Utex ROW: wygrana dla kibiców

2009-10-03, Autor:
W pierwszym meczu tego sezonu koszykarki Utexu ROW Rybnik pokonały AZS Poznań 85:74.

Koszykarki Utexu ROW Rybnik zainaugurowały nowy sezon w Ford Germaz Ekstraklasie w hali Gminnego Ośrodka Sportowego w Pawłowicach Śląskich.

Na parkiecie w Pawłowicach rybniczanki rozpoczęły bardzo dobrze. Już po kilku minutach objęły 13-punktowe prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:14 dla ROW-u. Po krótkiej przerwie do głosu doszły poznanianki. W 13. minucie był już remis 25:25. Końcówka drugiej kwarty to ponownie przewaga rybniczanek, które przed przerwą prowadziły 43:37.

> Więcej zdjęć w galerii

Drugą połowę, podobnie jak cały mecz, lepiej rozpoczęły podopieczne Mirosława Orczyka. Szybko powiększyły przewagę do kilkunastu punktów, by po trzeciej kwarcie prowadzić 65:53. Ostatni fragment meczu nie przyniósł wielu emocji, a trener Orczyk pozwolił zagrać młodym, mniej doświadczonym zawodniczkom. Ostatecznie Utex ROW wygrał 85:74.

Najlepszą koszykarką Utexu ROW była Katarzyna Krężel, która zdobyła 22 punkty. Dobrze spisała się również Monika Sibora: – Cieszę się, że gramy efektownie i efektywnie. Trener dobrze nas poukładał, a młode zawodniczki pokazały, że są wartościowe – powiedziała Sibora. Do tych młodych zawodniczek z pewnością należała Katarzyna Suknarowska, która weszła dopiero w drugiej połowie i rzuciła 10 punktów. Ta 22-letnia rozgrywająca przyszła do Rybnika z Korony Kraków: – Kasia pociągnęła grę. Miała super debiut. Widać efekty pracy, jaką zrobiła przez dwa lata grając w Stanach – komentował grę Suknarowskiej trener rybniczanek.

Dużym wsparciem dla zawodniczek była publiczność, która prawie w komplecie wypełniła halę w Pawłowicach: – Chciałbym zadedykować zwycięstwo kibicom zarówno z Rybnika, jak i Pawłowic. Dziękuję za doping i wspaniałą atmosferę – dodał Orczyk.

Kolejny mecz rybnickie koszykarki rozegrają w środę, 7 października, w Lesznie. Z kolei w sobotę, 10 października, do Pawłowic przyjedzie Wisła Kraków. Początek meczu o 17:30.

Utex ROW Rybnik - INEA AZS Poznań 85:74 (22:14, 21:23, 22:16, 20:21)

Utex ROW: Katarzyna Krężel 22, Nikita Bell 13, Devanei Hampton 13, Martyna Koc 13, Katarzyna Suknarowska 10, Monika Sibora 9, Whitney Boddie 5, Małgorzata Chomicka 0, Sonia Moszkowicz 0, Agnieszka Jaroszewicz 0, Karolina Stanek 0

INEA AZS: Agnieszka Skobel 21, Natalia Mrozińska 15, Joanna Kędzia 10, Anita Szemraj 7, Anna Pamuła 6, Agata Rafałowicz 6, Katarzyna Motyl 3, Kinga Woźniak 2, Patrycja Mazurczak 2, Weronika Idczak 2