzyli gospodarze i tak trzeci set wygrywają na przewagi 26:24, oraz następny czwarty 25:23. Piąty set rozpoczynają gospodarze od prowadzenia 5:0, potem jednak Antenka odrobiła straty i jest remis, przy zmianie stron GROM nieznacznie prowadzi jednym punktem. Antenka jednak się nie poddaje i doprowadza do remisu po 11 a potem po 12. Końcówka należy jednak już całkowicie do GROMu, który nie odpuszcza szansy na wygraną i kończy spotkanie trzema potężnymi zagrywkami. Ogólnie mecz rozgrywany w przyjacielskiej atmosferze. W setach do -10, -10, 24, 23 i 12 (sędzia Marcin Gołąbek - ocena 3)

RYBNICKI BROWAR - JEDYNKA Jankowice 1:3

W meczu na szczycie więcej zimnej krwi i zdecydowanie więcej chęci do gry pokazała Jedynka Jankowice… (sędzia Andrzej Szruba - ocena 5)

TEAM Golejów LICEUM - Czerwionka-Leszczyny 0:3

Golejów podejmował zespół LICEUM Czerwionka-Leszczyny który podjął walkę od pierwszych minut i bez żadnych zahamowań walczył o każdą piłkę na obcym parkiecie. Pierwsza odsłona bardzo zacięta i długa dla gości do 30, w drugiej sporo błędów gospodarzy no a w trzeciej przewaga gospodarzy 14-11 i znów błędy. (sety 30-32, 20-25 i 25-20) (sędzia Bogdan Skupień - ocena 2)