TS Volley: Srogi rewanż

2008-12-18, Autor:
Drużyny kadetów i młodzików TS Volley Rybnik zajmują pierwsze miejsca w swoich grupach w Mistrzostwach Śląska.

Mistrzostwa Śląska kadetów

Kadeci TS Volley znajdują się na czele tabeli w swojej grupie w rozgrywkach kadetów. Po przerwie w ubiegłym tygodniu rozegrali wyjazdowe spotkanie w Raciborzu. Po dobrej grze wygrali 3:0 z KS AZS Rafako Racibórz w setach 25:21, 25:9, 25:21.

Kolejny mecz nasi kadeci rozegrają w piątek 19 grudnia o godz. 18.00 z wiceliderem UKS SMS Bielsko Biała. Mecz ten zadecyduje, który z tych zespołów wygra grupę i będzie organizatorem turnieju ćwierćfinałowego.

Mistrzostwa Śląska młodzików

TS Volley I (zespół oparty na uczniach klasy sportowej 2s w Gimnazjum nr 2) rozegrał drugi turniej półfinałowy o mistrzostwo Śląska młodzików. Turniej został rozegrany w Jastrzębiu, a rywalami rybnickich siatkarzy był zespół KS Jastrzębia Borynia i KU AZS Politechnika Częstochowska.

W pierwszym meczu gospodarze czyli KS Jastrzębie Borynia pewnie pokonali gości z Częstochowy 2:0 (25:18, 25:19).

W kolejnym pojedynku wystąpili siatkarze TS Volley i Politechniki. Nasz zespół rozegrał bardzo dobre zawody. Bezdyskusyjna przewaga w każdym secie i wysoka wygrana 2:0 (25:10 i 25:15) stała się faktem. Bardzo dobrze zagrał Dawid Małysza, który kończył wszystkie ataki a równie dobrze zagrali pozostali skrzydłowi Mateusz WojdyłaSebastian Inglot. Na uwagę zasługuje Mateusz Wojdyła, który urozmaiconą zagrywką zdobył 8 punktów pod rząd.

W ostatnim meczu turnieju na boisko wyszli gospodarze i nasi siatkarze. Tydzień temu na turnieju w Częstochowie wygrali Jastrzębianie 2:0. Tym razem nasi siatkarze zagrali koncert – wygrali bezapelacyjnie. W pierwszym secie przeciwnicy nie zdobyli ani jednego punktu przy swojej zagrywce. Natomiast nasz zespół rozegrał mecz na wysokiej koncentracji niemal bezbłędnie. Wszyscy młodzi siatkarze zasługują na wyróżnienie natomiast najlepszym graczem turnieju w ocenie trenerów został Dawid Małysza.

Kolejny turniej zostanie rozegrany w Rybniku 20 grudnia o godz. 10:00 na Sali MOSiR przy ul. Powstańców Śl. Przyjeżdżają dwie drużyny z Częstochowy. Wygrywając przynajmniej jeden mecz nasi siatkarze zapewnią sobie awans do finału mistrzostw Śląska.

Skład zespołu: Dawid Małysza (kapitan), Tomasz Brzezina, Mateusz Wojdyła, Sebastian Inglot, Maciej Krakowczyk, Marcin Szott, Dawid Adamczuk (libero), Michał Borycki, Michał Bochenek. Trener: Lech Kowalski.