W piątek 7 października odbędzie się Światowy Dzień Uśmiechu. Jeśli tylko potrzebujecie, możecie ogrzać się uśmiechem w Halo! Rybnik.
Pomysłodawcą tego święta jest Harvey Ball, który w 1963 r. stworzył słynny znaczek, emotkę uśmiechniętej buźki. Wraz z komercjalizacją żółtego znaczka twórca postanowił przypomnieć znaczenie swojego dzieła. Pierwszy raz obchodzono Światowy Dzień Uśmiechu w 1999 r. To święto zachęca do częstego uśmiechania się i czynienia dobrych uczynków.
W Halo! Rybnik czekają na gości:
- emotkowe bransoletki,
- uśmiechnięte słodycze,
- radosne cytaty,
- ciepła herbata.
Można również zagłosować na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim. Jest też opcja doładowania telefonu, skorzystania z internetu, prasa i książki. A może zajrzycie na nasze podwórko? Jeszcze jest kolorowo – słyszymy w Halo! Rybnik.
Dlaczego warto uśmiechać i śmiać się jak najczęściej? Śmiech działa relaksująco na nasz organizm i redukuje stres. Uśmiech zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu sympatii i jej odwzajemnianiu, odblokowuje emocje, poprawia nasze samopoczucie, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i biologiczną człowieka.
Śmiech doskonale wpływa na naszą psychikę oraz potrafi przejąć kontrolę nad całym naszym ciałem:
- poprawia nastrój,
- dodaje energii,
- zwiększa poczucie pewności siebie
- pomaga w zwalczaniu stresu,
- wzmacnia system immunologiczny,
- jest świetnym ćwiczeniem aerobiku,
- wpływa odmładzająco,
- zwiększa pewność siebie.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Żaneta z Rydułtów otarła się o zwycięstwo w "Farmie". Jak wspomina program? Czy wróciłaby na farmę? (rozmowa)
20594Kolejna prywatna uczelnia jest zainteresowana Rybnikiem. Będzie list intencyjny
7984Wierzba Kulturalna z Rybnika wśród finalistów Drzewa Roku 2025!
4183Dzień Wody z misją. Przedszkole nr 3 wybuduje studnię w Afryce
3646Ruszył nabór do rybnickich przedszkoli. Dostępnych jest około 1500 miejsc
2928Żaneta z Rydułtów otarła się o zwycięstwo w "Farmie". Jak wspomina program? Czy wróciłaby na farmę? (rozmowa)
+135 / -31Kolejna prywatna uczelnia jest zainteresowana Rybnikiem. Będzie list intencyjny
+43 / -27Wierzba Kulturalna z Rybnika wśród finalistów Drzewa Roku 2025!
+12 / -1Kamila Tarabura i Leszek Freund z szansami na filmowe Orły
+1 / -0Ruszył nabór do rybnickich przedszkoli. Dostępnych jest około 1500 miejsc
+2 / -1Żaneta z Rydułtów otarła się o zwycięstwo w "Farmie". Jak wspomina program? Czy wróciłaby na farmę? (rozmowa)
4Dzień Wody z misją. Przedszkole nr 3 wybuduje studnię w Afryce
3Kolejna prywatna uczelnia jest zainteresowana Rybnikiem. Będzie list intencyjny
1Nagrody Phoenix Sariensis rozdane. Kto otrzymał statuetkę? (zdjęcia)
0„ŁONAczyNIE przy DRABiNIE” w Harcówce
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert