Kultura, rozrywka i edukacja

Triumf siatkarzy z „Powstańców” w turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Rybnickiego

2015-03-11, Autor:
Reprezentacja chłopców w siatkówce z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku zwyciężyła w  Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Rybnickiego, który został rozegrany w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

Pierwszy mecz reprezentanci I LO rozegrali z reprezentacją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach. Zakończył się on zwycięstwem rybniczan 2:0. Drugim przeciwnikiem „Powstańców” była reprezentacja gospodarzy. Także w tym meczu I LO zwyciężyło 2:0. Mając dwa wygrane rybniczanie z optymizmem mogli oglądać mecz kolejnych przeciwników - reprezentacji Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie.

Trzeci mecz, decydujący o miejscu w tabeli końcowej turnieju  siatkarze z I LO zaczęli od straty kilku punktów. -Pierwszy czas  i zaczyna się gonitwa, drugi czas mozolnie i ciężko odrabiamy punkty, ale strata jest zbyt duża i mimo lepszej gry w końcówce przegrywamy 23 - 25. Po zmianie stron narzucamy swój styl gry i gramy blokiem i przede wszystkim twardo w ataku, co doprowadza nas do wygrania 2 seta – relacjonuje Andrzej Piecha nauczyciel wychowania fizycznego w I LO, trenujący drużynę siatkarzy. - Trzeci set to wyrównana walka  tylko do 5 punktu, następne akcje to bardzo dobry fragment z naszej strony i wygrywamy 3 set – opowiada Piech. Zdobywając komplet punktów siatkarze z „Powstańców” zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju.

Podczas oficjalnego zakończenia zawodów organizator wręczył zwycięskiej drużynie dyplom, puchar oraz piłkę. Dodatkową nagrodą zdobytą przez reprezentantów I LO jest wyróżnienie dla Najlepszego Zawodnika Turnieju, które otrzymał Kamil Grzegorczyk.

W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się: Marek Kotas, Maciej Massalski, Paweł Undas, Damian Portasiński, Michał Głowacki, Krzysztof Rutkiewicz, Mateusz Moniak, Bartosz Goworowski i Kamil Grzegorczyk. Trenerem drużyny jest Andrzej Piecha.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0