\"Stare lisy\" z Top Ten

2008-02-22, Autor:
W kolejnej rundzie rybnickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki doszło do kilku interesujących meczów.

Pod patronatem TS VOLLEY Rybnik

Wyniki na dzień 15 lutego 2008 - 19 termin

I liga     grupa A

15.02   piątek 18.00
Karczma Sękata Rybnik 3:1 Top Ten Rybnik

Set I - walka punkt za punkt do stanu po 20 - potem już odjazd lepiej zorganizowanej drużyny gospodarzy i w efekcie 25:21. Set drugi jak poprzedni, lecz w końcówce Top Ten gra już trochę lepiej i w rezultacie Sękata wygrywa już tylko 25:23. Set trzeci od początku kontrolują goście 5:1, 13:8, 18:12, 24:20 - i wtedy gospodarze wrzucają wyższy bieg. Pozwala im to jednak tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki na 23:25. "Stare lisy" z Top Ten zwietrzyły swoją szansę i w IV odsłonie spotkania trwa wyrównana walka, nawet z przewagą Top Ten - ale tylko do stanu 11:9 dla przyjezdnych. Później na zagrywce staje niejaki Marek M. a jego koledzy w bloku stawiają ścianę i w efekcie 18:11 dla gospodarzy, którzy już spokojnie kontrolują przebieg tego seta i w efekcie wygrywają go 25:17. W setach do 22, 23, -23 i 17. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5. (DF)

15.02   piątek 19.00
Team Golejów 2:3 Pizzeria Kiler

W pierwszym secie przewaga gospodarzy do wyniku 18:16 później Pizzeria przyśpiesza no i kończy się wynikiem 21:25. Kolejny set wygrana gości 20:25. W 3 secie nastąpiła zmiana w szeregach Team Golejów jak się okazało był to strzał w dziesiątkę i wygrana 25:21 (mimo ambitnej gry przeciwnika, którzy przegrywali już 18:9, 20:10). Czwarty set zdecydowane zwycięstwo Golejowa 25:15 i o wszystkim rozstrzygnął 5 set, który był najbardziej zacięty. Początkowo wygrywa Golejów, ale przy zmianie stron boiska na tablicy widnieje wynik 7:8 dla gości, później przeciwnik zyskuje przewagę. Ostatni zryw Golejowa pozwala wyciągnąć z wyniku 11:14 na 13:14, lecz kolejny punkt zdobywają Killerzy i cały mecz 3:2 dla gości. Pozdrawiamy ekipę przeciwnika i dziękujemy za mecz, który mógł się podobać kibicom! W setach do –21, -20, 21,1 5, -13. Sędzia Bogdan Skupień ocena 5. (ZR)

Leon Internet Radlin 0:3 Albion Team

W zaległym meczu starych znajomych Leon gościnnie podjął Albion Team... Mecz toczył się pod dyktando Albionu. Gospodarze tylko raz, w końcówce 2-go seta-wykorzystując błędy rywali- zdołali wyrównać i wyjść na prowadzenie; mieli 3 piłki setowe, jednak albionowcy wytrzymali presje i wygrali 27-25. W zespole Gospodarzy widoczne braki kadrowe, ale to zespół walczący ambitnie w każdym składzie i za Kolegom należy się szacunek!  W setach do 20, 25 i 20. Sędzia Andrzej Steciuk ocena 5. (AC)

12.02   wtorek 18.00
Świerklany Żywiec Zdrój 3:0 Rencar Piaski

Pomimo dobrej gry Piaski nie zdołały ugrać nawet jednego seta w Świerklanach... W setach do 21, 21 i 23. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (a)

14.02            czwartek 20.00
Albion Team 3:2 Artus Żory

Mecz obfitujący w silne ataki, piękne obrony, błędy i niespodziewane zwroty akcji, iskry pod siatką -jednym słowem-porządny siatkarski pojedynek. I set to prowadzenie Albionu nieprzerwanie, aż do końcówki, gdzie strata kilku punków z rzędu wyprowadza Artusa na prowadzenie. Drugi set to klęska Albionu do 15. Kilka mocnych słów odmieniło sytuację i 3 go seta wygrywa Albion do 21, prowadząc od początku do końca. Set 4 to nadal niewielka przewaga Albionu, ale tylko do środka seta; potem kilka własnych błędów Albionu i Artus odskakuje na parę punktów. Dalsza walka -punkt za punkt-doprowadza do stanu 24-19; Jednak Artus nie wykorzystuje 6 piłek meczowych, mając problemy z odbiorem zagrywki i wysokim blokiem Gospodarzy i przegrywa seta do 24. Tie-break Albion szybko wyszedł na prowadzenie 4-1, przy zmianie stron 8-5 i wygrał do 11. W setach do -21, -15, 21, 24 i 11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (AC)

Strzelec Gorzyczki 3:0 Wiarus Rydułtowy

Drużyna gospodarzy nieco rozbita osobowo po ostatnim, ciężkim meczu z liderem grupy C pojawiła się w składzie 6-cio osobowym  mocno zmotywowana i pałająca chęcią zwycięstwa. Od początku spotkania przejęła ona inicjatywę i cały czas kontrolując przebieg gry łatwo wygrywa pierwszego seta. Po zmianie stron sytuacja nie ulega zmianie, choć środkowa część seta ewidentnie przespana, a raczej przestana przez zawodników z Gorzyczek. W końcówce jednak wszystko wraca do normy i mamy 2 : 0 dla Strzelca. Podobnie w trzeciej odsłonie gra pod dyktando gospodarzy, choć tym razem końcówka bardzo nerwowa i męcząca, to dająca zwycięstwo w secie i całym meczu ekipie znad granicy. W setach 25-18, 25-19, 25-21. Sędzia Łukasz Czepczor ocena 5. (RT)

14.02            czwartek 18.00
Geomost Wodzisław 3:2 Impacto LKS Chałupki

Losy tego meczu ważyły się do ostatniej piłki... W setach 25-16, 24-26, 15-25, 25-22 i 16-14. Sędzia Sławomir Łasiewicki ocena 5. (a)

Jedynka Jankowice 3:0 Dwunastka Rybnik

Mecz stojący na wysokim poziomie. Szybka gra po obu stronach siatki i walka o każdą piłkę w obronie to dewiza tego meczu. Poza setem drugim, przebiegającym od początku do końca pod dyktando gospodarzy, pozostałe partie to nieustanna walka. Set 1 początkowe prowadzenie gospodarzy, w końcówce seta następuje rozluźnienie, proste niewymuszone błędy i goście doprowadzają do wyrównania. Jednak doświadczenie zrobiło swoje. Set 3 od początku przebiegał pod dyktando gości. Skuteczne ataki ze środka, dobra zagrywka przyniosły efekt. Ale tylko do stanu 12-17. Wtedy nastąpiło przebudzenie Jedynki. Skuteczna, mierzona zagrywka pozwoliła na odrzucenie przeciwnika od siatki, kilka skutecznych bloków i kontrataków, w jedynym ustawieniu gospodarze doprowadzają do stanu 17-18. Od tego momentu kopia seta 1, cios za cios, znakomite obrony. Rewanż udany! W setach do 25, 20 i 23. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 2. (B)

12.02   wtorek 19.45
Silesia 2000 Rybnik 3:1 Rafbol Żernica

Drużyna Rafbolu jest niewygodnym rywalem dla Silesii można stwierdzić po rozegraniu obydwu meczy. Po spokojnie wygranym pierwszym secie przez gospodarzy, ambicja i wola walki gości doprowadziła do dużych emocji  w meczu. W drugim secie Silesia popełnia 16 własnych niewymuszonych błędów, przegrywając w konsekwencji seta. Trzeci set, to od początku przewaga gości, jednak opanowanie i zimna krew w decydujących momentach, jak również postawa fair play gości doprowadzają do zaciętej końcówki i zwycięstwa Silesii. W czwartej partii zniechęceni goście nie stawiali dużego oporu, a gospodarze popełniali mniej błędów, wskutek czego wygrali tą partię i cały mecz... W setach do 16, -17, 26 i 17. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (KW)

OKiS Gaszowice 2:3 Kamień Rzędówka

Cenne dwa punkty wywozi Kamień z gaszowickiej hali... Sędzia Marian Cegiełka ocena 4. (a)