Tylko remis

2007-04-14, Autor:
Emocji na nowym stadionie w Marklowicach nie brakowało. Energetyk ROW zremisował z Polonią 2:2.

Mecz Polonii z Energetykiem ROW był pierwszym spotkaniem na odnowionym stadionie w Marklowicach. Niestety z wyniku żadna z drużyn nie może być usatysfakcjonowana.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 11. minucie gola z rzutu karnego zdobył Marek Powiecko. Po kilku minutach rybniczanie przejęli inicjatywę, ale nie umieli jej wykorzystać. Znakomitą sytuację w 22. minucie zmarnował Marcin Wodecki. W sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił wysoko nad bramką.

Przewaga Energetyka ROW została udokumentowana na początku drugiej połowy. Strzałem głową wyrównał Kamil Kostecki. Niestety kolejne akcje kończyły się albo na bramkarzu Polonii, albo niecelnymi strzałami. Nerwowość na boisku wprowadziła czerwona kartka dla Dariusza Indyka w 82 minucie. Chwilę później na 2:1 wyprowadził gospodarzy Piotr Kobeszko: - Muszę porozmawiać po meczu z Pawłem Krzysztoporskim, który miał indywidualnie kryć tego zawodnika. Tym większa szkoda straconych bramek, że w całym meczu mieliśmy przewagę – komentował trener Paweł Kaszyca. Na szczęście jego podopieczni zmobilizowali się i wyrównali. Decydującą bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzelił z rzutu wolnego Wojciech Reclik.

Na stadionie w Marklowicach pojawiło się około 200 kibiców z Rybnika, którzy głośnym dopingiem wsparli swoich ulubieńców.

Polonia Marklowice – Energetyk ROW Rybnik 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 - Powiecko (11 - karny), 1:1 – Kostecki (46 - głową), 2:1 - Kobeszko (85), 2:2 – Reclik (90+3 – rzut wolny).

Czerwona kartka: Indyk (82).

Energetyk ROW: Skrocki - Krzysztoporski, Nowak, Indyk - Dzięgielowski, Reclik, Święty, Kuś (70 min. - Jaśkiewicz), Kostecki - Wodecki (60 min. - Tomiczek), Piełka.