TS ROW Rybnik liderem I ligi futsalu

2023-01-21, Autor:

Na ten mecz zawodniczki TS ROW i kibice czekali od kilku tygodni. Do Rybnika zawitał Raków Częstochowa.

Z zespołem Rakowa rybniczanki początkiem grudnia przegrały po pechowej końcówce. Cały mecz w Częstochowie miały pod kontrolą, a to miejscowe strzelały, w tym decydującą bramkę na 3:2 w ostatnich sekundach.

Ostatnie wyniki pokazywały, że zgranie „Frelek” wchodzi na wysoki poziom, a trener Magda Łuczak ma na ten zespół pomysł.

W sobotnie popołudnie w hali „Ekonomika” miejscowe od początku zaczęły dyktować warunki, czego efektem była bramka Edyty Botor w pierwszej minucie. Przez całą połowę przewaga ROW-u nie podlegała dyskusji. Efektem była druga bramka strzelona przez Maję Stopkę. Niestety chwila nieuwagi w końcówce sprawiła, że w minutę Raków doprowadził do remisu.

Rybniczanki kompletnie jednak nic sobie z tego nie zrobiły, bo już w 6. sekundzie drugiej części wyszły na prowadzenie po golu Agaty Sobkowicz, a w następnych pięciu minutach strzeliły 3 kolejne bramki. Do siatki Rakowa trafiły Marlena Jaszyk i dwukrotnie Katarzyna Jasińska. Przez kolejne 10 minut stworzyły kilkanaście sytuacji, pięciokrotnie trafiając w słupek. W ostatnich 5 minutach meczu na boisku pojawiły się zmienniczki, w tym debiutująca kolejna wychowanka, 15-letnia Dominika Krakówka. Wynik zamknęły przyjezdne, ale i tak wynik 6:3 dla TS ROW sprawia, że to nasze dziewczyny zasiadły się w fotelu lidera I ligi futsalu.