Utex ROW: szkolna koszykówka

2009-10-18, Autor:
Utex ROW Rybnik przegrał kolejny mecz w tym sezonie. Tym razem z ŁKS-em Siemens AGD Łódź 57:64.

W spotkaniu z ŁKS-em koszykarki Mirosława Orczyka miały zrehabilitować się za ostatnie porażki z Wisłą Kraków i Lotosem Gdańsk. Tak się jednak nie stało. W hali w Pawłowicach Śl. lepsze okazały się łodzianki, dla których była to druga wygrana w tym sezonie.

Początek meczu ułożył się po myśli przyjezdnych, które po pierwszej kwarcie prowadziły 21:17. Po krótkiej przerwie łodzianki zagrały jeszcze lepiej. Drugą kwartę rozpoczęły od prowadzenia 11:0. Rybniczanki wzięły się w garść, ale na przerwę schodziły przegrywając 28:41.

W drugiej połowie gospodynie ruszyły do odrabiania strat. Po kilku minutach przegrywały już tylko 6 punktami. To jednak wszystko, na co tego dnia stać było rybniczanki. Przyjezdne utrzymały wywalczoną w pierwszej części przewagę. Ostatecznie ROW przegrał z ŁKS-em 57:64.

Najlepszą zawodniczką meczu była Alena Novikava, która wywalczyła dla ŁKS-u 23 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. - Dobrze zagrałyśmy w obronie, byłyśmy skuteczne w ataku. Dałyśmy z siebie 100% - mówiła szczęśliwa liderka drużyny z Łodzi.

Zdruzgotany postawą swoich podopiecznych był trener Orczyk: - Trudno jest mi cokolwiek powiedzieć. Jeśli nie potrafimy grać w ataku, to trzeba tyrać w obronie, a dziś nic nie wychodziło. Nie gramy na własnej sali. W Boguszowicach oddawaliśmy 800 rzutów na kosz w ciągu tygodnia, teraz mamy tylko 300. Dziś graliśmy jak gamonie. To była szkolna koszykówka. Pierwszy raz wypowiadam się w tym tonie, ale to jest żenada. Przy takiej grze będziemy mieli problem z utrzymaniem się w lidze. Na stan obecny z taką grą nie wygramy żadnego meczu, bo widziałem w akcji wszystkie nasze przeciwniczki. Dla mnie jest to porażka – mówił na konferencji Orczyk.

Kolejny mecz rybniczanki rozegrają 25 października w Toruniu z Energą.

Utex ROW Rybnik - ŁKS Siemens AGD Łódź 57:64 (17:21, 11:20, 15:8, 14:15)

Utex ROW: Devanei Hampton 19, Katarzyna Krężel 12, Monika Sibora 12, Agnieszka Jaroszewicz 4, Nikita Bell 4, Martyna Koc 4, Whitney Boddie 2, Katarzyna Suknarowska 0

ŁKS Siemens AGD: Alena Novikava 23, Leona Jankowska 11, Alicja Berlińska 8, Agnieszka Makowska 8, Milena Owczarek 8, Marta Hylewska 6, Justyna Grabowska 0