Taekwon-do: N. Wita z medalami mistrzostw świata

2017-10-17, Autor:

Nikola Wita z Rybnickiego Centrum Sztuk Walki Fighter reprezentowała Polskę w mistrzostwach świata w Taekwon-do ITF w Dublinie.

Przypomnijmy, że Nikola Wita jest tegoroczną mistrzynią Polski w technikach specjalnych i brązową medalistką MP Seniorów i MP Juniorów oraz srebrną medalistką ostatniego Pucharu Świata TKD. Jest bardzo utalentowaną, ambitną i pracowitą adeptką, która w mistrzostwach świata w Irlandii pokazała się z najlepszej strony zdobywając dwa brązowe medale w konkurencji drużynowych technik specjalnych oraz drużynowych układów stopni I Dan.

W konkurencjach indywidualnych technik specjalnych Wita zajęła 4. miejsce, zaś w konkurencji indywidualnych walk -55 kg uplasowała się na 9. miejscu, pokonując w dwóch pierwszych pojedynkach przeciwniczki z Rosji i Hiszpanii. W trzecim jednak przegrała z zawodniczką ze Słowenii, która zdobyła brązowy medal mistrzostw w dogrywce minimalnie 1 punktem.

W mistrzostwach wystartowało blisko 1100 zawodników z 49 krajów, zaś wszystkich uczestników łącznie z sędziami i przedstawicielami było 2105.

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 1