TS ROW Rybnik z czwartą wygraną w I lidze futsalu

2022-12-11, Autor:

Rybnickie piłkarki rozegrały ostatni ligowy mecz w tym roku, w którym pewnie pokonały LKS Plon Błotnica Strzelecka. Przed nimi jeszcze spotkanie w Pucharze Polski z Unią Opole.

TS ROW wygrał kolejny mecz w I lidze futsalu kobiet. Tym razem rybniczanki poradziły sobie z zespołem Plonu Błotnica Strzelecka 6:0. Wynik jednak nie do końca odpowiada poziomowi spotkania.

Rybnicka drużyna tylko w pierwszej połowie stworzyła sobie około 20 sytuacji bramkowych, ale udało się jej wykorzystać tylko trzy. To efekt bardzo dobrej gry obronnej przyjezdnych. Młoda drużyna bardzo dobrze realizowała założenia obronne przygotowane przez trenera Krzysztofa Nosa, a w bramce świetnie spisywała się bramkarka.

Choć bramki nie padały, to kibice zobaczyli sporo ciekawych kombinacyjnych akcji rybnickiego zespołu. Widać było coraz większe zgranie, przypominające czasy, kiedy TS ROW zdobywał medale mistrzostw Polski.

W drugiej połowie sytuacja się nie zmieniła. Przewaga gospodyń nie podlegała dyskusji. Podobnie jak w pierwszej części padły trzy bramki.

Był to ostatni ligowy mecz ROW-u w tym roku. Na półmetku rundy zasadniczej I ligi nasze piłkarki zajmują drugie miejsce w tabeli.

Za tydzień w niedzielę 18 grudnia o godz. 20:00 w hali „Ekonomika” rybniczanki rozegrają mecz w Pucharze Polski z Unią Opole, z którą tydzień temu wygrały w lidze 2:1.

TS ROW Rybnik – LKS Plon Błotnica Strzelecka 6:0 (3:0)
Gole: Jasińska (2), Drożdż (17), Jaszyk (18), Sobkowicz (20), Jaszyk (23), Drożdż (26)
Skład wyjściowy: Sok, Stopka, Sobkowicz, Jasińska, Botor
Ławka rezerwowych: Nowosielska, Łuczak, Jaszyk, Drożdż