TS ROW Rybnik awansował do ekstraligi futsalu

2020-02-17, Autor:

W ostatnim meczu sezonu grupy południowej I ligi TS ROW Rybnik pokonał na wyjeździe AZS UŚ Katowice. Zwycięstwo to dało rybnickim futsalistkom awans do ekstraligi!

Mecz z Katowicami był dla rybniczanek niezmiernie ważny. Potknięcie spowodowałoby, że już nie wszystko zależałoby od nich. W przypadku braku punktów i kompletu ze strony Krakowa, dawałoby to krakowiankom awans do elity.

Zawodniczki TS ROW kontrolowały mecz od pierwszych minut. Trener Wojtala po raz kolejny trzymał się zasady, że młodzież gra razem, a doświadczone zawodniczki w drugiej czwórce. Takie zestawienie dało najważniejsze zwycięstwo tego sezonu (w Krakowie 4:3) i taką wersję trener wybrał teraz. Bramki zdobywały obie formacje, więc był to wybór słuszny.

Strzelanie rozpoczęła Ola Lizoń, do przerwy bramkę dołożyła Dominika Głowacka. Po przerwie dość niespodziewanie bramkę kontaktową zdobyły miejscowe, ale odpowiedź naszych dziewczyn była szybka. Kolejne bramki zdobywały kolejno Głowacka i dwie Lizoń.

Kolejny mecz dobrze w bramce zagrała 14-letnia Nadia Lemańczyk, która po kontuzji Justyny Kuś na stałe zagościła w bramce ROW-u. Sezon był dla niej na pewno doskonałym przetarciem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski U14.

AZS UŚ Katowice – TS ROW Rybnik 1:5 (0:2)

TS ROW Rybnik: Lemańczyk – Lizoń, Botor, Soquessa, Sobota – Głowacka, Parzych, J. Krzyżok, Garcarczyk – A. Krzyżok, Nowosielska, Wywrot, Kozielska, Kamińska

9. kolejka grupy południowej I ligi (15-16 lutego):
AZS UŚ – TS ROW 1:5
Unia Opole – AZS UP Kraków 0:5
Olimpia – LKS Plon 2:6