TS ROW wyszarpał zwycięstwo z Sokołem

2023-09-11, Autor:

W 4. kolejce grupy południowej II ligi piłkarki TS ROW Rybnik wygrały przed własną publicznością z Sokołem Kolbuszowa Dolna 2:1, zdobywając zwycięskiego gola w ostatniej minucie meczu.

Rybnickie piłkarki odniosły drugie w tym sezonie zwycięstwo. Pomimo dużej przewagi w starciu z Sokołem Kolbuszowa Dolna musiały się jednak mocno napracować, żeby zgarnąć pełną pulę.

W pierwszej połowie to przyjezdne wyszły na prowadzenie. Gola zdobyła Klaudia Gil. Kilkanaście minut po przerwie TS ROW wyrównał dzięki trafieniu Mai Stopki. W końcówce spotkanie 3 punkty drużynie z Rybnika zapewniła niezawodna Agata Sobkowicz, strzelając gola na 2:1.

W spotkaniu tym w barwach ROW-u po raz pierwszy zagrała 16-letnia Julia Langosz. Debiut przypadł dopiero teraz, ponieważ przez blisko dwa tygodnie piłkarka przebywała na zgrupowaniu kadry narodowej do lat 17, gdzie młode Polki rozegrały trzy mecze z Portugalią, Szkocja i Irlandią.

W następnej kolejce TS ROW zmierzy się na wyjeździe z liderem, Unią Lublin.

TS ROW Rybnik – Sokół Kolbuszowa Dolna 2:1 (0:1)

0:1 – Klaudia Gil (27), 1:1 – Maja Stopka (63), 2:1 – Agata Sobkowicz (90)