W meczu na szczycie TS ROW Rybnik wygrał w Krakowie

2022-09-25, Autor:

W 7. kolejce grupy południowej II ligi piłkarki TS ROW Rybnik wygrały na wyjeździe z AZS-em UJ II Kraków 6:2, choć po kilkunastu minutach przegrywały 0:2.

W spotkaniu na szczycie grupy południowej II ligi rybnickie piłkarki pokazały dziś charakter. Na boisku w Krakowie miejscowy AZS UJ II szybko objął dwubramkowe prowadzenie, ale w żaden sposób nie podcięło to skrzydeł zawodniczkom ROW-u. Jeszcze w pierwszej połowie gola kontaktowego strzeliła Maja Stopka. Ta sama zawodniczka wyrównała kilka minut po przerwie.

W 63. minucie zespół z Rybnika objął prowadzenie po bramce Petry Zdechovanovej. W końcówce spotkania TS ROW dobił rywalki, strzelając trzy gole. Najpierw dwa razy trafiła Agata Sobkowicz, a wynik meczu na 6:2 ustaliła Magdalena Łuczak.

W tabeli II ligi TS ROW Rybnik zajmuje pierwsze miejsce, wyprzedzając o 1 punkt Respekt Myślenice i Wandę Nowa Huta.

AZS UJ II Kraków – TS ROW Rybnik 2:6 (2:1)

1:0 - ? (5), 2:0 - ? (15), 2:1 – Maja Stopka (34), 2:2 – Maja Stopka (54), 2:3 – Petra Zdechovanova (63), 2:4 – Agata Sobkowicz (81), 2:5 – Agata Sobkowicz (85), 2:6 – Magdalena Łuczak (87)

7. kolejka grupy południowej II ligi: AZS UJ II Kraków - TS ROW Rybnik 2-6 Respekt Myślenice - Podgórze Kraków 7-0 Sokół Kolbuszowa Dolna - Dąb Zabierzów Bocheński 4-2 Pogoń Zduńska Wola - Ślęza Wrocław 0-5 Unia Lublin - Rolnik Biedrzychowice 5-0 KSP Kielce - Wanda Nowa Huta 1-2

1. ROW Rybnik 7 18 6 0 1 39-10
2. Respekt Myślenice 7 16 5 1 1 13-2
3. Wanda Nowa Huta 7 16 5 1 1 16-6
4. AZS UJ II Kraków 7 15 5 0 2 19-10
5. Ślęza Wrocław 6 15 5 0 1 25-4
6. Unia Lublin 7 9 3 0 4 12-13
7. Sokół Kolbuszowa Dolna 5 8 2 2 1 13-8
8. Pogoń Zduńska Wola 7 7 2 1 4 9-22