Tylko remis

2005-11-05, Autor:
Piąty mecz bez zwycięstwa zanotowali piłkarze ROW-u w ostatniej kolejce IV ligi.

Mecz z Góralem Żywiec miał być bardzo dobrą okazją do przerwania złej passy, jaką była seria czterech meczów bez zwycięstwa. Niestety nawet jedna z najsłabszych drużyn IV ligi okazała się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla piłkarzy ROW-u. Rybniczanie w kiepskim stylu zremisowali 1:1.

Akcja po akcji:

11’ – Kilkuminutowa przerwa – kontuzja golkipera gości, Adama Stokowego. Zastępuje go bramkarz rezerwowy, Marcin Piecuch.

14’ – Pierwszy celny strzał gości. Uderzenie Roberta Sołtyska bez problemów łapie Andrzej Skrocki.

17’ – Wojciech Reclik strzela tuż na bramką gości.

28’ – Potężne uderzenie Jarosława Kacprzaka z 20 metrów mija okienko bramki Piecucha.

34’ – Grający trener Górala, Robert Sołtysek, popisuje się pięknym strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę bramki Skrockiego. 0:1 dla gości.

35’ – Kontuzjowanego Łukasza Świętego zastępuje Radosław Kożuchowski.

45’ – Po dośrodkowaniu Artura Jaśkiewicza szansę na gola do szatni marnuje Grzegorz Piełka.

47’ – Dobra akcja Jaśkiewicza – pociągnął z lewej strony i mocno uderzył, ale piłka kilka metrów minęła bramkę Czarnych.

54’ – Żółta kartka dla kapitana ROW-u, Romana Skorupy.

57’ – Stuprocentowa sytuacja Wojciecha Szewieczka – z sześciu metrów uderza tuż nad bramką!

58’ – Kontratak gości – z kilkunastu metrów Sołtysek trafia w słupek. Skrocki jak zaczarowany, ani nie drgnął.

62’ – Zmiany w obu ekipach: za Tomasza Kusia wchodzi Łukasz Potera, a za Bartłomieja Laburdę Roman Trojanowski.

69’ – Niezdecydowanie Skrockiego wykorzystuje Trojanowski, który mija bramkarza ROW-u i posyła piłkę do pustej bramki. Futbolówkę z linii bramkowej wybija Skorupa.

71’ – Po wrzutce Michała Piekarczyka z rzutu wolnego Gabriel Nowak z kilku metrów nie trafia czysto w piłkę.

72’ – Bramka dla ROW-u! Celnym strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, popisuje się wprowadzony 10 minut wcześniej – Łukasz Potera. 1:1.

76’ – Skrocki do spółki ze Skorupą ratują ROW przed utratą drugiej bramki.

81’ – Grzegorz Dzięgielowski zmienia Wojciecha Reclika.

90’ – Żółta kartka dla Szołtyska.

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu rybniczan. W drugiej części, przy odrobinie szczęścia, ROW mógł pokusić się o zwycięstwo. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz szczęścia liczą się jeszcze umiejętności, których często brakuje rybniczanom. W ostatnim tego roku meczu w Rybniku gospodarze zaprezentowali się przeciętnie. Czas na rehabilitację przed rybnicką publicznością będą mieli dopiero w przyszłym roku. W najbliższych dwóch kolejkach ROW zagra w Mikołowie (12. listopada) i Raciborzu (19. listopada).

Podczas spotkania doszło do nieprzyjemnych sytuacji wokół stadionu. Grupa pseudokibiców z Żywca, wspomaganych przez kolegów z Częstochowy i Żyliny, szukała zaczepki z sympatykami ROW-u. Goście zostali wpuszczeni do „klatki”, ale po kilkunastu minutach policja wyprowadziła ich do autobusu i odesłała do domu. Dzięki sprawnej akcji służb porządkowych nie doszło do niebezpieczniejszych sytuacji.

Energetyk ROW Rybnik – Czarni-Góral Żywiec 1:1 (0:1)

0:1 – Sołtysek (34), 1:1 – Potera (72).

Składy:

Energetyk ROW Rybnik: Skrocki – Kasprzak, Skorupa (kpt.), Piekarczyk, Święty (35 min. – Kożuchowski), Malcher, Reclik, Jaśkiewicz (65 min.- Nowak), Kuś (62 min. – Potera), Szewieczek, Piełka.
Trener: Piotr Piekarczyk.

Czarni-Góral Żywiec: Stokowy (11 min. – Piecuch) – Duraj, Kastelik, Ludwiczak, Koziek, Laburda (62 min. – Trojanowski), Dziki, Kosiec (kpt.), Przerwa, Duda, Sołtysek.

Trener: Robert Sołtysek.

Sędziował: Andrzej Mrowiec.
Liniowi: Tomasz Baron & Michał Tatarowicz.

XIV kolejka (5-6 listopad)
Przyszłość Rogów - Odra II Wodzisław Śląski 2:1
Koszarawa Żywiec - Gwiazda Skrzyszów 1:1
Polonia Łaziska Górne - LKS Łąka 2:1
Victoria Jaworzno - BKS Stal Bielsko-Biała 3:0