TS ROW Rybnik: udana inauguracja w I lidze futsalu

2022-11-07, Autor:

Jeszcze w sobotę rybnickie piłkarki kończyły efektownie rundę jesienną II ligi wygrywając na Podkarpaciu w Kolbuszowej 5:1, a już w niedzielę musiały wejść na futsalowe parkiety.

TS ROW od lat łączy boiska trawiaste z halą. Przypomnijmy, że rybniczanki to złote i brązowe medalistki mistrzostw Polski sprzed 6 i 5 lat. To jedyne medale mistrzostw Polski zdobyte przez rybnickie drużyny w historii.

Potem rybniczankom szło gorzej. Spadły z ekstraklasy. Dwa lata temu uzyskały awans do najwyższej halowej ligi, ale nie przystąpiły do rozgrywek z powodu deklarowanego braku finansowania sportu w Rybniku. W tym roku cel jest jeden. Awans do grona 12 najlepszych zespołów w Polsce.

Do drużyny wróciły najlepsze w mistrzowskiej drużynie z 2018 roku Agata Sobkowicz, Magdalena Łuczak i Edyta Botor. Ta ostatnia jest jednocześnie opiekunką drużyny. W połączeniu ze zdolnymi futsalistkami, jakimi są Maja Stopka, Marlena Jaszyk czy Petra Zdechowanova, kibice wierzą w dobry zimowy sezon naszych zawodniczek.

W pierwszej kolejce I ligi do Rybnika przyjechał zespół z Katowic, który specjalizuje się w futsalu i do sezonu przegotowuje się wyłącznie w hali.

Początek meczu w „Ekonomiku” to pokaz siły rybniczanek. Szybko zdobyta przewaga spowodowała, że trener na boisko wpuścił na dłuższe okresy zmienniczki. Do przerwy TS ROW prowadził 5:2. Jednak miedzy 28 i 30 minutą katowiczanki doprowadziły do wyniku 6:5. Opanowaniem wykazała się trener i po przerwie na żądanie i szybkich instrukcjach po 2 minutach było już 8:5 dla ROW-u. Mecz zakończył się wynikiem 9:5 z festiwalem niewykorzystanych sytuacji w ostatnich 3 minutach.

Rybnik wygrał z jednym z głównych rywali do walki o awans, a za tydzień jedzie do Częstochowy na mecz z Rakowem, gdzie dowiemy czego możemy się spodziewać po rybnickiej drużynie.

TS ROW Rybnik – AZS UŚ Katowice 9:5

Skład ROW-u: Sok - Stopka, Zdechovanova, Jaszyk, Sobkowicz.
Rezerwa Botor, Pluta, Drożdż, Jasińska, Sztwiertnia, Nowosielska.

Gole:
2 minuta Zdechovanova 1-0
8 minuta 1-1
9 minuta Botor 2-1
11 minuta Sobkowicz 3-1
12 minuta Sobkowicz 4-1
16 minuta Stopka 5-1
18 minuta 5-2
23 minuta Zdechovanova 6-2
28 minuta 6-3
30 minuta 6-4
30 minuta 6-5
31 minuta Zdechovanova 7-5
32 minuta Sobkowicz 8-5
35 minuta 9-5 Botor