zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Warsztaty wokalne w Chwałowicach

2009-07-22, Autor: 
W Domu Kultury w Chwałowicach zostaną zorganizowane dwudniowe warsztaty wokalne.

Reklama

Spotkania odbędą się 2829 lipca, o godzinie 10:00. Koszt warsztatów wynosi 70 złotych od osoby.

W programie zaplanowano zajęcia grupoweindywidualnie. Uczestnicy przez 3 godziny dziennie będą ćwiczyli różne techniki emisji głosu oraz rozśpiewanie, budowę i działanie głosu, zasady higieny głosu,  melodie w głosach, harmonizowanie prostych melodii, utwory typu gospel, kanon, rozwijanie słuchu, melodie chromatyczne, rozwijanie kreatywności, improwizacje na dźwiękach i słowach, przygotowanie występu zasady pracy z mikrofonem, pracę z piosenką, występ z omówieniem.

 

Ponadto uczestniczy zapoznają się z techniką speech level singing (SLS). Indywidualne zajęcia będą obejmowały: półgodzinne moduły lekcyjne, intensywna pracę nad techniką głosu oraz zastosowanie techniki w utworach. Instruktorzy dla każdego uczestnika ustalą również indywidualny program ćwiczeń.

 

Warsztaty poprowadzą Paulina Kujawska, certyfikowany Instruktor Techniki SLS, i Jarosław Hanik, akompaniator, pianista jazzowy.

 

Paulina Kujawska jest absolwentką wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoje umiejętności doskonaliła również w Hochschule für Musik w Kolonii. Wokalistka fascynuje się muzyką jazzową, folkową i rockową. Uczestniczy w wielu konkursach i festiwalach m.in. w Zamojskich Spotkaniach Wokalistów Jazzowych (1996), finalistka Opolskich Debiutów (1999). Obecnie jest solistką Orkiestry Kukla Band pod dyr. Zygmunta Kukli, solistką big bandu Cracovia pod dyr. I. Stojka, wokalistką popowego zespołu Enjoy. Na krakowskich scenach jazzowych chętnie występuje w akustycznych duetach z pianistami A. Niedzielinem i J. Kagańcem oraz z jazzowym Trio z P. Kalickim i T. Kupcem. Prowadzi warsztaty wokalne na terenie całej Polski. Od 2001 roku jest także wykładowcą w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie.

Jarosław Hanik pochodzi z rodziny o silnych tradycjach muzycznych. Po skończeniu szkoły muzycznej ukończył studia aranżacji i kompozycji na V Wydziale Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jest zatrudniony w Domu Kultury w Chwałowicach, gdzie prowadzi działalność akustyczną, odpowiada za oprawę muzyczną koncertów i innych imprez. Dodatkowo jeszcze, zajmuje się dydaktyką – organizuje warsztaty muzyczne dla młodzieży. Stosuje własne, wypracowane, indywidualnie metody, w dużej mierze bazujące na wyobraźni, rozwoju wrażliwości młodych artystów, identyfikacji z tekstem piosenki i muzyką. Głównym celem pracy Hanika z młodzieżą są konkursy i festiwale muzyczne m.in. Artystyczny Pojedynek na Słowa oraz Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej (OFPA).

Organizatorzy, oprócz dobrej zabawy i profesjonalnych ćwiczeń, zapewniają również poczęstunki.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
  • ~zezi 2009-07-22
    01:47:16

    0 0

    "Głównym celem pracy Hanika z młodzieżą są....."

    Droga pani redaktor troszkę nie wypada pisać w tekście po nazwisku, każdy z nas posiada także imię.
    Znając pana Jarosława nie spodobał by mu się ten artykuł, ponieważ on sam nie lubi gdy zwraca się do niego po nazwisku.

    Życzę wielu świetnych lecz przemyślanych i taktownych artykułów.

  • ~blacksmith 2009-07-22
    10:19:53

    0 0

    Zgadzam się z komentarzem zezi. Nazywanie artysty formatu pana Jarka Hanika po prostu "Hanikiem" jest co najmniej nietaktowne. Co więcej, pisanie o dziedzinie sztuki wymaga nieco znajomości specjalistycznego nazewnictwa, której jak widać brakuje autorce. Bo czymże jest "budowa głosu"? Być może chodziło Pani o budowę aparatu fonacyjnego (a wystarczyłoby nadmienić budowę krtani, jako, że głównie o nią w śpiewaniu SL chodzi). Pomijając powyższe niedociągnięcia, pisanie o występowaniu na konkursach jako głównym celu pracy p.Jarka z młodzieżą jest dużym spłyceniem jego rzeczywistych intencji i motywacji. Pragnę zauważyć, iż nie pobiera on, tak jak inni nauczyciele emisji głosu, opłat za warsztaty, czyli godziny spędzane codziennie z młodymi solistami, chociaż mógłby. Pan Jarek pozwala poczuć zarówno młodym i niedoświadczonym jeszcze, jak i tym nieco bardziej zaprawionym w piosence artystycznej, co znaczy obnażać uczucia tkwiące głęboko w człowieku za pomocą interpretacji. Ale o czym tu mówić? Trzeba tam pójść i zobaczyć prawdziwe łzy wzruszenia. Polecam.

  • ~adusia2008 2009-07-24
    11:13:29

    0 0

    Zwał jak zwał, ważne, że każdy przeczytał i wie, o co chodzi. Oczywiście pisanie o kimś po nazwisku trochę niegrzeczne jest, ale ciekawi mnie, jak panowie by napisali sami taki artykuł, z pewnością nie znając specyfiki dziennikarstwa internetowego, bo skądże mieliby Panowie znać, każdy dobry jest w swojej dziedzinie. Ja jako dziennikarz także znajduję tutaj kilka błędów "do korekty", ale spotkałam w swoim życiu tylko kilka tekstów do których nie można by było się przyczepić. A autorka tekstu z pewnością miała za zadanie przekazanie informacji i tak też zrobiła. A swoją drogą, każdy solista uczący się śpiewu, robi to i po to, aby się doskonalić i rozwijać, ale z pewnością też brać udział w konkursach, osiągać sukcesy. Zatem, nie przesadzajmy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?




Oddanych głosów: 5323