zamknij

Wiadomości

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zabrzmią syreny alarmowe

2013-08-01, Autor: dk
Dla uczczenia 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w czwartek, 1 sierpnia, w Rybniku zostaną włączone syreny alarmowe.

Reklama

Syreny zostaną uruchomione około godziny 17:00, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Emitowany w tym czasie dźwięk ciągły trwający 3 minuty oznacza „odwołanie alarmu”. Jak informuje rybnicki magistrat, włączenie syren będzie też okazją do przetestowania sprawności systemu ostrzegania ludności. W przypadku wystąpienia realnego zagrożenia, test nie odbędzie się.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~ 2013-08-01 09:54:13

  bardzo bym Was prosił o nie pisanie co Was to obchodzi w Rybniku itp - dziekuje
  - Cześć ich pamięci - bezsensownej, niepotrzebnej śmierci prawie 20 tys. bohaterskich powstańców i ok 200 tys. ludności cywilnej

  1 0
 • ~trend 2013-08-01 11:25:22

  serce mówi co innego ale rozsądek podpowiada że nie sztuką jest "bohatersko zabijać" i ginąć na polu walki, to się kończy tak jak się kończy. Najwyższym stopniem wyćwiczenia wojownika jest schowanie miecza do pochwy i walczenie przy pomocy umysłu nie dopuszczając do przemocy, jeśli trzeba należy się wycofać, wróci się gdy plan będzie gotowy. Tak właśnie zrobiła dawna Solidarność za co im dozgonnie będę wdzięczny mimo wątpliwości jakie niektóre postaci z tamtego okresu budzą. To było prawdziwe powstanie Narodu zakończone zwycięstwem prawdziwym zwycięstwem. Wróg był wcale nie mniejszy. Co Warszawa z tego miała? Cały Naród musiał budować stolicę od początku, nie mówiąc o tych którzy polegli. Cześć ich pamięci!

  2 0
 • ~ 2013-08-01 11:37:42

  ja osobiście z perspektywy lat, nowych wiadomości, analiz itp. śmiem twierdzić że Powstanie Warszawskie to była głupota
  , to była głupota i zwykła ,zbrodnia na narodzie polskim! Chore ambicje paru Ak-owskich wierchuszków, podpuszczonych przez londyn, mamionych pomocą sowietów doprowadzili do tej tragedii. wykończenie prawie całej inteligenckiej młodzieży, kwiatu powojennej polski, i już nie było kim walczyć po wojnie.
  żołnierze nie walczyli o wolność dla siebie, tylko dla nas. Mieli świadomość tego, że prawdopodobnie zginą. Mimo wszystko szli na śmierć, szli walczyć o naszą wolność, której nie było , nie tak to miało być

  4 1
 • ~korin 2013-08-01 13:45:48

  A czy Powstania Śląskie nasz magistrat także uczci w jakiś sposób?

  6 0
 • ~ 2013-08-01 15:44:19

  Powstanie było błędem i to błędem kolosalnym. Ale tak czy owak zginęło mnóstwo ludzi i należy ich uczcić.

  2 1
 • ~Arteks 2013-08-01 16:16:29

  @muminos - masz dużo racji, że Warszawa się wykrwawiła, stolica została całkowicie zniszczona, kraj pozbawił się sporej części warszawskiej inteligencji, a ludność cywilna narażona została na działania odwetowe i na tułaczkę oraz straty materialne a... mało kto zwraca uwagę na to, że zarówno dowódcy powstania jakimś "dziwnym trafem" przeżyli powstanie... Zarówno Bór-Komorowski, Pełczyński czy Chruściel zmarli śmiercią naturalną długo po powstaniu. Również inicjatorzy wybuchu powstania pili herbatkę w Londynie o 5-tej kiedy w powstaniu walczyły i ginęły nawet dzieci... Moim zdaniem należy pamiętać o ofiarach i ich szanować, nazywać ulice czy budować pomniki natomiast gloryfikacja samego wybuchu powstania jest błędem, a używanie syren o 17.00 jest głupie i bezcelowe bo niejako wspiera sam zamysł wybuchu zupełnie nieudanego powstania. @korin - co do powstań śląskich to pomysł ich "uczczenia" jest jeszcze bardziej kontrowersyjny bo w przypadku powstań śląskich to były działania inspirowane ewidentnie z Warszawy. W przypadku Śląska powstania nie były nakierowane na okupanta tak jak w przypadku Warszawy ale w stronę... swoich sąsiadów, a nierzadko krewnych, szefów w pracy, czasami nawet krewnych. Do czasów powstań Ślązacy, Niemcy, Polacy i Żydzi na Śląsku żyli w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu. Powstania zepsuły tę sielankę. Wolałbym aby powstań śląskich tym bardziej nie wspominać, ale samych powstańców też nie potępiać. Cieszyłaby mnie jakaś obiektywność w mediach.

  2 1
 • ~ 2013-08-01 17:05:59

  czesc ich pamieci :(

  0 1
 • ~ 2017-08-01 19:27:52

  Tak, były błędy. Tak, wielu ludzi zginęło niepotrzebnie. Ale trzeba oddać im wszystkim hołd. Próbowali wyzwolić nasz kraj, walczyli z silnym i uzbrojonym okupantem. Przelali krew, wielu oddało życie. Odwaga, męstwo, poświęcenie. Podziwiam ich

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zbliżają się wybory prezydenckie. Zagłosujesz na:Oddanych głosów: 6639