Utex ROW: CCC za mocne

2010-03-10, Autor:
W 24. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW przegrał z CCC Polkowice 63:85.

W pierwszym meczu ROW-u z CCC w Polkowicach górą były rybniczanki, które wygrały 68:59. Wynik ten był sporą niespodzianką. Mało kto spodziewał się sukcesu zawodniczek Mirosława Orczyka w meczu z tak trudnym rywalem. W rewanżu w Pawłowicach niespodzianki nie było. Co prawda w pierwszej kwarcie dzisiejszego meczu Utex ROW walczył dzielnie, ale sił i umiejętności nie wystarczyło na pozostałe części meczu. Przewaga zawodniczek CCC była zauważalna głównie w drugiej połowie, którą rybniczanki przegrały 25:41. W całym meczu drużyna z Polkowic wygrała 22 punktami – 85:63.

Przed drużynami FGE już tylko dwie kolejki rundy zasadniczej. Utex ROW nadal ma szansę na 6. miejsce. Jednym z warunków jest jednak zwycięstwo w dwóch ostatnich meczach. W najbliższą sobotę 13 marca rybniczanki zmierzą się w Brzegu z Odrą. Cztery dni później podejmą w Pawłowicach Artego Bydgoszcz.