zamknij

Wiadomości

W centrum miasta zapalił się autobus [foto]

2014-04-02, Autor: dk
Dziś około godziny 13:00 zapalił się autobus, wyjeżdżający z zatoki autobusowej na Placu Wolności. Ruch na ulicy 3 Maja został wstrzymany.

Do pożaru miejskiego autobusu, należącego do Transgóru doszło około godziny 13:00, na ulicy 3 Maja, obok galerii Focus Mall Rybnik. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar wybuchł w komorze silnika pojazdu. Żaden z pasażerów nie ucierpiał, a kierowca autobusu został zabrany na obserwację.

Reklama

Ruch w rejonie Placu Wolności jest całkowicie zablokowany. W czasie wyjazdu z zatoczki autobusowej z pojazdu zaczęły wyciekać płyny eksploatacyjne.


>> Pożar autobusu w centrum miasta – zobacz zdjęcia

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
  • ~serum 2014-04-02 14:57:23

    chyba dał po piz..ie i wyszedł bokiem z tej zatoczki silnik dostal temperatury i pozar gotowy

    0 4
  • ~ 2014-04-02 17:02:20

    Gorąca linia ;D

    18 0
  • ~koralgol 2014-04-02 17:14:06

    jezdzimy autobusami bez przegladow! gdzie mlotki w autobusach gdzie gasnice! zarzad mzk do dymisji! powinni za to zaplacic!

    12 0
  • ~kucz 2014-04-02 17:21:57

    i znowu bilety do góry :p zarcik taki, ale prawda taka ze 1 trupa mniej :)

    18 0
  • ~ 2014-04-02 17:24:30

    1. paliła się komora silnika.
    2. żaden z pasażerów nie ucierpiał.
    3. kierowca na obserwacji??? nerwy? :)

    6 0
  • ~trend 2014-04-02 17:47:24

    w komorze silnika nie ma się co palić. To nie pierwszy autobus Transgóru, który spłonął. To jedynie świadczy o stanie pojazdów. Opony, drążki i sworznie to nie wszystko co powinno być sprawdzane na przeglądzie. Od czasu trzeba sprawdzić, czy olej nie sączy się po silniku na gorący kolektor, czy węże z paliwem nie są spękane. Ten autobus ma co najmniej 15 lat! Takie rzeczy trzeba sprawdzać bo inaczej dojdzie do tragedii.

    10 0
  • ~preston 2014-04-02 18:19:00

    przechodziłem obok tego zdarzenia jak sie to stało autobus lekko okopcony, przynajmniej jednego rzęcha mniej...

    16 0
  • ~ 2014-04-02 21:37:47

    Przepraszam, a jaki to autobus Transgóru jeszcze spłonął? Bo spalony Jelcz kilka lat temu należał do PKSu.

    4 0
  • ~Arteks 2014-04-02 22:44:51

    @trend - wszystkie pojazdy czy urządzenia z silnikiem diesla czy benzynowym czasami się zapalają. Autobusy wcale nie rzadziej niż innej samochody. W Rybniku jest to chyba drugi przypadek autobusu w ostatnich 10 latach, a ile było zapłonów aut o których rzadko się wspomina...

    6 0
  • ~AleDom123456 2014-04-02 22:54:27

    @koralgol: Autobusy muszą przechodzić przeglądy jak wszystkie inne pojazdy. Gaśnice są, a młotki - cóż, są pasażerowie i parapety, które muszą zakosić młotek albo pobazgrać autobus bohomazami. Ppoza tym MZK nic do rybnickich linii nie ma - do centrum Rybnika komunikacja MZK zagląda tylko na E-3 i 311.

    7 0
  • ~Fiodore 2014-04-03 10:37:02

    Stawiam na wycieki oleju, przez co najczęściej dochodzi do samozapłonów i wybuchów.

    0 0
  • ~AleDom123456 2014-04-03 16:11:58

    @Vafel: Znalazłem - 7 października na Wodzisławskiej palił się Transgórowy Jelcz #2757. Takie wypadki po prostu się zdarzają, szczególnie przy starszych pojazdach - gdzie przebiegi przekroczyły już jakiś czas temu milion kilometrów. Nówki też się palą. Póki co nie ma co siać paniki, częstotliwość tego typu wypadków w regionie nie jest znowu jakaś wielka.

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wybierasz się na wybory 13 października?




Oddanych głosów: 4311