TS ROW Rybnik: debiutancki gol Wiktorii Sobczyk

2023-05-21, Autor:

W 21. kolejce grupy południowej II ligi piłkarki TS ROW Rybnik wygrały na wyjeździe z Rolnikiem Biedrzychowice.

Rybnickie piłkarki nie obniżają lotów i nadal urządzają sobie festiwale strzeleckie. Tym razem pokonały Rolnika Biedrzychowice 5:0.

Gole zdobywały Martyna Guzik (10. minuta), Julia Krzyżok (16. minuta), Maja Stopka (54. minuta), Edyta Botor (76. minuta) i Wiktoria Sobczyk (88. minuta). Dla ostatniej z nich była to debiutancka bramka w rozgrywkach ligowych.

Zwycięstwo rybniczanek mogło być większe, ale w 85. minucie rzutu karnego nie wykorzystała Marlena Jaszyk.

Warto dodać, że TS ROW grał bez liderek Agaty Sobkowicz i Petry Zdechovanovej oraz kontuzjowanej Pameli Drożdż.

W sobotę 27 maja zostanie rozegrana ostatnia kolejka w tym sezonie. Przeciwnikiem ROW-u będzie Sokół Kolbuszowa Dolna. Bezpośredni rywal w walce o awans, Ślęza Wrocław, podejmie Rolnika Biedrzychowice.

21. kolejka grupy południowej II ligi:

Rolnik Biedrzychowice - ROW Rybnik 0-5 Wanda Nowa Huta - Ślęza Wrocław 2-5 KSP Kielce - Dąb Zabierzów Bocheński 0-1 Unia Lublin - Podgórze Kraków 4-2 Pogoń Zduńska Wola - AZS UJ II Kraków 0-3 (walkower) Sokół Kolbuszowa Dolna - Respekt Myślenice 0-5

22. kolejka (27 maja, godz. 14:00):

ROW Rybnik - Sokół Kolbuszowa Dolna, Respekt Myślenice - Pogoń Zduńska Wola, AZS UJ II Kraków - Unia Lublin, Podgórze Kraków - KSP Kielce, Dąb Zabierzów Bocheński - Wanda Nowa Huta, Ślęza Wrocław - Rolnik Biedrzychowice