TS ROW Rybnik: dwa gole z Medykiem to za mało

2020-10-03, Autor:

W 8. kolejce ekstraligi kobiet piłkarki TS ROW Rybnik przegrały na wyjeździe z Medykiem Konin 2:5.

Mecz z Medykiem rybniczanki rozpoczęły najgorzej, jak tylko się dało. Już w 1 minucie, po błędzie w obronie, gola zdobyła Anna Gawrońska. Ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0 w 29 minucie. W końcówce pierwszej połowy, po kontrataku ROW-u, gola kontaktowego strzeliła Patrycja Matla.

W 57 minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Natalia Chudzik i było 3:1 dla Medyka. W 78 minucie czwartą bramkę dla gospodyń zdobyła Gabriela Grzywińska. TS ROW odpowiedział chwilę później golem z rzutu wolnego Edyty Botor. Piłka po jej strzale odbiła się jeszcze od muru i zaskoczyła bramkarkę Medyka. W piątej minucie doliczonego czasu gry, po rzucie wolnym w wykonaniu gospodyń, gola samobójczego strzeliła Julia Krzyżok.

Medyk Konin pokonał TS ROW Rybnik 5:2.

W następnej kolejce rybniczanki podejmą Górnika Łęczna. Mecz odbędzie się w sobotę 10 października o godzinie 15:00 na stadionie Rymera w Niedobczycach.

Medyk Konin - ROW Rybnik 5:2 (2:1)

1:0 - Anna Gawrońska (1), 2:0 - Anna Gawrońska (29), 2:1 - Patrycja Matla (45), 3:1 - Natalia Chudzik (57), 4:1 - Gabriela Grzywińska (78), 4:2 - Edyta Bator (81), 5:2 – Julia Krzyżok (90 – gola samobójczy)