Decydowały sekundy

2008-03-06, Autor:
Rybnickie koszykarki przerwały serię porażek i wygrały w Poznaniu z AZS-em 57:56. Już w sobotę kolejne emocje w hali MOSiR-u w Boguszowicach.

Mecz w Poznaniu przez całe 40 minut był bardzo wyrównany. Ostatnie fragmenty przyniosły wiele emocji. Na kilkanaście sekund przez zakończeniem rybniczanki przegrywały jednym punktem. Sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć Nikita Bell, która na kilka sekund przed końcową syreną trafiła za dwa punkty. Gospodynie miały jeszcze 5 sekund na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, ale skuteczna gra rybniczanek w obronie sprawiła, że to one zapisały na swoim tak bardzo potrzebne dwa punkty.

INEA AZS Poznań - UTEX ROW Rybnik 56:57 (15:12, 14:14, 11:17, 16:14)

INEA : Joanna Jarkowska 21, Beata Krupska-Tyszkiewicz 12, Monika Sibora 8, Amy Sanders 8, Joanna Lorek 5, Reda Aleliunaite-Jankovska 2, Paulina Dąbkowska 0, Agata Rafałowicz 0

UTEX ROW : Marquetta Dickens 18, Minja Siljegovic 17, Nikita Bell 11, Hollie Merideth 6, Magdalena Skorek 5, Olena Proshchenko 0

W sobotę kolejny ważny mecz dla podopiecznych Mirosława Orczyka. Ich rywalkami będą koszykarki PKM-u Duda PWSZ Leszno. Początek meczu 8 marca o godzinie 18:30 w hali MOSiR-u w Boguszowicach.