Utex ROW: Zacięty mecz w Lesznie

2008-11-23, Autor:
Po zaciętym meczu w Lesznie UTEX ROW Rybnik pokonał PKM Dudę Super Pol 78:72.

Spotkanie w Lesznie było bardzo wyrównane. Rybniczanki przystąpiły do niego osłabione brakiem Elżbiety Międzik (czytaj więcej) i LaTangeli Atkinson, która skarżyła się na ból pleców. Dodatkowo zmobilizowane koszykarki Mirosława Orczyka stoczyły zacięty bój z gospodyniami. Pierwsze dwie kwarty to wymiana ciosów z obu stron. W tej części meczu na uwagę zasługuje bardzo dobra gra Natalii Trafimavej. Na przerwę drużyny z schodziły przy stanie 44:44. W drugiej połowie Trafimava została skutecznie pokryta przez rywalki, ale do boju ruszyły dwie Amerykanki - Kasha TerryNaketia Swanier. To głównie za sprawą tych zawodniczek Utex ROW wywalczył przewagę i w czwartej kwarcie odskoczył na kilkanaście punktów. Leszczyniankom zabrakło już sił na odrobienie strat i ostatecznie Utex ROW wygrał na trudnym terenie w Lesznie 78:72.

W pozostałych meczach Ford Germaz Ekstraklasy warto zwrócić uwagę na pierwszą w tym sezonie porażkę koszykarek z Gorzowa, które przegrały w Polkowicach z CCC 63:65. Pomimo tego gorzowianki nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Druga jest Wisła Can Pack Kraków.

Kolejny mecz Utex ROW rozegra w Brzegu. Spotkanie z Cukierkami Odrą rozpocznie się w niedzielę 30 listopada o godzinie 17:00.

PKM DUDA SUPER POL Leszno - UTEX ROW Rybnik 72:78 (25:23, 19:21, 13:16, 15:18)

UTEX ROW: Nataliya Trafimava 24, Kasha Terry 19, Naketia Swanier 18, Magdalena Radwan 7, Aleksandra Chomać 6, Małgorzata Chomicka 4

DUDA Super Pol: Ashley Shields 28, Edyta Krysiewicz 24, Joanna Czarnecka 6, DaTrine White 6, Martyna Koc 5, Monika Siwczak 3, Żaneta Durak 0, Aleksandra Karpińska 0, Agnieszka Makowska 0, Katarzyna Krężel 0, Agnieszka Budnik 0

XIII kolejka FGE:

CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 65:63 (26:15, 12:15, 16:15, 11:18)

PTK Aflofarm Vicard Pabianice - ŁKS Siemens AGD Łódź 68:65 (23:18, 16:10, 14:20, 15:17)

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Energa Toruń 69:73 (17:18, 14:19, 21:12, 17:24)

PKM Duda Super Pol Leszno - Utex ROW Rybnik 72:78 (25:23, 19:21, 13:16, 15:18)