TS ROW Rybnik z dwunastą wygraną w II lidze

2023-04-15, Autor:

W 16. kolejce grupy południowej II ligi piłkarki TS ROW Rybnik wygrały w Kamieniu z Podgórzem Kraków 3:1. Było to ich dwunaste zwycięstwo w tym sezonie.

Jeszcze wczoraj piłkarki z Rybnika grały w Poznaniu z finale Pucharu Polski w futsalu, a dziś musiały zmierzyć się na trawie w spotkaniu ligowym z Podgórzem Kraków.

Mecz w Kamieniu szybko ułożył się po myśli gospodyń, które już w 13. minucie objęły prowadzenie. Gola zdobyła Martyna Guzik. Po kilkunastu minutach na 2:0 podwyższyła Marlena Jaszyk, która wykorzystała rzut karny.

W drugiej połowie trzecią bramkę dla ROW-u strzeliła Agata Sobkowicz. Przyjezdne zdołały odpowiedzieć tylko golem honorowym w 79. minucie.

W tabeli II ligi rybniczanki zajmują drugie miejsce, mając na swoim koncie 12 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Imponujący jest ich bilans bramkowy. W tym sezonie nasze „Frelki” strzeliły już 80 goli!

W następnej kolejce TS ROW zmierzy się na wyjedzie z KSP Kielce (22 kwietnia).

TS ROW Rybnik – Podgórze Kraków 3:1 (2:0)

1:0 – Martyna Guzik (13), 2:0 – Marlena Jaszyk (31 – rzut karny), 3:0 – Agata Sobkowicz (55), 3:1 - ? (79)

16. kolejka grupy południowej II ligi:

ROW Rybnik - Podgórze Kraków 3-1 Dąb Zabierzów Bocheński - AZS UJ II Kraków 0-2 Ślęza Wrocław - Respekt Myślenice, Rolnik Biedrzychowice - Sokół Kolbuszowa Dolna, Wanda Nowa Huta - Pogoń Zduńska Wola, KSP Kielce - Unia Lublin

1. Respekt Myślenice 15 40 13 1 1 45-8
2. ROW Rybnik 16 38 12 2 2 80-20
3. AZS UJ II Kraków 16 35 11 2 3 44-21
4. Ślęza Wrocław 15 35 11 2 2 58-14
5. Wanda Nowa Huta 15 26 7 5 3 30-18
6. Unia Lublin 14 18 6 0 8 21-32
7. Pogoń Zduńska Wola 13 16 5 1 7 18-45
8. Sokół Kolbuszowa Dolna 14 15 4 3 7 24-30