TS ROW Rybnik: runda jesienna zakończona pewnym zwycięstwem

2022-11-05, Autor:

W 11. kolejce grupy południowej II ligi piłkarki TS ROW Rybnik pewnie wygrały na wyjeździe z Sokołem Kolbuszowa Dolna 5:1. Przed naszymi zawodniczkami przerwa zimowa.

W wyjazdowym spotkaniu z Sokołem rybnickie piłkarki do przerwy prowadziły 3:0. Gole zdobywały Ailin Franzante (21 minuta), Maja Stopka (31 minuta) i Petra Zdechovanova (36 minuta).

Po zmianie stron na 4:0 podwyższyła Jessica Pluta (68 minuta). Gospodynie odpowiedziały jedynie honorowym gole Aleksandry Mokrzyckiej (76 minuta). Wynik na 5:1 ustaliła Patrycja Matla (80 minuta).

Dla piłkarek z Rybnika było to ostatnie spotkanie rundy jesiennej. W dotychczasowych 11 meczów zanotowały 8 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Na uwagę zasługuje liczba strzelonych bramek. Do tej pory TS ROW trafiał do siatki rywalek aż 54 razy, co daje średnio blisko 5 goli na mecz.

11. kolejka grupy południowej II ligi:

Sokół Kolbuszowa Dolna - ROW Rybnik 1-5 Pogoń Zduńska Wola - Respekt Myślenice 1-5 Unia Lublin - AZS UJ II Kraków, KSP Kielce - Podgórze Kraków 1-2 Wanda Nowa Huta - Dąb Zabierzów Bocheński 4-3 Rolnik Biedrzychowice - Ślęza Wrocław

1. Respekt Myślenice 11 28 9 1 1 29-7
2. ROW Rybnik 11 25 8 1 2 54-17
3. Ślęza Wrocław 10 24 8 0 2 37-9
4. Wanda Nowa Huta 11 23 7 2 2 27-14
5. AZS UJ II Kraków 9 18 6 0 3 23-14
6. Unia Lublin 10 15 5 0 5 19-20
7. Sokół Kolbuszowa Dolna 11 14 4 2 5 22-25
8. Pogoń Zduńska Wola 10 13 4 1 5 16-30